• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razotkrivamo traktore!

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Pa da barem nisu mogli promijenit masku, mislim stvarno, kao da na mobitelu promijeniš masku u drugu boju......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
petar kaže:
Pa da barem nisu mogli promijenit masku, mislim stvarno, kao da na mobitelu promijeniš masku u drugu boju......
A čemu? Pa najbolja mu i je preporuka to kaj je to zapravo Goldoni.
Inače, neki modeli Goldonija koriste DPS motore. Vjerojatno je i taj model među njima.

Kaj se tiče zelenog Zetora, to je bila JD serija 2000. U osnovi xx20/40 serija s mokrim kočnicama (koliko ja znam) i još nekim sitnim promjenama. Bilo je tu i većih modela (9540 sigurno, neznam jel još koji iz te serije), no nisu se prodavali kod nas. To je bil pokušaj JD-a da kupi Zetora u vrijeme kad su bili u velikoj krizi. Osim toga, u njihovoj ponudi je falil taj segment traktora (jeftini za siromašna tržišta Rusije, istočne Europe i Južne Amerike).
 
G

GROF

Guest
...ovih zelenih zeotra; JOHN DIRA-a!., kupile su hrvatske ceste., njih oko desetak komada., vidil sam ji na lučkom stacionirani iza naplatnih kućica /tamo kod uprave hc-lučko/., a vidil sam ji i na dionici autoceste; zagreb - karlovac kako kosidu travu., isto tako sam vidil nekoliko takovi zeleni zetora u zrinjevcu., bećari iz firme zrinjevac vozili su se po aveniji dubrovnik u novom zagrebu!...

bog!., bećarine puste., čitamo se...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Razlog zašto JD više neće postojati...

gdplh9.jpg


Šala poslovat će, ali će morat spustiti cijene u startu za duplo, iako traži nova tržišta za plasman i jeftiniju radnu snagu, puknit će ako globalno ne podjeli jeftino traktore. I da živi od djelova, servisa i Obaminog pumpanja milijardi i milijardi... Od Obame preko Jhonya, od Jhonya do Goldonija i eto nove igre i poretka i tako u krug :?: Kakva pravda :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pošto je Bobo zaključao temu, za potrebnu snagu za neku radnju, eto razotkrit ćemo kakav traktor treba za koju operaciju. Krenimo...



Možda sad bude jasnije :)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Malo su se zeznili na par slika, ni sami ne prepoznaju svoj traktor..

A ova zadnja slika 560 i 32diska tanjurače, nemam komentar, taj ih traktor može samo vući po asfaltu jer su vučene, i ništa više....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Piše za 32 diska treba 69 ks, znači prvi jači je 577, zar ne? Gdje piše 560? Ovaj 560 je na kombiniranoj tanjurači. Možda je odozada 16 naprijed 12? Izgleda uže naprijed? To ispadne 28 diska, potrebna snaga 50 ks, prvi jači je 560 :) Razotkrili smo misterij ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne znam, ali ako usporediš zemlju humusa 5 ili sa zemljom žuticom, glina i slično, vjerovatno ima razlike ;) A bar ti imaš stajnjaka da ga ne trebaš štediti :lol:
 
B

Bobo

Guest
Sa 28 se usere, ziva istina... ne znam jeste li primjetili da traktor sa slike ima i prednju vucu, koja mu pomaze, ali ova tanjuraca sto je za njega zakopcana, to je samo za slikanje. najprije su uzeli Brenu i protanjurali 2 traga, ap se ovaj tu samo vozi...

Jedan iz susjednog sela je za svoj 560 imo 24 diska tanjurace, sa nekim OGROMNIM tanjurima. 560 je imo posla, al se zato i tanjuralo kak treba. jako nepravljeno konstrukcijski, a tanjuraju da je to bilo gadno za gledat...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Da bobo, ev sad sam pogledao malo bolje, i ima prednju vuču, te je traktor samo pozer.
Pogledaj kako mu je zakrenut prednji točak, tanjurača nije u zemlji nego je pustita samo na nju, neki diskovi su i u zraku, nemaju zagrnute zemlje na sebi. Trag mu se ne poklapa s onim već potanjuranim, nego je pomaknut ljevo, i nema razlike iza prolaza tanjurače i sa strane u usitnjenosti zemlje.

Zamislite, i u ono vrijeme su traktori pozirali, a di neće danas kad postoji photoshop.....

Iz osobnog iskustva na mojoj zemlji koja je u prosjeku srednje teška, ali je brdovit kraj, 560 s 24 diska hoće 1direk u brdo ali vrišti kao vrag, i mora se pazit na temperaturu, jel 3 sporom nema tanjuranja.....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Staviš par slika i odmah cijela teorija zavjere :) Ja pak mislim da je gorivo izuzetno loše kvalitete tj. slabije nego prije i da zato radni strojevi ne mogu više obavljati tako učinkovito radnje kao prije :) Jel dobra zavjera sad? ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ok, možda su na prezentacijama sipali neko ekstra boostano gorivo. Al ipak se 560 s 28d usere :D
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A jel si ti kad sipao kakve aditive u gorivo? :) Ne u punta već u ursusa ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ako aditivom smatraš lož ulje :D onda jesam..
Nikad ništa, samo plavi ili loža, bojim se i probat nasut dizel da se ne privikne :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ako ja s 540 tanjuram s 24 diska 2 brzinom i 560 če tanjurat s njom... ;)
kod mene ima jedan 560 i vuče tanjurače 28 diska :p
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
marko hurlimann xa86 kaže:
kod mene ima jedan 560 i vuče tanjurače 28 diska :p

Ima jedan i kod mene što s ursusom c-360 vuče imt plug 3x12....... Samo je ptanje koliko će ga dugo vuć pa OPET radit generalnu motora....

A i ti ideš drugom s 540 s 24d, hm, vučeš ju po zraku, držiš na hidrauliku, i kakva je tanjurača?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Tanjurača je mislim da leskovačka i spuštena je dolje do kraja..
Stavio sam da uploda video na yutub..
Evo:
[youtube:1sn5kpfp]J6u18a63RGM[/youtube:1sn5kpfp]
 
B

Bobo

Guest
Moj 539 je svoj cijeli vjek tanjurao sa OLT 20 diskova u 2. direktnoj. prvi trag na traktoru se nije moglo sjediti, jer je previse po oranju treslo. a drugi trag 2. i skoro iber gas... Probao sam to raditi i kad sam 24 diska OLT nabavio, moze ih u 2. vuci, samo se griiiiije ko sam vrag i 4 prolaza po basci i gotovo. traktor je vec par godina pred generalku, tak da ono, nije ni cudo sto ne moze vise ni sebe vuci, al uglavnom jedva ih po asfaltu nosi, propinje se ko lud...

540 moze raditi s 24 diska u 2. direktnoj, ali na stvarno izuzetno lakoj zemlji i to jedva radi, kao i ovaj markov. za svrhe snimanja video clipa u 2. prohodu. 24 diska je za 540 previse i tu tanjuranja nema. SVI veci IMT traktori su preteski ad sami sebe nose po oranju u 2. direktnoj, a kamo li da tanjurace vuku za sobom, kolike god one bile...




Ove pozere necu ni spominjati, jer IMT to i dan danas radi na svojim prospektima... 577 ore sa 4x12" plugom i te fore...
 

Najnoviji postovi

Na vrh