• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Naravno,služili smo se raznim pomagalima i zaštitnom opremom:


Onda smo "ranžirali" drva u dva reda, da se bude lakše i brže pililo.
Ovak smo vezali trupce, da baš ne "ruju":


i sinko mi je malo pomogel, makar je drugi put vozil traktor u životu, da ne skačem stalno na i s traktora:


..jedna za @Tommi-ja: kantajzn more primiti 60cm, iako bi bilo bolje da je malo veći:


i to je sve bilo za danas:
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Naravno,služili smo se raznim pomagalima i zaštitnom opremom:


Onda smo "ranžirali" drva u dva reda, da se bude lakše i brže pililo.
Ovak smo vezali trupce, da baš ne "ruju":


i sinko mi je malo pomogel, makar je drugi put vozil traktor u životu, da ne skačem stalno na i s traktora:


..jedna za @Tommi-ja: kantajzn more primiti 60cm, iako bi bilo bolje da je malo veći:


i to je sve bilo za danas:
Nisu pretanka drva, pa vjerojatno ima 20 kubika. No pitanje je da li tih 20 kubika imaš dosta za grijanje. I sam sam uzimao višemetricu od 2008. g. i tada su je krojili na 5-5.5m dužine. E to je bio posao, moglo se na kamion i prikolicu natrpati 22-25 kubika u jednoj turi. Sad u zadnje 2-3godine višemetricu kroje na 4 m i sad jedino kad su drva debela možeš dovesti najviše tih 20 kubika, ako su drva tanja još i manje od 20 k. A meni je za moje potrebe neophodno 23-25 k, tak da sam odustal od višemetrice i prešao na jasen metricu po 230 kn. Drva su dobra debela, samo bude motorka fasovala, ne vleći drva po zemlji, budeš koru zamazal i tupil lanac.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pričate li o kubikima trupcov ili metrima kad se skalaju?
Kubike trupcov lako provjeri svatko tko je bil u školi kad se učil volumen valjka, 🤭 a tko ne voli kalkulator, koristi tablice. ;) Samo, ak nema mikrometar ne bu možda precizan kak želi biti. :hahah:
Računam da izađe 14 metri iz 10 kubika. Pol metra sim ili tam, ionak buju zgorela.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
14 m iz 10 kubika da ako su klade debele, ako su kladice tanke kak olovke onda tu tih drva nema.... A i moraš dobro paziti da ih takve tanke rode ne odnesu 😂
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
14 m iz 10 kubika da ako su klade debele, ako su kladice tanke kak olovke onda tu tih drva nema.... A i moraš dobro paziti da ih takve tanke rode ne odnesu 😂
Onda se kod slaganja dene malo križ-kraž pa se opet dobi puna mera. :hahah::hahah::hahah:
Ovih 20 kubika, kaj je stavil ZJ, bi trebala dati 7 klaftri (normalno složena).
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Dok se složi...
Pričate li o kubikima trupcov ili metrima kad se skalaju?
Kubike trupcov lako provjeri svatko tko je bil u školi kad se učil volumen valjka, 🤭 a tko ne voli kalkulator, koristi tablice. ;) Samo, ak nema mikrometar ne bu možda precizan kak želi biti. :hahah:
Računam da izađe 14 metri iz 10 kubika. Pol metra sim ili tam, ionak buju zgorela.
Niš od toga! :mad: Jedino mikrometrom:hahah: i na kraju vaganjem jer se kW računaju po kg, a ne kubiku!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Da pitam trebal bi lanc za šumu, e sad imam dva komada kaj mi zapela za oko, pa me zanima kaj mislite o njima koji je bolji? Razlika je u par kuna, ali iskreno sram me pitat to, ali evo neki tak bez imalo srama ispitivaju kad nekaj kupuju, pa da vidim ja kak to ide.

Ovaj je 168,75


Ovaj je 170,80.

 
Posljednje uređivanje:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Pričate li o kubikima trupcov ili metrima kad se skalaju?
Kubike trupcov lako provjeri svatko tko je bil u školi kad se učil volumen valjka, 🤭 a tko ne voli kalkulator, koristi tablice. ;) Samo, ak nema mikrometar ne bu možda precizan kak želi biti. :hahah:
Računam da izađe 14 metri iz 10 kubika. Pol metra sim ili tam, ionak buju zgorela.

10.35 m3 = 15 prm
Bila debela ili sitna
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
@Kupljenec Nemožeš to ovak znati. Odeš u Trgo-agenciju, zatrazis ih da ti daju par karika i daš materijal na analizu. Znaći kemijski sastav, tehničke karakteristike... Mislim da to mogu na FSB-u dovoljno dobro napraviti ako te to zadovoljava... 😉
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,911
Da pitam trebal bi lanc za šumu, e sad imam dva komada kaj mi zapela za oko, pa me zanima kaj mislite o njima koji je bolji? Razlika je u par kuna, ali iskreno sram me pitat to, ali evo neki tak bez imalo srama ispitivaju kad nekaj kupuju, pa da vidim ja kak to ide.

Ovaj je 168,75


Ovaj je 170,80.

To ti je za tebe k'o naručeno,samo kaj nemaju na lageru 😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh