• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
20t kn mjesečno je tebi malo?
Neki za toliko delaju pol godine.
Zamisli si da kirurg, koji takvoga mora zakrpati, zaradi manje od njega?
Svaki posel nosi svoje rizike...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo ti sve tak gledaš, ali kaj se ti ljudi nadelaju i kakav krvavi posel celi dan delaju, šuma nije sedet u uredu i tipkat, ovo ti je glava u torbi, iskorištavanje ljudi. Sigurno nisu ni prijavljeni ni niš. Meni je to malo za taj opis posla. Kaj da se kaj dogodi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Očito ili ne shvaćaš ili ne želiš shvatiti.
Navel sam ti "krvavi" primjer, a ne sjedenje u uredu.
Bez uvrede ikome, taj posel more delati i nepismen čovjek, a ak mu se kaj dogodi, krpal ga bu onaj koji je pol života provel učeći, slabije plaćen od istog...
A to kaj dela na crno, dela na vlastiti rizik...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa oni su celi dan u šumi, znači celi dan, nemaju od do radno vreme.
Ja to tak gledam da je to glava u torbi za malo novci. Nepismen ili pismen meni je čovjek čovjek, ja nikog tak ne gledam, školovan neškolovan.
Ovo je muka i to velika.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Rekao si da se bojiš srušit debele komade u šumi.
Mogao si im ponudit 1000 kn po danu da ti to oni naprave i nemaš brige.
Sretan ti da te je netko riješio brige, a sretni i oni da su si uspijeli nešto zaraditi.
Kaj ne?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Da pa to ti velim, oni zgrneju lovu a nebi ljude platili. De sam ja rekel da su preskupa? Jesu kad vidiš na kakvim se poslovima i kak zarađiva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Bez uvrede ikome, taj posel more delati i nepismen čovjek
Ja sam uvređen na ovu tvoju izjavu.
Ispada da sam ja također neškolovan čovjek i spadam u građane drugog reda jer imam slabe škole a moj posel je plačen isto nikak, ali to je neka druga priča....

Pitam ja tebe, taj tvoj doktor ili bilo koji učeni fakultetlija, kolko bi njegova dnevnica i učinak bil u šumi?
Vjerujem da znaš jer imaš iskustva od lani. Sam rekel da si skoro umrl kad si onih par trupčića prehitaval danima.


Ti isti doktori, inžinjeri i svi ostali također rade na crnjaka po kojekakvim ustanovama, crtaju projekte, rade razno razna mjerenja..... i još uz to rade na svojim radnim mjestima fuš, samo kaj se o tome ne pripoveda ;)
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Ovo je genaraliziranje!!! Nazalost jedan dio gore opisanih ali ne svi!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
20t kn mjesečno je tebi malo?
Neki za toliko delaju pol godine.
Zamisli si da kirurg, koji takvoga mora zakrpati, zaradi manje od njega?
Svaki posel nosi svoje rizike...
Kolko sam ja skužio oba imaju 1000 kn, znači 500 po osobi a to je za 10 sati rada na dan u šumi malo. Jer većina na terenu radi po 10 sati. Pogotovo ako rade na crno i nemaju zdrastveno i ostalo plaćeno....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ovo je genaraliziranje!!! Nazalost jedan dio gore opisanih ali ne svi!!!
Zašto generaliziranje, zato kaj sam spomenul samo par visokih škola?

Večina nas sa ovog foruma smo seljaki bez škola ili sa nekim osnovnim školama. Snalazimo se kak znamo i umijemo, izmišljamo da bi si olakšali, pokuse delamo na poljima i u štalama, pomažemo si narodnom medicinom....... i nakraju se potrošimo od rada na kiši, vjetru, zimi, sunčini.
Dok po postu od ZJ-a ovisimo tam o nekom doktoru koji ima malu plaču a veliku školu....... a kad trebamo neku njihovu ulugu prvo idemo kod doktora opče prakse, a to su pisci koji samo uputnicu napišu i onda idemo kod specijaliste koji nas šeta do nekog drugog specijaliste pa nas nafilaju tolko sa ljekovima da stvarno zatrebamo neku ozbiljniju uslugu, a onda moramo potpisati da oni ne odgovaraju za ništ i zbog toga oni moraju imati velike plače jer su jadnici na guzici čitav svoj radni vijek proveli.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Pitam ja tebe, taj tvoj doktor ili bilo koji učeni fakultetlija, kolko bi njegova dnevnica i učinak bil u šumi?
Znam jednog koji ima recimo OK učinak… 😉
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nemaju zajedno 1000 kuna već svaki, i moje mišljenje za taj krvavi posel radit u šumi je malo. Dok ovi kaj sede u kancelarijama i crtaju i neznam kaj su preplaćeni, jer tek ovi šljakeri na terenu su ti koji moraju popravljat za njima. Oni dobe papire na kojima u većinu slučaja niš ne paše, naravno u uredu paše, na terenu je drugačije.
Ali taj šumski posel je stvarno težak i krvav, cjeli dan si nutra u kakvim uvjetima.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,462
Cijenim taj posao i stvarno nije lagan i opasan je, ali je drugo pitanje zašto to rade? Vjerojatno zbog ipak nekakve veće količine novca nego što bi zaradili rintajući za minimalac kod nekog?U današnje vrijeme nije baš neki problem naći posao kad uvozimo toliko stranih radnika. Koliko oni odrade tih drva za jedan dan?
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Nemaju zajedno 1000 kuna već svaki, i moje mišljenje za taj krvavi posel radit u šumi je malo. Dok ovi kaj sede u kancelarijama i crtaju i neznam kaj su preplaćeni, jer tek ovi šljakeri na terenu su ti koji moraju popravljat za njima. Oni dobe papire na kojima u većinu slučaja niš ne paše, naravno u uredu paše, na terenu je drugačije.
Ali taj šumski posel je stvarno težak i krvav, cjeli dan si nutra u kakvim uvjetima.
Znam ja dobro kakav je to posao, ali niti u SLO se ne dobije 1000 kn dnevno. Prosjek je 60 do 80 EUR dnevno za 8h uz legalnu prijavu... plus prekovremeni....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Znam jednog koji ima recimo OK učinak… 😉
Svaka čast tome, treba mu diči spomenik (y) ;)

Ja bi o doktorima mogel roman napisati i iskustvima sa njima. Naravno da je tu bilo i hrpa ljudi kojima se klanjam i danas, ali su nažalost u manjini.
O onom unazad puno let nebum piskaral.
Prošla dva mjeseca sam bil na Šalati više nego doma, nadam se da bu moj "MORŽ" dobro 🙏
Ima tome mjesec dana kaj sam starog vozil. Gle za kad su mu operaciju zakazali, hvala dragom Bogu dobrog je zdravlja. Mučil se bu jadnik do onda (ako ne platimo privatno tom istom doktoru) ako doživi.

 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Kupiš šumu, kupiš dva tri traktora (po mogućnosti dupljaka), prikolicu, vitlo za barem 3-4000€, kalač za 2-3-4000€, dve dobre motorke za 2000€, nađeš dva znastvenika, daš svakom 200€/dan, oni naprave 10 m drva na dan, prodaješ po fer cijeni od 300-350 kn/m i Bog te veseli. I svako malo se nešt strga na traktoru, vitlu, kalaču, pa lanci, sajla, gorivo…Lova do krova…
@MUHA Nije kriv doktor, kriv je sustav…
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znam ja dobro kakav je to posao, ali niti u SLO se ne dobije 1000 kn dnevno. Prosjek je 60 do 80 EUR dnevno za 8h uz legalnu prijavu... plus prekovremeni....
Bojim se da kod nas i nisu prijavljeni, a celi dan su u šumi. Glava u torbi stalno. Jako jako težak kruh.
 

Najnoviji postovi

Na vrh