• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Ne bih se slozio...
Npr. Tvoj auto pa nesmijes staviti preinaku na njega i po cesti voziti kako hoces...
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
To bi bilo u redu da se svi drže zakona.A što hš rade u našem kraju?Privatne pilane?Ili ovi šta rade drva za ogrjev? Sve je to pola crno pola bijelo.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Tocno, ali nemozemo se ugledati u lose....treba teziti boljem...
Steta struku s puno godina iskustva znanja prodati za sitne skude!!!!
Nadam se da ce institucije drzave poceti vise delati svoj posao...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Evo primjer. Prodam hrastovu tehniku, 38 komada hrastova. Od toga je 36 bilo doznačeno, ali smo posjekli još dva jer ovaj koji je doznačivao nije znal jel su i ta dva moja. Sve stari hrastovi. I netko me prijavi radi zavisti šumarskoj inpektorici i ona me j za ta dva hrasta, dajem izjave, prijetnje prekršajnom prijavom itd… Do mene 4 susjeda prodala šumu i ekipa posjekla sve do zadnje šibe. Dobro da i panjeve nisu odnesli. I pitam ja gospođu inspektoricu iz Križevaca, kak to da su moja dva hrasta problem a do mene 4 rali šume potpuno posječeno nije. Veli ona, to nije moj problem. I sad bi ja od takvih trebal tražiti doznaku, popratnicu ili bilo kaj. Rekel sam joj da bi bolje bilo da sam to posjekel bez doznake, ili još bolje ukral nekome. Imal bi manje problema.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
U svakom zitu ima kukolja...

Zao mi je za tako lose iskustvo ali i izrazito losu reakciju inspektorice!!!
To je kao da ti policajac pise kaznu za pojas a iza ledja je trenutno pljacka banke a on rece to nije moj problem...
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,345
Kolege nije baš za pohvalu al jučer mi je komad drva ulovio prst i zdrobio dio dok sam kalao drva, sanirano koliko se moglo. I onda mi kažu ljudi lako tebi raditi imaš strojeve, a sve to nosi dozu opasnosti i nažalost ponekad i ne prođe najbolje.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@,jocc
žal mi je kaj ti se to dogodilo. Koji prst je vlovilo i koliko je nastradal?

Ja sam, ovo malo svojih, pospremil. Širina između stupova je 205 cm. Do gornjeg ruba daske su dobra drva, zdravo srce i tek tu i tam malo obeli. :(
Iznad je stanje obrnuto, malo srca, a večina obel. Dolje pored je samo trula obel, :( ali kad su već skalana buju se skurila pod kotlom kad se kuha krumpir pajceku. ;)


IMG_20220715_110718.jpg IMG_20220716_090757.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,345
Srednji prst lijeve ruke je dobio, nažalost morali su kost skratiti jer je bila vidljiva i nisu je imali s čim pokriti, ne znam još točno koliko jer je zamotano. Nije puno al boli više nego kad se dogodilo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Srednji prst lijeve ruke je dobio,
Pa kud baš srednjak :eek:
Jbga,malo šale,znam kako ti je,ja sam pred 12 godina na lijevoj ruci skratio prstenjak i mali prst za nokat,sad nemam čime nos kopati:hahah:
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,345
Bio je najduži pa je zato dobio :hahah: , a moramo malo pozitivu i zafrkanciju bacati. Hvala svima na podršci, @Lee Champa sad bumo isti vjerojatno po prstima.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,933
Kakav brz oporavak? Nema oporavka, više ne raste! :hahah:
Jedino sad nema nokta pa ne struže, gladak je!:hahah:
Moj prst.JPG
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Znam, ali sad kad boli smeta jer svakam sa njim zapneš.
Kad bol nestane i to je neka vrsta oporavka ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nisam pital, ali predpostavljam da je na desnoj ruci prst stradal.
Ako je onda je to još teža situacija
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,933
Kad sam sredio prst (rukavicu uhvatil bubanj za usitnjavanje granja) išla malo krv, zamotao papirom i otišao u bolnicu. Tamo maknuli dio kosti i zašili. Nije me baš boljelo, ali sam nekad znao dignuti ruku iznad glave.
 

Najnoviji postovi

Na vrh