• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
danas izvezao dvije prikolice usluužno , u šumi je pakao
sutra idem ekipno , sezona je u jeku
idem ja sada stalno u šumu samo slabo izvještavam
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zanima me koliko plačate kubik prve i druge klase u šumi za rušenje da malo usporedimo cjene jer nisu iste na žalost zanima me hrastovina...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
zanima me koliko plačate kubik prve i druge klase u šumi za rušenje da malo usporedimo cjene jer nisu iste na žalost zanima me hrastovina...

prva klasa hrasta na panju 121 kn m3
druga klasa na panju oko 100kn m3
kraj panja odnosno porušeno otprilike 20 tak kuna skuplje po kubiku
 
Posljednje uređivanje:

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
dovezli danas cca 5 kubika klada i to bi trebalo biti to sa sumom za ovu godinu. valjda..


16082011385kopiraj.jpg


16082011386kopiraj.jpg


sve je malac utovario. iako smo se bojali da nece moci ali islo je pomalo..

jel to u gradini
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
prva klasa hrasta na panju 121 kn m3
druga klasa na panju oko 100kn m3
kraj panja odnosno porušeno otprilike 20 tak kuna manje po kubiku

kod mene je prva klasa 130bez obzira dali je na panju ili srušeno druga je 100kn imaju neku računicu glupu nekad je druga klasa skuplja od prve neznam zašto..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
za takve dogovore imate PP , tamo se precizirajte jeli u gradini ili ne

ja i šurak danas izvozili malo iz šume , uslovi katastrofa , kombinacija nizbrdice,prašine i usamljenog kamenja je vrlo opasna što sam iskusio i na svojoj koži , vladimirac me je potjerao samo tako niz jednu nizbrdicu , jedva sam ga obuzdao jer je dosta slobodnog kamenje koje pravi probleme

a evo šurak ga pušta niz jednu nizbrdicu , lijevi točak na kareti je zapaučen lancem , on stoji
a ja sam popušio na nekoj drugoj nizbrdici koja je blaža od ove

image139s.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
savoris, ne, nije mi jasno... taj lanac skroz zablokia kotač, ili ga na neku foru koči? nemrem si predočit to sa lancom... :madmana:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ajde da probamo ovako

image137em.jpg


skroz ga zablokira
a bolje je lanac sasvim omotati oko gume i spustiti da ga točak nagazi , onda mnogo bolje drži ali zato više dere put, ovako se put nikako ne oštećuje a guma manje-više , ni njoj nešto pretjerano ne smeta jer se ide sporo , nema grijanja
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
fala na trudu, sorry na gnjavaži!!

a ja si cjelo vrijeme mozgam kako se lanac pusti pod gumu, jer sam mislio da ako se skroz zablokira kotač, sa tim teretom gore bi moralo doć do nekih lomova na osovini... oćito se niš ne polomi kad to stalno prakticirate...

fala još jednom!

:partyman:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sta ti nije jednostavnije napravit naletnu kocnicu?kad ti treba zakocis kad netreba skines i to je to !
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
sta ti nije jednostavnije napravit naletnu kocnicu?kad ti treba zakocis kad netreba skines i to je to !

Sigurno da je bolje, no u ovakvim uvjetima(prašina, voda, blato, preopterećenje, nepažnja) bolje je što primitivnije/pouzdanije..
Nego meni nije baš jasno ono sa papučicom...:scratch
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heh da, a papuča je znanstvena fantastika, bez slika nebum skužil kak to funkcionira...
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
zanima me koliko plačate kubik prve i druge klase u šumi za rušenje da malo usporedimo cjene jer nisu iste na žalost zanima me hrastovina...

Kod mene su uveli strogi režim procjene, ide lugar, upravitelj i jedan radnik (komisija).
Cijena 130kn/m za sve, s tim da mi je 90% drva debljine ruke jer sam dobio vrhove.
Oderali me ove godine ko zeca u šumi, ali šta da radim zimi se moram grijati.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
papuča:

- Isto imaš lanac, ali guma ide u papuču, papuča odozdo ima navareno nešto u ''V'' da dere put zbog boljeg kočenja, a ne da samo kliže. Lanac služi da prikolica ne prijeđe preko papuče. Nemog ju nać da uslikam, očito je neko posudio za stalno.

Više ju ni ne koristimo, sad radimo drva samo za sebe, 3m mali ferninand može izvuć i spustit, a i neide se s njim poslje kiše..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
papuča:

- Isto imaš lanac, ali guma ide u papuču, papuča odozdo ima navareno nešto u ''V'' da dere put zbog boljeg kočenja, a ne da samo kliže. Lanac služi da prikolica ne prijeđe preko papuče. Nemog ju nać da uslikam, očito je neko posudio za stalno.

Više ju ni ne koristimo, sad radimo drva samo za sebe, 3m mali ferninand može izvuć i spustit, a i neide se s njim poslje kiše..

lako tebi sad imas zekana!!!!mozes i sa njime!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mislim da sam shvatio....dakle pomoću nje se potpuno odvoji guma od podloge...:!:...to kod nas nisam vidio.....kod nas žlajfa, pakne ili lanac, a neki čak i "mačka":D
 

Najnoviji postovi

Na vrh