• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Ma znam da moze, pogotovo ak ide odmah za odlogu, na cijelj zimu rjesilo bi se 😅
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Donesi meni moj od 14 je naučen na takve, nikakav problem, ako ne ide na pola sjekire ide na 1/4, bitno da krene kad krene je gotovo, uopće ne vidim u čemu je problem sa tim komadom drva niti čemu takva razbacivanja tonama...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Nemojte se nervirati, post je bio šala na račun ovoga
Pa sad nebi htio da ispadne da sam nekoga uvrijedio ali ovo je po meni prava katastrofa. Piljevine na kolica, ode goriva pitajbogakoliko, lanac istupis cas posla itd... Jesu debeli i radio sam i takve ali to ide urezivanje po pola i mozda u 1/3 duzine metrice i klin ili 2 i udri. Od 2 polovice opet urezivanje i opet klin a sve ostalo onda bez problema ide sa klasicnim cjepacem kalanje. Da ovako rezem 10m3 klada ode samo na piljevinu sigurno 5 kolica ako ne i vise.

Ovako bi radio da imam jednu ruku u gipsu pa da ne mogu cjepacem zamahivati ili udarati po klinovima.
Samo olušteno, panj je već jučer rješen, ni prvi ni zadnji 🙂
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Da, uglavnom to radimo od oluje, znači više od 3 mjeseca, ali po privatnim šumama/šikarama,
do šume još nismo stigli a misim da ni nećemo ove godine imat vremena
 

Najnoviji postovi

Na vrh