• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razotkrivamo traktore!

B

boki1991b

Guest
dali neko zna pase li od jamesa konusno tanjirasti i reduktor za timberjeck 225.I dali bi mi mogao dati neke savjete u vezi tih traktora ???? unaprijed zahvalan na odgovoru
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dali neko zna pase li od jamesa konusno tanjirasti i reduktor za timberjeck 225.I dali bi mi mogao dati neke savjete u vezi tih traktora ???? unaprijed zahvalan na odgovoru
paše ......
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Prava osvježenja na tržištu, gdje to sve već vodi :)
screenshot052xn.jpg


Naravno da može ibez gusjenica ali za što mu je njamjena dobro dođu ;)
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
evo da malo dignemo temu iz mrtvih, a i da u ovoj temi bude ono što joj je i naslov, jer vidim da je tema otišla u off.

imam nekoliko saznanja i pitanja pa vas molim za mišljenje.
opće je poznato da se proizvođači udružuju i da kooperanti rade iste sklopove za nekoliko različitih marki ( npr. zf, bosch, denso , gima ) pa u vezi toga ima pitanje.
1 . čuo sam da se mjenjači za jd 4x55 rade na istom mjestu kao i za case mislim 7230, mislim u milwakey-u.
da li to netko može potvrditi, ili općenito potvrditi sličnost rezervnih dijelova?
2. isto tako čuo sam da se neko modeli case ih poput 5140 , dijelom temelje na mf seriji 3000?
3.čije su mjenače imali ford tw 10,20 30 serije, jer znam da su imali zf prednje mostove?
4.tko je pravio osnovu tj. mjenač i zadnji most za traktor agco white 6175 , mf 9240, deutz 8.31, lamborgini traction, same diamond, hurliman h.265 ?
naravno svi su imali neke svoje verzije motora i u nekim slučajevima prednjeg mosta ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Ljudi šta mislite o ovim kineskim traktoričima, cijena im je od 980-1200 dolara, sa frezom i plugom.Snage su oko 15 ks.
2016-Made-in-China-electric-start-new.jpg_200x200.jpg

Weifang-supplier-12hp-15hp-Cheap-Mini-Garden.jpg_200x200.jpg

Large-supply-mini-tractor-price-sale-cheap.jpg_200x200.jpg

Ima i ovih malo boljih sa klasičnim kvačilom i mjenjačem, koliko sam uspio dešifrirat u tome je razlika između ovih i onih jeftinijih. Ovi su 2300 dolara.
2015-year-new-model-wheel-farm-tractor.jpg_200x200.jpg
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Koliko para toliko muzike...

Nevjerujem da to išta može odradit.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Gledao sam na youtubeu,rusi ih dosta koriste, kod njih je i zemlja lagana za obradu.
Gledam da u nekoj budučnosti kupim nešta, da nemoram hodati za motokultivatorom,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Toliko vrijedi. Pitanje je koliko bi koštal dok ga dopeljaš k nama.
I kak do dijelova?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Da trebalo bi provjerit koliko bi koštao prijevoz, možda se pojavi i neki uvoznik u međuvremenu.
Ima i večih traktora 70 ks- oko 70 000 kuna. Na Alibaba. com.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja čitam ove postove iz 2008 i nemogu vjerovati da je onda bilo novih traktora za 800 eura,ili onaj novi MF u jurvalu za 56 000 kuna.Pa danas za te novce možeš kupiti jedino neku kramu sa 10 000 sati,i to malu kramu.Oni mali john deere-i što su onda koštali 800 eura danas koštaju 25-30 000€.Pa kak se to desilo?Ta razlika u cijenama onda i danas mi neide u glavu nikako
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Gdje?Tako je pisalo,700 dolara ili 800 eura.Ako fali onda fali onome tko je napisao post.Ja se samo čudim
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Novih traktora nikad nije bilo za 700 - 800 dolara. Ne znam kako uopće netko može nasjesti na takve oglase, naslove i sl.
To me podsjeća na one prevarante koji prodaju neke stvari prek interneta po vrlo primamljivim cijenama pa na kraju ostaneš i bez love i bez artikla kad im uplatiš novce.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
To je jasno svima,zato se i čudim.Ali me najviše čudi ovo za Mf iz jurvala,novi traktor za 56 000 kuna?To su bila vremena za kupiti novi traktor
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Daleko je to od pravog Mf-a.
Da je drugačije bilo bi ih puna država.
A i u to vrijeme kad nije bilo poticaja, standard građana manji, nije to bilo baš tako jeftino, mi stariji to znamo, hehe u 49 sam tek.
 

Najnoviji postovi

Na vrh