• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razotkrivamo traktore!

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Raspitivanjem o pojedinim traktorima sam saznao, da se proizvođači traktora ujednijuju, kako bi smanjili troškove proizvodnje. Čisto da znamo što plaćamo i što vozimo, da ih razotkrijemo i da vidimo što je kod traktora na cjeni.

Npr. CLAAS NECTIS vlasnik je njemac, prizvodi se u francuskoj, a motor je od Iveca, znači talijan. Servisni intervali na 200 rh.

JohnDeere 5215, 5315, 5515 i 5615 vlasnik licence SAD, proizvođač Italija Carrao, servisni intervali 300 rh.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Još da se i cijene razotkriju ;) Eto gorivo od ponoći jeftinje, sad trebamo samo čekati da i cijena traktora padne. Svi proizvođači bez razlike bi trebali spustiti cijene.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kontam kaže:
Još da se i cijene razotkriju ;) Eto gorivo od ponoći jeftinje, sad trebamo samo čekati da i cijena traktora padne. Svi proizvođači bez razlike bi trebali spustiti cijene.

mislim da nebudu pustili cijene traktora radi kapitalnih jer oni se mjera savakak kak bi dobili istu cijenu prošlu godinu su svi traktori bili jeftiniji a ove su skupllji i do 30%
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Žičano pletivo za ogradu je jeftinije, betonski stupci, gorivo, vozila. Spsutit će i oni cijene, jer će opet netko uvesti neki popularni traktor i da vidiš. Tko bi rekao da novi golf sa opakom opremom košta bivših 25 000 DM. Polako, kriza je kod automobila, kriza je kod transportnih vozila, bude i kod traktora, pogotvo em im sada nije sezona. Plus da nafta ide još tridesetak posto dole. Cijene žitarice su popadale, metala, svega, pa ako neki ratar ima para da pretplaćuje traktore samo neka :)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kontam kaže:
Žičano pletivo za ogradu je jeftinije, betonski stupci, gorivo, vozila. Spsutit će i oni cijene, jer će opet netko uvesti neki popularni traktor i da vidiš. Tko bi rekao da novi golf sa opakom opremom košta bivših 25 000 DM. Polako, kriza je kod automobila, kriza je kod transportnih vozila, bude i kod traktora, pogotvo em im sada nije sezona. Plus da nafta ide još tridesetak posto dole. Cijene žitarice su popadale, metala, svega, pa ako neki ratar ima para da pretplaćuje traktore samo neka :)
joj to bi bilo super da spuste cijenu taman dok ču ja kupovat drugog traktor sad ču ipak pričekat nemam kaj izgubiti jedino da odeju još više gore cijene onda bi izgubio
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Prvo cijene za 20-30% dole, ako im to ne uspije onda ključ u bravu. Prvo na kraći period a onda kasnije... Napravili navlakušu sa cijenama žitarica, ljudi se zaletili u kredite i sad cijena žitarica odmah dole i skoro za duplo.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kontam kaže:
Prvo cijene za 20-30% dole, ako im to ne uspije onda ključ u bravu. Prvo na kraći period a onda kasnije... Napravili navlakušu sa cijenama žitarica, ljudi se zaletili u kredite i sad cijena žitarica odmah dole i skoro za duplo.

pa da s tim se slažem cijene su sad katastrofa visoke na traktorima a inače svemu pada cijena, mlijeka žitarica kukuruza pa sad je kod mene cijena po 35-40 lipa kukuruza pa gdje toga ima al da su strojevi na visokim cijenama jesu i to previše za recimo jedan traktor solidan 80-90 ks moraš izdvojiti 35-40 i više tisuča eura za kvalitetan i dobar traktor da se razumije bez pdv al nisu vi u pdv. u potpunosti se slažem cijene bi trebale pod hitno dolje i čak možda više od 30%
jel tak
;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
neče ništa iči dolje :!: :!: :!: :!: pogotovo traktori, jer su to sredstva za rad i ona trebaju stvarat nova sredstva, to je ko da kupujete postrojenje za tvornicu tj za pogon, ljudi da vam ja velim kolko dođe linija za proizvodnju lisnatog tjesta na guzicu bi pali koje su to cifre, a kad bi vam pokazao šta tolko košta šlagiralo bi vas :!:
tržište traktora je puno manje od automobilskog tržišta, seljaku treba auto, ali onom u gradu ne treba trakotor.

da su seljaci uletili u kredite, ko im je kriv šta ulječu, ako nemaju podlogu za kupovinu, tj da im rata ne opterečuje buđet šta se upuštaju u to.

malo su ljudi još uvijek polupismeni , nek se niko ne naljuti na to, ali činjenica je da su ljudi čuli da su kapitalna 40% i sad ajmo svi u šoping, ali jednu su stvar zaboravili, da su ti 40% morali ipak platit u kreditu, a država je uskočila jer su banke zbog monetarne politike postrožlile poslovanje i uvijete, i tako da zapravo tih 40% pojele kamate u dobroj mjeri.
kakve tu veze ima dizanje cjena, pa vi dobijte 40% bilo to 100000kn ili milijun eura, to je 40%, zapravo na večoj cjeni iznosi 40% malo više nego na nižoj, jedino što je tu ona strana koju niko ne spominje a to su banke, kolko je 7% na 100 000kn ili milijun eura, e tu vas čekam, tu banka broji veči novac.

cjena mlijeka ne ide dolje jer ju država drži, cjene žitarica kad sam vam svima lijepo govorio da sve ide dolje i u lipu vam reko cjenu svi ste me napadali ( ne zanajuči od kud ja znam cjene prije svih i to u lipu)
kad vam velim da cjena žitarica tj pšenice ne bude veča od 80 lipa iduče godine, svi se čude i zgražaju, ali vi donesite odluke o svom poslovanju.

e sad dolazi dio u kojem se svi slažemo a to je novac, da sam ja na mjestu tih svih trgovaca, ne bi snizio cjene jer zašto bi se odrekao svoje zarade, svog prokletog novca kad za novac svi rade, ne za lijepe oči, eto ali ja nisam trgovac...........ali............ :shock:
 
G

GROF

Guest
...NARODE MOJ, BEĆARI, FORUMAŠI, POLJOPRIVREDNICI MOJI!!!


MORAM SE I JA SKROMNO NADOVEZAT NA OVA VAŠA RAZMIŠLJANJA, PLANIRANJA, KONTANJA, KRITIKE, POKUDE, ..., MORAM VAM PISAT DA ĆE SVE IĆ PO CENI DOLI., OĆU PISAT DA SVE JEDNOSTAVNO MORA POJEFTINIT., A POŠTO JE OVO TEMA FORUMA O POLJOPRIVREDI., PIŠEM DA ĆE TRAKTORI I PRIKLJUČNA ORUDJA POJEFTINIT U RASPONU OD; 20., PA ČAK DO 30 %., I TO ODMA U STARTU U PROIZVODNJI., NARODE MOJ., JAKO, JAKO SU POJEFTINILE SIROVINE; ČELIK, NAFTA,... METALSKA INDUSTRIJA ŠIROM SVITA SNIŽAVA CENE SVOJIH PROIZVODOV, OTPUŠĆA RADNIKE, NA ZALIHAMA IMA PREVELIKE KOLIČINE GOTOVE ROBE - PROIZVODA., JEDNOSTAVNO SE MORA REŠIT ZALIHA... U SVAKOJ GRANI PROIZVODNJE, PRODAJE, POSTOJE SITNE SMICALICE I KRIMINAL., PA SKORO U CELOM SVITU ODJEDAMPUT SU PRESKUPI MENADŽERI., MENADŽERI SU U DOBRANOJ MERI KRIVI ZA VELIKO NAPUHIVANJE KOŠTANJA PROIZVODA...

...SRETNO!., STROJEVI ĆE JAKO POJEFTINITI..., SAMO HRVATSKOJ TREBA NA TISUĆE NOVIH STROJEVA!!!., JER NEKI NAŠI SELJACI DOSLOVNO DELADU NA MUZEJSKIM PRIMJERCIMA!...
 
G

GROF

Guest
Yerre kaže:
A kako vam se čini ovaj?

Obrisan neispravan link.


...OVAJ STROJ JE; "TIMBERČEK" KANADSKE PROIZVODNJE., JAKO, JAKO DOBAR SE POKAZAL U HRVATSKIM ŠUMAMA DILJEM LIKE., A MISLIM I DILJEM HRVATSKE KADI SE KORISTI., IZDRŽLJIV KO SAM VRAG, LAGAN ZA RUKOVANJE I ODRŽAVANJE, MALI POTROŠAČ, PROIZVODI SE VIŠE OD 30 GODIN.-
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Logika kaže da bi traktori trebali pojeftiniti, baš zato što su u zadnjih godina iskomercijalizirani kao automobili, ali odavno nema više logike...
 
H

hrvoje

Guest
Timberjack je traktor kanadske proizvodnje, zapravo ta tvornica je u vlasništvu John Deerea, šumski traktor češke proizvodnje je LKT, on ima zetorov motor.
 
G

GROF

Guest
hrvoje kaže:
Timberjack je traktor kanadske proizvodnje, zapravo ta tvornica je u vlasništvu John Deerea, šumski traktor češke proizvodnje je LKT, on ima zetorov motor.


POŠTOVANJE FORUMAŠU; hrvoje!!!


...FALA, FALA DONEBA NA ISPRAVCI., JA SAM SE JEDNOSTAVNO ZANESAL., MISLIM JEDNO., A PIŠEM DRUGO.-

PO PITANJU ŠUMSKIH TRAKTORA IMAM "MALO" ISKUSTVA PREKO MOG BRATA., MOJ BRAT DELA U HRVATSKIM ŠUMAMA KAO MINER I DRVOSJEČA, A PONEKAD SE ZAJIGRA SA TIM I TAKOVIM TRAKTORIĆIMA!.-


FALA NA ISPRAVCI, BOG! I ČITAMO SE...
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
hrvoje kaže:
Timberjack je traktor kanadske proizvodnje, zapravo ta tvornica je u vlasništvu John Deerea, šumski traktor češke proizvodnje je LKT, on ima zetorov motor.

john derre ima svoju proizvodnju šumskih traktora

[youtube:1rdhhr0r]Ei9LlLLZwAU[/youtube:1rdhhr0r]
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kontam kaže:




Malo o cijenama i logici koju smo spominjali ;)

da evo živi primjer al uzmite u obzir isti takav belarus je prije 2 godine se nudi za 11 i nešto tisuča eura i nisu ljudi kupovali tolko ruseve a gledaj sad za dvije godine je taj isti traktor 17000. ljudi nema logike da su cijene iste. recimo koje si manje gospodarstvo od neznam primjer 10 mliječnih krava može priuštiti takav traktor i otplačivati ga 7-10 i više godina radije čeju kupiti neku staru kramu i slagat i ulagat u nju nego čeju izvojit svaki mjesec 3-5 tisuča da otplačuju traktor a mjesečno ako dobe 7000 okvirna cijena a gdi je tu nafta i novac za kruh i život itd pa vas ja pitam dragi ljudi kako bi takav mladi poljoprivrednik mogao nba zelenu granu i ja sam uvijeren da bi svaka mala kuča (gospodarstvo) htjela imat novi traktor na dvorištu a malih gospodarstava je tri puta više nego nekih velikih proizvođača. budimo realni al svejedno cijena mlijeka je premala za to ako još nema kakvih prihoda sa strane a da nisam još nabrojio gdje je tu sijeme i umjetni gnoj pa cijena vreče 7-20-30 umjetnog gnoja 50kg je sad 300 kuna pa vas ja pitam kako mogu mali poljoprivrednici živjeti od toga. i ovim malo večima nije lako a kolko se na rade i niti jedan dan nemaju slobodno i opet malo im ostanne tu se vrti velika lova al ti nju stalno prekrečeš pa ti se čini da imaš velike zarade a vraju se ljudi jer jako malo ostane a koliko se na mučiju i još kolko se sekiraju i nek dođe nevrijeme i propadne im usjev za koji su jako puno uložili i država se izvlači svakak samo da nebi platila mukotrpan rad pa normalno dfa im neče nitko radit po tome nema logike.
al dobro malo sam se sad zanesao s tim to je ipak temao otraktorima

ponavljam to pod hitno moraju cijene iči dolje nema boga. mehanizacije je pre skupa a za traktore da i ne govorim. kad ti za neki pravi traktor moraš izdvojit 40000 i više eura a gdje su još priključni strojevi koji se vežu jedan uz drugag a minimalno na gospodarstvu moraju biti 2 traktora to su katastrofa cijena i ljudi koji rade velčike farme i zaletavaju se u kredite da ga nemre otplačivat i recimo aj govorimo omanjim farmerima uđe u kredit pa uzme novi traktor neznam npr mf ili same ili tak nekaj i onda sljedeču godinu uzme balirku pa slajedeču utovarivač i tako u nedogled i kredit kolko je i bio velik on se povečava svaki put i sve više raste i kad ga otplatiš strojevi su več dali skoro svoje i ulaziš opet u druge kredite i nove stejeve opet itako u krug stalno si na istom a da se ne pomakneš. pa NEKAD su poljoprivrednici bili bogati ljudi i mogli si priuštiti kaj su htjeli a danas jedva vračaju izgubljeno i krpaju kraj s krajem i još ih zezaju da je mlijeko premasno da je prevodeno itako dalje još da ne govorim o gubicima u štalama koja su najčešča pojava

evo to su moja realna mišljenja al to je realno. netreba sve gledati bude sutra bolje sutra je prekasno to treba misliti još danas i malo šerafiti glavešine s tim pa bi možda i bilo neke koristi od toga
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Skupi su i stvarno bi trebala cijena dolje, ali vjerovatno će maksimalno blefirati i štopati cijenu... Ne znam koliko su ove cijene povoljne... Čak i sa povratom kapitalnih ulaganja, neki traktori su samo rupa u proračunu, bez ikake šanse za povrat ili amortizaciju. Pozdrav.
 
S

strongboy

Guest
kikic MF @ potpuno se slazem stobom.mehanizacija i traktori su tako skupi a proizvedeno tako jeftino,a i sam plasman nesiguran...sve u svemu poljoprivrednik ce se samo naraditi a malo ce toga njemu da ostane...ako i uopste nesto ostane...
pozz
a ovo sam napisao u nekom drugom postu, al je mesto verovatno ove ;) :
Postao/la strongboy dana 26 stu 2008, 17:37

naravno,da kad imas uvjete, bolje je da kupis traktor.e sad..kao sto auto od 30-40000 eura je prevelika investicija i to nepovratna, tako i preveliki traktor je neisplativa investicija.nije stvar u tome da se kupi sto veci traktor.treba kupiti one masine koje su ti zaista neophodni za obradu zemlje i kulture koje imas.hocu da kazem da ne treba pare ulagati bespotrebno u mnogo masina(primer nekoliko traktora, ili neki prejaki traktori)jer nece biti iskorisceni.malo mi je cudno kad gledam po forumu i kad citam da poljoprivrednici imaju i po 5-6 i vise traktora....to je bezpotrebno zatvaranje kapitala po meni.dva traktora su sasvim dovoljni a ostatkom novca umesto da se ulaze u visak traktora, da se kupi ili iznajmi vise zemlje, ili da se ulaze u kvalitetnijim sortama kultura i njihovu zastitu...al ipak mislim da je najveci problem, bar kod nas, to sto je plasman poljoprivrednih proizvoda nesiguran.strongboy
Poljoprivrednik


Postovi: 155
Pridružen/a: 25 vel 2008, 08:48
Lokacija: Prilep-Makedonija
Pošalji privatnu porukuE-mail
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
koji je ovo traktor sa uskom haubom i usput što to rade

[youtube:1mpqxelw]-GnYB11cbbY&feature[/youtube:1mpqxelw]
 

Najnoviji postovi

Na vrh