• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RAKOVICA

B

Bobo

Guest
Znam da novije rakovice imaju prednji pogon po FIAT licenci, isti kao sto ja imam na 549DV, samo sto je na IMT-u ulaz kardana s lijeve strane, a na rakovici u sredini. Inace sam s prednjim pogonom za 50Ks zadovoljan, treba samo imati pravo ulje u reduktorima i diferencijalu i nemas brige...
 
B

bosanac

Guest
Hvala puno na odgovoru .Ali me interesuje da li ide isto ulje u prednji diferncijal kao i u zadnji . I koje se ulje preporucuje u ljetnom a koje u zimskom periodu.
 
B

Bobo

Guest
U prednji diferencijal se sipa TRANSHIDROL 85, a u bocne reduktore HIPENOL 90
 
B

bosanac

Guest
Hvala na informaciji samo i na ovoj rakovici je prednji diferencijal sa lijeve strane nije na sredini pa sad neznam jeli to noviji model ili stariji.
 
B

bosanac

Guest
Tacno je da se radi o starom modelu jer isti je kao i na slici.Da li neko ima iskustva sa tim starim modelom.I interesuje me odnos snage prednjeg i zadnjeg diferencijala mislim koliko se u procentima salje snage na zadnji a koliko na prednji diferencijal.
 
B

Bobo

Guest
bosanac kaže:
Tacno je da se radi o starom modelu jer isti je kao i na slici.Da li neko ima iskustva sa tim starim modelom.I interesuje me odnos snage prednjeg i zadnjeg diferencijala mislim koliko se u procentima salje snage na zadnji a koliko na prednji diferencijal.


Za stari model pojma nemam, jer sam samo jednom vidio takav traktor u zivo, i to iz auta, tako da nisam imao od koga i cuti kako se ponasa, mozda netko drugi zna...

Moje razmisljanje je ovakvo: Da je stari predjni mosta bio dobar, ne bi ga mijenjali? Ili se varam?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Neznam ja za te Rakovice, nešta to meni čudno, jedino mi je jaaaako glupo što nema izvod za kipu, barem nema na ovome, a na drugim neznam...
100_0253.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
A evo šta bude kada Rakovica dođe u loše ruke:
[youtube:2x9i3zc1]IlQROr7POm0[/youtube:2x9i3zc1]
 
B

bosanac

Guest
Kako vidim na toj prvoj slici to je Rakovica 60 i ona ima izvod za kipanje jedino mozda na toj da je skinuto ili nije u funkciji. Ja posjedujem isto Rakovicu ali 65 i ona ima dva izlaza za kipanje i hidraulika jako dobro sluzi traktor je star 17 godina i za sada nikakvih problema sa hidraulikom.
 
R

Rakovica 65

Guest
I ja isto imam rakovicu 65 84.godina ide ko metak!!!!!!
 

Dare

Član
Tu od
6 Sij 2008
Poruka
33
ursusc360 kaže:
Neznam ja za te Rakovice, nešta to meni čudno, jedino mi je jaaaako glupo što nema izvod za kipu, barem nema na ovome, a na drugim neznam...
100_0253.jpg

ja imam rakovicu 47 i ima 2 izvoda za kiper. a znam jednu staru 60-icu koja fabricki nema ni jedan i skroz se razlikuje hidraulik
 
G

Goran18

Guest
na 60 mora da radi kardan da bi radio hidrulik samo hidrulik ne moze! a na 47,65,76 je nezavisan
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
ja imam rakovicu 65 89.g.i radi kao doxa,nezavisan kardan od hidraulike,dva izvoda za kipu,ma stroj i pol.morao sam ovo napisati jer vidim da se o tim strojevima jako malo piše ili se tu nema šta pisat,one samo rade i rade,rade...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
dado 1 kaže:
ja imam rakovicu 65 89.g.i radi kao doxa,nezavisan kardan od hidraulike,dva izvoda za kipu,ma stroj i pol.morao sam ovo napisati jer vidim da se o tim strojevima jako malo piše ili se tu nema šta pisat,one samo rade i rade,rade...
slobodno i postaviš koju sliku pa da vidimo zvijer ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh