• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,124
Jučer i danas do podne izvlačim i pilim vrhovinu od porušenih topola. Nemam ih više kam skladištiti pa ih nebum pilil na kratko do protuletja. Nastavak sutra i prekosutra da iskoristim lijepo vrijeme. Onda ih pokrijem ceradom i neka čekaju bolje dane. Šupe su pune, ima suhih napiljenih drva za tri zime. Nebu nas Putin strašil nestašicom plina. Ima još i cca 30 kubika sječke koju bu peć za centralno progutala. Uglavnom nema zime....
 

Prilozi

  • šuma 1 1210.jpg
    šuma 1 1210.jpg
    114.4 KB · Pregleda: 65
  • šuma 2 1210.jpg
    šuma 2 1210.jpg
    91 KB · Pregleda: 66
  • šuma3 1210.jpg
    šuma3 1210.jpg
    109.7 KB · Pregleda: 65

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Kakav je to Zetor bez blatobrana?
Onaj Utility model?
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Uskoro se spremam rušit ove blizance s tim da je jedan na vrhu popucao.. Pa me zanimaju savjeti koliko je šansa da se prilikom rušenja otkine taj vrh prije nego padne? ... Moj plan je da rušim na prirodnu stranu koju visi, završni rez ubodom tehnikom, ostavljajući na leđima malo da drži i taj dio zadnje režem te puštam drvo.. Malo me jedino frka koliko je stabilan taj vrh tokom piljena 🤔

IMG_20231011_092159_(1600_x_2400_piksel).jpg
Screenshot_2023-10-11-09-12-23-28_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg
IMG_20231011_090831_(1600_x_2400_piksel).jpg
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Kakav god bio put te dvije prikolice kroz sumu ne mogu prolazit osim ak je cista sjeca. Ali da, put je dobar, suh, nije kurcenje nego koristenje prilike ;)
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,261
Koja robija...piše lagano
Smatram da nijedan posel, ma kak težak bil, ako se dela z voljom, nije robija. Također, bilo koji najlakši posel može biti itekakva robija, ako se mora delati a volje za to nema.
Nisam filozof, ali ovo kaj pisete, mozda odgovara covjeku koji je u mirovini, pa mu svaki dan sluzi kao uzivanje i ima ispunjen dan.
Moj post je isao u smjeru čovjeka srednjih godina , pred kojim je jos puno do mirovine, puno odgovornosti prema obitelji, i to sam misli pod robijom, tezak fizicki rad koji na kraju unisti covjeka da uziva u zivotu u mirovini.
To vidim po svojim rodteljima koju su radili u 70-tima,kada jedino kaj si imao je snaga volje, jako malo mehanizacije a raditi se mora.
Dosli u godine i doslovno su razderani ljudi da im operacije koljena zgloba kuka, ramena, kraljeznice ne pomazu.
Mene te dvije prikolice i tak debela drva na prikolicama na to asociraju- robija.
I s tim bi zavrsio....

Eto ja radim posao sa super uvjetima, posao super zanimljiv, svaki dan naucim nesto novo. Ali okruzen sam poluidiotima, koji nemaju elementarnog znanja i tesko im je je objasniti i najjednostavniju stvar, i vise nemam volje i ni snage se boriti s njima. I s tim moj posao je robija....

U pon sam konstatirao na kolegiju na 2 sata uzaludne rasprave:
Mozda cuvanje ovaca i nije tako tezak i zahjevan posao...
Nakon ovih dva sata cini mi se kao super posao...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Ghost, kad vidim ove dve prikolice, samo mi ns misli robija, robija.....
slaem se sa tvojim zadnjim komentarom ali se isto tako slažem sa kolegom @iwanho posao jest težak, to nije upitno i to zna svatko tko je ikada držao motorku u ruci ili natovario prikolicu metrica, ali kad nešto voliš onda to više nije robija. Ja smatram i to mislim iskreno, da se ovo ne može raditi samo zbog novaca, ne mogu reći da se ne zaradi ali ima nešto u tome, kad odem u šumu...ne vidim nikoga, ne čujem nikoga, ne razmišljam o ničemu, jedino pazim da se ne iskasapim motorkom i da me grana ne zvekne po tikvi...sve ostalo je sporedno. Disadi to i meni, da se ne lažemo, onda velim da tjedan dana ne radimo, prvi dan prespavam, drugi dan onak...treći dan već ne znam kud bi sa sobom pa odem lutati po šumi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa me zanimaju savjeti koliko je šansa da se prilikom rušenja otkine taj vrh prije nego padne?
Ja sam takve rizične stvari većinom vitlom obarao , svežem sajlu naviše što mogu , izvadim kajlu i samo malo zarežem , povučeš vitlom i ćao , rizik najminimalniji što može biti.
Naravno tamo gdje je to moguće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh