• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Jedno je nešto složiti i prodavati kao muda pod bubrege, a drugo je stvarnost. Znači svjesno ti složim "metrice" u dužini 0,95m u prosjeku, složim ti ih na visinu 1m i u dužinu 4m i još govorim da je to poštena mjera, jer na potezu od 4m jedna ili dvije kalanice budu malo iznad 1m visine. Ako svi takvi ljudi misle da su jako pametni i dosjetljivi, a da su svi kupci veslo sisali, život tu najbolje "odvagne". Nekome proda, nekome jednom, nekome više puta, a nekome nikad. Svaka roba ima kupca pa tako je moguće prodavati i tako slagana drva. 🥂
Što je prodavač bolje bahat ja sam manje zainteresiran.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Za kraj da ne dosađujem previše: jako, jako jako, cijenim i poštujem svačiji pošteni trud, rad i proizvod koji želi prodati. Nikako ne podnosim pokušaje podvale, prijevare, krađe.

U šumi je rad jako težak, ponekad su ljudi u pogibelji, ulažu u mehanizaciju da bi si unaprijedili i olakšali.
Samo biti pošten i složiti točnu mjeru drva, jer kupac treba određenu količinu za svoju potrebu i prilagodi si cijenu. Ova su drva 5-10% skuplja i ja bi takvoj osobi prvi, bez pardona ili dodatnih pitanja platio. Jer ja, nebitan pojedinac, cijenim svačiji rad i poštenje, to je vrijednost koja nestaje u našem društvu.
Eto da Vas ne gnjavim više, ugodan dan želim svima i što manje opasnih situacija u Vašim šumama gdje radite drva. 🥂
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Jučer sam, prvi puta u životu, imao iskustvo da mi je lik rekao da su nam metrice kratke, da ni jedna nema više od 95cm, ja mu velim da ima ih sigurno takvih ali niti su sve, nije čak ni većina, međutim, onak bezobrazno veli da on neće platit koliko nije dovezeno, reko ok, izmjerim naj kraću 97cm, druga 105, pa 108, pa 103......pa dobro, ali treba složit na 100cm visine, reko ako hoćeš mjerit mjeri na čezi da ne dangubimo u mjerenju i slaganju na 100, veli ne, nema tu 16 metara oću ovak...ok. složimo, izmjerimo..17,5 metara, visina 103-105, dužina metrica prosjek 104...reko i šta ćemo sad, veli ok, ima 16...e rođo da si mjerio na prikolici bilo bi 16, sad ima 17,5 i toliko ćeš platit, ali reko si 16, da ali ti si rekao da nema i bio si u pravu, bio si bahat, bezobrazan a kod mene se to plaća.

Edit; Složeno pošteno, bez rupa i bez velikih praznina koliko god je to bilo moguće, odnosno bez švercerskih trikova
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,356
I vjerovatno završili za cijeli zivot poslovanje. Ja sam sa onim koji su slični tom završavao za cijeli život. Sobzirom da sam uslugu radio, u njegovoj šumi. Sad takvi kupuju drva pored svoje šume.

Imao sam komšiju koji je rad plaćao za godinu dana. Donese pare i zove za nova drva i tako godinama. Ja kontam nema para ima djecu idu u školu, ka on ode u njemački i doveze automobil vrijedan 12hil e. I još dodje da se pohvali kako godinama skuplja pare. E burazeru nemam više vremena za tebe. Kumi moli sad vadi i unaprijed pare, jednom ostavio kad me nije bilo, ali nema saradnje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Ako ne bude više radio probleme odradit ću mu ovo što sam započeo, ima pravo na još jedan prigovor, zapravo ne, na rubu je trenutno. Radim mu uslužno, da je prodaja u pitanju ne bi ni ova drva dobio ni po kojoj cijeni.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,356
A dali si kad u toku vožnje tako kopao.
Kad u visokoj travi ili bujadi nagziš nešto mravinjak, panj i onda nije veselo.
 
Na vrh