• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
čestitam zrine :D

koja je to marka rasipača, po naljepnici vidim da prodaje messis .

s kojim traktorom to misliš nosit, mislim koji je potreban za to
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
zrine čestitke i od mene, nek baca...neznam, neka baca za tvoga vjeka
 
Z

zrine892

Guest
bogec kaže:
čestitam zrine :D

koja je to marka rasipača, po naljepnici vidim da prodaje messis .

s kojim traktorom to misliš nosit, mislim koji je potreban za to

nosit cu rusem za sada...ali planiram napraviti podvozje na tockovima pa bi vukao sa malim dajcem...tako da rusem mogu i druge operacije raditi...

Marka je AGREX talijanski proizvodac...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Dobar je Agrex... ljudi, kaj velite na nošeni rasipač 1200 litara sa klatećom cijevi za 12.900,00 kn (sa PDV-om) ?

Komplet plastificirani i još k tome hrvatski proizvod :!:
 
B

Bobo

Guest
Ne znam o kojoj HR firmi pricas, ali ako je Nedelisce, to ne vrijedi ni 1200kn...

Kupili smo silom prilika nedelisce rasipac, jer tog dana drugog nije bilo za kupiti u Pozegi, a hitno nam bilo. Cjeli plastificiran, boja super, ma svaka bi ga majka pozeljela...

Nakon svakog bacanja gnojiva pranje jer znamo svi sto gnojivo uradi s rasipacem. Nakon 3 godine sto ga imam, morao sam ploce skidati i brusiti ih da se stanje koliko su se od hrdje napuhale, "plastifikacija" je sve a ne samo to. nakon 1 000 bacenih kg se plastika podere skup s bojom i to do lima. Tanjur se takodjer cijeli napuhao od hrdje i kako mi se cini da ce se poderati za 2 godine. Sva sreca pa imam jos uvijek stari rasipac, pa cu od dva moci sastaviti 1 dobar...

Sad nakon svakog pranja cekam da se osusi i sipam ulje u mehanizam za regulaciju i opet sam ga jedva pokrenuo ove godine...

Mozda su se popravili, ali nekako sumnjam u to...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Bobo kaže:
Ne znam o kojoj HR firmi pricas, ali ako je Nedelisce, to ne vrijedi ni 1200kn...

Kupili smo silom prilika nedelisce rasipac, jer tog dana drugog nije bilo za kupiti u Pozegi, a hitno nam bilo. Cjeli plastificiran, boja super, ma svaka bi ga majka pozeljela...

Nakon svakog bacanja gnojiva pranje jer znamo svi sto gnojivo uradi s rasipacem. Nakon 3 godine sto ga imam, morao sam ploce skidati i brusiti ih da se stanje koliko su se od hrdje napuhale, "plastifikacija" je sve a ne samo to. nakon 1 000 bacenih kg se plastika podere skup s bojom i to do lima. Tanjur se takodjer cijeli napuhao od hrdje i kako mi se cini da ce se poderati za 2 godine. Sva sreca pa imam jos uvijek stari rasipac, pa cu od dva moci sastaviti 1 dobar...

Sad nakon svakog pranja cekam da se osusi i sipam ulje u mehanizam za regulaciju i opet sam ga jedva pokrenuo ove godine...

Mozda su se popravili, ali nekako sumnjam u to...


Mi smo bili zadovoljni iz početka, ali nakon 2 godine, nema šta nije otišlo, jesenas mi pao (strunio) seger što drži rozetu od regulacije a bio pun gnoiva, disk strašno trul, isto sipamo ulje da ne zapekne, pukao nosač diska, ali za toliko para dosta se i dobije.

Bobo moj nije bio plastificiran, pa sam ga odmah prije uoprebe 2-3 puta prešao farbom i to još drži, ali disk je preloš, lopatice se izmotale, zaštitni lim (da ne baca po traktoru) nestao (strunio) i tak...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
ja ga imam onaj od 500litara...
Nije uopče loš kao što velite...Moj baci preko 5 tona na godinu i do sada ide bez problema...
Nakon svake uopotrebe ga operem i rješena stvar...

Ali slafko nije ni potvrdio da se radi o tim rasipačima ;)
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Ovo što Bobo veli da mu je boja otpala sve do lima je najvjerojatnije što se prije farbanja nije dobro oprao tanjur pa je ostalo masnoće na njemu i zato se napuhne i samo jednom padne.

Oko ovih ostalih stvari neću suditi jer ga ne koristim, ali vjerujem da je to istina jer vi koji ih koristite znate šta je na stvari. Proizvodni proces se kod njih poboljšao sigurno, a sad u kojoj mjeri to ne mogu procijeniti.

Meni se sad čini da je rasipač solidan i dosta povoljan, a i nadam se da su te neke "dječje bolesti" ispravljene.
 
B

Bobo

Guest
Marko, ti bacas neko ishlapjelo gnojivo onda... ;) ;)

Ja sam u pocetku mislio da je kupovina odlicna, jer smo isti dan nasli Nedelisce rasipac za neke sitne pare polovan, a ipak u dosta dobrom stanju. Bojali sm ose da ce biti pretezak za 539, pa smo otisli u trgovinu po novi...

Ja sam "kvalitetom" jako razocaran, s njim sijemo zitarice na nekih 10 jutara godisnje i baca gnojivo na nekih 15, a od ove godine radimo skoro 30 jutara zemlje, pa cemo vidjeti kako ce se mali pokazat za jos 3 godine rada...

@Slafko: nije na tanjuru boja otpala, vec sa kosa... samo je nestalo i plastifikacije i boje, a kvalitetu tanjura ne zelim ni komentirati, jer kako mi se cini da ce za godinu dana lopatice s njega pootpadati...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
marko hurlimann xa86 kaže:
ja ga imam onaj od 500litara...
Nije uopče loš kao što velite...Moj baci preko 5 tona na godinu i do sada ide bez problema...
Nakon svake uopotrebe ga operem i rješena stvar...

Ali slafko nije ni potvrdio da se radi o tim rasipačima ;)

Perem i ja, kod mene je koš ok jer je odma prefarban ponovo. Moj je išao dosta po selu pa mislim da ima i tu nešto... A kažem opet po toj cijeni ok, sad ima preko 7godina tako da....

2 bobo, oće otpadat će lopatice
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Kod mene se sada pojavila samo hrđa na disku,ali to budem prefarbao i dalje je sve kako mora biti...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
eto,imam i ja rasipač te klase,no radi se o INO ferti 300,i mislim da je samo lani bio opran,a posijo je zobi,ječma,žita,boba,pobacao gnojiva čudo jedno.Eno samo hrđa na zaštitnom limu i nešta malo na disku.Star je jedno 12 godina..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
evo imam i ja od nedelišća rastepać ko novi (i je) nigdje ni traga

al bumo vidl kroz 15-20dana kad krene sjetva :lol: .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
molio bi stručno povjerenstvo koje sutra ide na sajam da provjeri rasipače na štandu messisa i prekoputa traktora lindner, slovenski izlagač
naime cjenama su dosta povoljni, ali bi volio stručno mišljenje o kvaliteti rasipanja

prvi sa štanda messisa


drugi sa tog slovenskog štanda, ovo je na slici 450kg a ima i nastavke za 600kg i dođe 6500kn, ima dva rotora jedan ispod drugog, što mislite o njemu, trgovac veli da rasipa podosta točno, a vaše mišljenje
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pa rasipač je ok za tu lovu, mislim da bi trebao za tvoj potrebe biti ok.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
kaj se tiče rasipača iz Nedelišća super su kad je takva cijena mi ga imamo od jeseni i do sad smo s njime bacili malo manje 10t gnoja samo je malo farba ošla s lopatica
imam RG-500 koji je kostal 1800kn s pdv-om na sajmu u Ludbregu :)malo smo se i pogađali pa smo skinuti uspjeli nekih 98kn a kaj se tiče plastificiranja to im je prije radila neka druga firma i sami kažu da su im loše radili al sad si to rade sami i puno je to bolje a ko hoće da mu ne hrđa neka ga pere svaki put nakon korištenja ili nek kupi onaj od inoxa ili pocinčanoga
jedino šteta kaj nemaju u ponudi veće rasipače
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Ovaj se meni dojmio,sviđa mi se što ima ovu ruku za razbacivanje..
11 000 i nešto sitno je cijena 800 litara:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bogec, ja ti nebi preporučio ovaj rasipač s jednom glavom, nekako mi se to čini premalo za tvoje potrebe, pošto ti imaš jako puno toga za razbacivat umjetnog :!:
radije uzmi nekog malo večeg s dvije glave, minimalno nekih 700-800 kg il ovog creina s klatečom cijevi, po meni je puno bolji izbor od onog malog s jednom glavom :!:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
bogec, ja ti nebi preporučio ovaj rasipač s jednom glavom, nekako mi se to čini premalo za tvoje potrebe, pošto ti imaš jako puno toga za razbacivat umjetnog :!:
radije uzmi nekog malo večeg s dvije glave, minimalno nekih 700-800 kg il ovog creina s klatečom cijevi, po meni je puno bolji izbor od onog malog s jednom glavom :!:

rođo onaj s prve slike je od 800 litara a drugi je sa dva rotora i 450 kg uz nadoplatu za 600 kg , tak da baš i nisu mali a cjene su im fest povoljne, zato sam tražio mišljenje

sve je to ok s dva rotora, kolko god ja imao puno za bacat, al to košta i to puno

nekak se meni s klatečom cjevi ne sviđaju i nikad nisu, nek me netko razuvjeri :!:
 

Najnoviji postovi

Na vrh