• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
A jel ima možda tko od vas takav pa da kaže kako baca?

Primjer, jednom sam na 7.rupi bacao 100kg/jutru kan-a i baci u bocu, a drugi puta istu količinu na istoj površini sam morao duplo preći na istoj rupi... zato me to sve i buni...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pogledaj da nema negdje lufta, pa kada povučeš da ti neotvori dovoljno....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,808
Sad možda pitam gluposti ali da ti nije kakva grudica zaštopala rupe gdje curi ili kakva grančica ili list ili dosta je da je malo vlažno gnojivo pa več neče curiti ?
Pitam jer je kod mene svačeg znalo nacuriti do polja pa ako ne pogledaš svašta se eto dogodi.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Pa nisam ništa primijetio, prije uporabe pregledam sve, nakon uporabe operem i očistim , rupe se podjednako otvaraju

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Veliki pozdrav.
Trebao bi srednje kuciste za SULKY DR850 rasipac. Bio sam zvao Novocommerc u OS i nemaju, a hitno je pa ako netko zna nekog dobavljaca.
Pozdrav i hvala
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa kako se na onim messisovim rasipacima sa klatecom rukom stela sirina bacanja?
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Pozdrav ,zanima me je li ko od vas ima donder rasipac ,navodno kopija amozonea gledam sad na int stvarno lici na amazone ,jeli netko ima iskustva kakva s njim, kakav je u radu ,kvaliteta izrade samog rasipaca itd ,hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ekipa kako se na onim messisovim rasipacima sa klatecom rukom stela sirina bacanja?
Ako je glava slična Viconovoj, ima na zamašnjaku rupa gdje se posebnim ključem smanji amplituda cijevi.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Da ima kao za cijev kroz koju ide kao stift..
Ja bi htio povecat sirinu.Jel trebao otpustiti i ona dva sarafa(mislim kljuc 19)prije nego se sa tim posebnim kljucem ide sta raditi?Ako ne razumijete sta pitam slikam ujutro pa postavim?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ne. Ta dva šarafa drže lager. Kućište bi se trebalo zakretati posebnim ključem.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
zj9kyo.jpg

qwx6c1.jpg

Znaci ovi sarafi se ne diraju?
Jel se to isplati kupiti takav ključ ili se moze i improvizirati?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vidiš da je to zglodano , možeš od cjevi inprovizirati , s fleksom urežeš dva utora .
ako je hrđavo , prvo rastavi/podmaži
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
A nevjerujem da je zglodano jer je rasipac kupljen novi prije 5 godina i od toga je prve 3 bio u upotrebi i ove godine sam ga uzeo ja.a kolega je radio s njim oko 20 rali godisnje tako da nije imao potrebu to dirati.Zahrdalo je vjerojatno od stajanja.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ako kolega Kico vidi ovo,ja mislim da je on kupio novi messisov rasipac.Pa ako je dobio s njim taj kljuc da poslika pa da ja improviziram,nebi htio da ostetim bzvz ako drukcije napravim kljuc..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Još ga nisi prodao? Najradije bi novo, jedino sam Creinu i gledao.

Svaki savjet je dobro došao..
 

Najnoviji postovi

Na vrh