• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RAKOVICA

M

maRko1993

Guest
Rakovica je počela u nove traktore 65DV kao i torpedo TD 55 A ugrađivat kotače i osovine od štoteta 404.
 
B

Bobo

Guest
maRko1993 kaže:
Rakovica je počela u nove traktore 65DV kao i torpedo TD 55 A ugrađivat kotače i osovine od štoteta 404.

Radi se o FIAT prednjem mostu koji se vec neko vrijeme moze naci na IMT 536DV, 546DV, 539DV, 549DV, 560DV, 565DV, te sve ostale medjumodele koji imaju prednju vucu u ponudi. U rakovice se takodjer takav prednji most ugradjuje vec neko vrijeme, isto kao i na torpeda 55... Store, Rakovica i Torpedo imaju obicne felge gore, dok je IMT stavio puno deblje i teze felge s dodatnim utezima naprijed...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo, jel možeš čisto radi usporedbe staviti nek slike prednjih mostova od imt, rakovice, čisto da vidim razlike između starijeg prednjeg mosta, i ovog novijeg fiatovog!

Hvala!
 
B

Bobo

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Bobo, jel možeš čisto radi usporedbe staviti nek slike prednjih mostova od imt, rakovice, čisto da vidim razlike između starijeg prednjeg mosta, i ovog novijeg fiatovog!

Hvala!


Pogledaj samo stranicu ispred, prvi post ;) Slika tamo stoji vec neko vrijeme...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E hvala Bobo!
Nego ti na 549 imaš isti takav novi tip prednjeg mosta, al čini mi se da je reduktor malo na lijevoj strani, nije ko na rakovici na sredini :scratch :scratch
 
B

Bobo

Guest
Da, Sanana, isti takav most imam, samo je kod mene diferencijal s lijeve strane, a na rakovici i torpedu je na sredini. nema to nikakve veze, osim sto bih MOZDA dao prednost ovom sto su kemijali na IMT-u, da je kardan dostupan, da ne ide kroz karter, i da tezina diferencijala vise pritisce lijevi kotac koji, kad orem, ide ledinom, nego desni koji i ovako i onako uvijek vuce.

Sve u svemu, isti klinac...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
gledao sam ovaj gore filmic nekoliko puta ali tek sam sad primjetio,jel on to ima lance na prednjim i zadnjim kotacima? :scratch
 
M

maRko1993

Guest
Bobo kaže:
maRko1993 kaže:
Rakovica je počela u nove traktore 65DV kao i torpedo TD 55 A ugrađivat kotače i osovine od štoteta 404.

Radi se o FIAT prednjem mostu koji se vec neko vrijeme moze naci na IMT 536DV, 546DV, 539DV, 549DV, 560DV, 565DV, te sve ostale medjumodele koji imaju prednju vucu u ponudi. U rakovice se takodjer takav prednji most ugradjuje vec neko vrijeme, isto kao i na torpeda 55... Store, Rakovica i Torpedo imaju obicne felge gore, dok je IMT stavio puno deblje i teze felge s dodatnim uteUzima naprijed...

U pravu si bobo, a jel te IMT-ove felke pomažu u radu traktora ili je to samo njihov detalj radi boljeg izgleda traktora.
 
B

Bobo

Guest
Pomazu, kako da ne pomazu... prednja felga je debela, al stvarno DEBELA i jos imas na njoj jedan uteg koji je takodjer noseci dio cjelog tocka i on se ne moze skinuti... tocak kad skinem, jedva ga dignem od zemlje, tak da ono... IMA ga. A ljudi ko ljudi, jos na 549 idu naprijed utege slagat, a taj traktor za utege nije namjenjen. Izvozni modeli su imali i debele felge (jos teze nego moje) i jos 6x30kg utega naprijed...

'ebo me pas ak su te prednje gume trajale duze od 500 radnih sati...
 
U

ursus4514

Guest
...............ee kupio ja rakovicu 60 i imam IMT 565 imt je bolji milion puta od mjenjaca do volana kardana ma svega....... ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
B

Bobo

Guest
Rakovica 60 je po mojim mjerilima ravna ursusu 360... Hidraulik ne radi, ako se kardan ne vrti, hidraulik je inace los, mjenjaci zuje...

Al su brze ko sam vrag, i to im je jedina dobra strana...


Uostalom, vidjet ces i sam kako ce se ponasati u radu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
565 je majka božja za rakovicu po svemu, al da mu je samo rakovičina brzina... :D :D
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
Heh, niko ne spominje lamelu na rajki......

Nisam upoznat s ovime nista... Mozes i ti napisati neku "dobru" stranu rakovice 60
 
U

ursus4514

Guest
.........ma dobra je moja rajka ali mi je bolji565 imam i rajku 60 i imt-a 565....... :lol: ;) ;) ;)
 

Marijo

Član
Tu od
23 Velj 2009
Poruka
58
Može li mi netko reći šta bi sve trebalo da se na rakovicu 65 stavi hidro volan,i jel neko možda ima sliku hidro volana na rakovici?hvala :D
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ima moj prijatelj na 60ki slikat ću kad budem išao kod njega
Marijo kaže:
Može li mi netko reći šta bi sve trebalo da se na rakovicu 65 stavi hidro volan,i jel neko možda ima sliku hidro volana na rakovici?hvala :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Marijo kaže:
Može li mi netko reći šta bi sve trebalo da se na rakovicu 65 stavi hidro volan,i jel neko možda ima sliku hidro volana na rakovici?hvala :D
Pogledaj na ovoj stranici
Neispravan link obrisan!
Ima raznih primejra /sistma ugradnje ..klikni na Beispiel-bilder i nađi sistem kakv ima tvoja rakovica .
Ništa danas nije nemoguće ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh