• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razotkrivamo traktore!

B

Bobo

Guest
Obadva traktora su SAME, dok su prikolice posebno pravljene za tu namjenu...

Koliko sam iz komentara skuzio, bageri i kopavaju mocvarno tlo, a ovi s traktorima ga "razvlace" po livadi da se prosusi i onda to voze dalje i ne znam sto s tim rade...

Malo sam jos pronjuskao i otkrio da se radi o tresetu...
 
B

Bobo

Guest
Vide se hrpe na videu...

Kad se prosusi, onda ga rezu u neke cigle i slazu ga da se valjda susi...

Sto s tresetom rade, nisam jos skuzio, pa gledam druge clipove s tom tematikom i koliko vidim da ga loze. ne kuzim se u to, pa ne znam...
 
B

Bobo

Guest
slatky kaže:
nisam bio možda jasan mislio sam na traktor :blackeye

Sto nije jasno oko traktora?

Obadva su standardni SAME modeli, samo s uduplanim kotacima... Slika je zbog kamere suzena, pa izgledaju kao da imaju usku haubu...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Najveći problem za proizvođača je ako ne plasira proizvod, ako ne plasira mora otpustiti radnike, ako otpusti radnike ne može i proizvoditi, kočenje proizvodnje košta, skoro kao i sama proizvodnja. Eto jedan od bolji razloga za pad cijena traktora, a zašto će se to prolongirati? Zato što će prvo proizvođač davati više opreme, povećavat rabat samo da sačuva cijenu, tek onda kad mu bude opstanak visio o glavi, spustiti će cijene. No činjenica je da ih ima gotovih i da potencijalnih kupaca ima, samo ako se nađu oko cijene. No kako sam malo googlao, kinezi već rade outlet centre za traktore, jer moraju ići sa gubitkom da bi se riješili ovih skupih, kako bi mogli puniti kapacitete sa jeftinijom robom. Gadna stvar ta špekulativna ekonomija, kad ima moćnika koji bez problema štampaju dolar...
 
N

ND110

Guest
Mnoge traktorske firme su se udružile zbog smanjnja troškovi i napravile su svoju grupaciju.Johan Deere radi u skoro 90% svoje dijelove osim kod nekih tipova traktora koriste Cararo prednje osovine koje se sada koriste kod mnogo vrste traktora jer imaju dobra riješenja i viliki kut zaokretanja što je jako važno
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
ND110 ne bi se složio. John Deere je jako moćna i utjecajna kompanija, ima bogove za kumove, preko takvih tvrtki se kontrloiraju tokovi novca i jačanja valuta. Znaju oni zašto imaju tvrtke po cijelom svijetu, totalno su zaštičeni od tečaja i turbulencija. znaju ti što rade, zato i imaju proizvodnju skoro na svakom kontinentu. Tako da se ne bi složio da 90% je JD, pogotovo kad se zna kad su ameri krenuli u ekspanziju crvenog svijeta ;)
 
Z

zrine892

Guest
Kontam kaže:
Malo o cijenama i logici koju smo spominjali ;)

kad smo kod tog cijene belarus...prije 5 godina kada sam ja kupovao 892 moj je kostao 14,000 eura...a 820 je bio 11,000 eura...e sada mislim da je bez pdv-ea....
 
D

DADAC

Guest
Moji zadrugari kupili dva Goldonija Star 3070 kod Leška i onako u razgovoru veli on da talijani jedan tjedan šibaju crvene(Goldonca) a drugi tjedan ih farbaju u zeleno i piše John Dere. Ovi naši su bez kabina i koštaju oko 20 000 € sa pdvom i čekamo ih već dva mjeseca i nema ih i nema i nema......
Jel možete vi koji ste bliže Osijeka vidjeti u Novocommercu imaju li kaj slično, ili ga imate u dvorištu, meni je malo van ruke, telefonom sam probao ali neide(nismo se mogli dogovoriti koji je to model JD)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel ti tražiš ovaj model?
Goldoni STAR 3070

* Goldoni traktor serije STAR 3000 je odličan odgovor za profesionalnu uporabu za rad u uskim vinogradima i voćnjacima.
* Jaki, lako upravljivi, izdržljivi, te visokih performansi, ovi traktori su idealni za rad u teškim uvjetima specijalizirane obrade zemlje.
* Glavna odlika mu je kompaktna veličina.
* VM motor od 68 KS

Koliko vidim je crveni, ali mislim da je malo zastarjeli model. Johny stvarno nema takve modele.

Predstavljamo vam potpuno novu John Deere 5015 F i 5015 V seriju traktora, posebno razvijenu i konstruiranu za radove u vocnjacima i vinogradima po John Deere standardima kontrole kvalitete, najstrožima u industriji.

Nude Vam više udobnosti, više upotrebljivosti, vecu produktivnost. S malom širinom (105 cm - 115 cm) i malim polumjerom okretanja, ovi robusni radni strojevi konstruirani su da rade u vocnjacima i vinogradima izmedu redova širine i od samo 2,0 m. Izvanredno pristaju u uske prostore – idealno za prskanje, pripremu tla, košnju, i druge specijalne radove.

Usporedi ih ;)
http://www.novocommerce.hr/
Obrisan neispravan link.

JD ih lijepše pakuje ;)
 
D

DADAC

Guest
Inače traktori budu u upotrebi u plastenicima i nešto malo vanjskih(klasičnih) radova, a kaj se tiče JD-a mislim da se radi o seriji 200 ili 2000 i da se oni poklapaju sa goldonijem u dlaku
hvala na trudu!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E sad znam na što misliš ;) Serija 20 za greenhouse ;)

23204035021colmb1.jpg

By kontam at 2009-02-07

Serija 2000 je slična, ali ima točkove kao Tomo Vinković ;)

20a4718581colwx0.jpg

By kontam at 2009-02-07

A ovaj od zadrugara Goldoni je nešto slično oboma ;)

3000starpbo3.gif

By kontam at 2009-02-07

Mislim da Novocommerc nema ove male u ponudi, to onako po sjećanju kad sam bio tamo.
 
G

GROF

Guest
Kontam kaže:
E sad znam na što misliš ;)

Serija 2000 je slična, ali ima točkove kao Tomo Vinković ;)
20a4718581colwx0.jpg



...OVAJ TRAKTORIĆ NA SLKICI!., zelene boje., to je orginal GOLDONI., samo ovde je kako i sami vidite pofarban u boju džonija!., JEDNO VRIME SU IMALI TAKOVE TRAKTORE ZETORE., sve je orginal zetor., samo je boja kombinacija; žuto-zelena i na traktoru lipo piše "JOHN DIRREE".-

Mislim da Novocommerc nema ove male u ponudi, to onako po sjećanju kad sam bio tamo.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Samo što brak zeke i johana nije dugo trajao, zeko nije zadovoljavao :lol:
 
D

DADAC

Guest
našao ja.
Službeno to je JD 85 F i jedina razlika je što ovaj ima turbo, a goldonac nema.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
A ta jedina razlika nosi više ks, manju kompresiju, možda i intercooler, još kvalitetnije ulje,.....
 
G

GROF

Guest
DADAC kaže:
našao ja.
Službeno to je JD 85 F i jedina razlika je što ovaj ima turbo, a goldonac nema.


...POŠTOVANJE!

...ma til sam samo dodat da i goldonija ima sa turbom., pa bil je jedan., samo neznam oznaku., isto tako mali traktorić u gudovcu na sajmu., ...
...a ča se tiče cijene koštanja?., pa poznavajući talijane!., more se svašta pisat., a koliko je meni poznato., preko obitelji iz SAD-ea., cijena skoro da je ista!., jedino oznaka valute; euri - dolari!!!

sretno., čitamo se...
 
Na vrh