• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,899
radim oko 700 metara drv svako ljeto, ( 500 prodajem privat strankam, 200 usluge sečnje), za kalanje imam kalač za drva vertikalni i rezalno-cepilni stroj posch.
To pa je stvarno količinski puno, mi radimo za sebe, pomažem tastu, baki i djedu, ukupno cca 90metara na godinu, međutim ove godine nas vrijeme baš ne služi, čekam da se smiri, konačno zatopli, pa da možemo i sa tim započeti. Posla ima, samo ako je volje, sve se može.
 
Posljednje uređivanje:

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
ja radim samo to, sve poslove uradim sam. kod nas so metrce cca 65 eur/meter sa dostavo, polena ( izrezana i izcjepana drva na 25 ali 33cm) po 70/meter sa dostavo. najvišje prodajam izrezana na 25 ali 33 cm.Pri nas se ne sme sekati u šumi med travanj ( april) i kolovozom ( avgust) zbog vegetacije, tako da sva dela u šumi opravim u ostalih mjesecih, sad vršim prodajo i dostavo drv. Posla ima povsod, samo treba je, da se radi, hehehe
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
615
Malo egzibicije od subote, taman mi počela najbolja pjesma na radiju i onda mi se desi problem,,, svih 6 serafa se otpustilo, tri sam pronašao a ostala tri skunuo po jednog sa ostalih kotača haha,, sva sreća što je čovjek ispred čije kuće je opalo imal doma viličar pa smo to podigli uz pomoć viličara i dizalice,, sve bilo gotovo nakon 10 minuta i vozi dalje..
 

Prilozi

  • received_616859549271557.jpeg
    received_616859549271557.jpeg
    37.5 KB · Pregleda: 61

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
To imaš svoju šumu ili?
Ne, svoje šume niman niti kvadratni metar. sve to kupujem drva na panju od privat strank ( plačam po kubnem metru), od države ne možeš, da kupiš ( imajo svojo firmo). pri nas ni neka kvaliteta u šumi, sve so drva za ogrijev i malo je ljepih terenov za rad. ali ja volim ovaj posao i nije problem.
 
Na vrh