• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Re: Nova serija

U

ursus4514

Guest
Re: Nova serija

.......ma tako je AKO TRAKTOR ONDA ZETOR........ :!: :!: ;) ;) ;) :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Nova serija

ursus4514 kaže:
.......ma tako je AKO TRAKTOR ONDA ZETOR........ :!: :!: ;) ;) ;) :mrgreen: :mrgreen:
dejte i meni janoga.. :lol: :lol: :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Nova serija

da mi netko pokloni 7340 nebih se ništa bunio, al zetora kupio ga nikad nebi :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Nova serija

zeko je zeko je*eš ti to (oprostite na izrazu) kad ti njega stisneš malo jest da ti uha prečisti da poslje ništa ne čuješ al on ide samo treba snjim znati. jest da je nekako traktor po strani na glasu al to nije loš traktor bez obzira kaj je zetor. ko nije naučen na njega i nezna ga u dušu onda niti nezna kaj je dobar stroj. jest da su spori dosta al za to ti netreba brzina u polju. recimo ja s zekom 6245 orem s 2x12 s drugom brzinom 25 cm bez brige al to bez greške jest da ima malo proklizavanja na mokrijem alk ide. govorim o starijim zetorima ja sam inače fanatik za mf al također ima 3 zetora doma i ideju dost solidno za svoje godine radne sate i kaj su sve kod mene proživjeli pogotovo u šumi. ja sam 62 kupio novog i nikad nisam imao nikakvog kvara na njemu osim kaj je djed vozio ciglu i puko mu remen nije ga vidio i pregrijao ga je i motor sam složio i pojačao borung klipa i veče klipove stavio i dobio dosta življi traktor i jači za 3500 kuna s majstorom. tak što se tiče djelova ima ih i jeftinih dosta i nije neka mudrolija al inače nisu tolko loši traktori.
 
U

ursus4514

Guest
Re: Nova serija

.......tako je ja se s kikicem slazem.........
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Nova serija

kikic MF kaže:
zeko je zeko je*eš ti to (oprostite na izrazu) kad ti njega stisneš malo jest da ti uha prečisti da poslje ništa ne čuješ al on ide samo treba snjim znati. jest da je nekako traktor po strani na glasu al to nije loš traktor bez obzira kaj je zetor. ko nije naučen na njega i nezna ga u dušu onda niti nezna kaj je dobar stroj. jest da su spori dosta al za to ti netreba brzina u polju. recimo ja s zekom 6245 orem s 2x12 s drugom brzinom 25 cm bez brige al to bez greške jest da ima malo proklizavanja na mokrijem alk ide. govorim o starijim zetorima ja sam inače fanatik za mf al također ima 3 zetora doma i ideju dost solidno za svoje godine radne sate i kaj su sve kod mene proživjeli pogotovo u šumi. ja sam 62 kupio novog i nikad nisam imao nikakvog kvara na njemu osim kaj je djed vozio ciglu i puko mu remen nije ga vidio i pregrijao ga je i motor sam složio i pojačao borung klipa i veče klipove stavio i dobio dosta življi traktor i jači za 3500 kuna s majstorom. tak što se tiče djelova ima ih i jeftinih dosta i nije neka mudrolija al inače nisu tolko loši traktori.

Heh, i ja s c-360 orem drugom (a taj zeko i ursus mislim da imaju isti omjer mjenjača) 30 bez problema, 20-25 ide i trećom, naravno 2x12.

Jel taj 6245 ima mokre košuljice? Ako da, kako si mu povećao promjer klipa?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Re: Nova serija

TX75 kaže:
kakav mjenjač ima ta forterra?
4 x 3PS, 2 grupe, reverzer bez 4. brzine, 24F +18R
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Nova serija

petar kaže:
kikic MF kaže:
zeko je zeko je*eš ti to (oprostite na izrazu) kad ti njega stisneš malo jest da ti uha prečisti da poslje ništa ne čuješ al on ide samo treba snjim znati. jest da je nekako traktor po strani na glasu al to nije loš traktor bez obzira kaj je zetor. ko nije naučen na njega i nezna ga u dušu onda niti nezna kaj je dobar stroj. jest da su spori dosta al za to ti netreba brzina u polju. recimo ja s zekom 6245 orem s 2x12 s drugom brzinom 25 cm bez brige al to bez greške jest da ima malo proklizavanja na mokrijem alk ide. govorim o starijim zetorima ja sam inače fanatik za mf al također ima 3 zetora doma i ideju dost solidno za svoje godine radne sate i kaj su sve kod mene proživjeli pogotovo u šumi. ja sam 62 kupio novog i nikad nisam imao nikakvog kvara na njemu osim kaj je djed vozio ciglu i puko mu remen nije ga vidio i pregrijao ga je i motor sam složio i pojačao borung klipa i veče klipove stavio i dobio dosta življi traktor i jači za 3500 kuna s majstorom. tak što se tiče djelova ima ih i jeftinih dosta i nije neka mudrolija al inače nisu tolko loši traktori.

Heh, i ja s c-360 orem drugom (a taj zeko i ursus mislim da imaju isti omjer mjenjača) 30 bez problema, 20-25 ide i trećom, naravno 2x12.

Jel taj 6245 ima mokre košuljice? Ako da, kako si mu povećao promjer klipa?

pa normalno da ima mokre košuljice kakve bi druge imao. ja nisam isprobavao opče 3 orat jer je zemlja kod mene dosta teška pa tak da sam i s drugom iznenađen kaj tak lijepo ide. al rijetko kad orem na 25 pretežno orem na 30 -33 a nekad se prevagne i do 35 zvavisi gje orem i kako.
pa nisam mu povečao promjer nego sam kupio cilindre i klipove od jačeg zetora s kromiranim karikama i jednoim karikom više znači s 4 karike. skinuo sam motor s traktor na stol rastavio ga i otišao u dučlani tražio veče klipovei cilindre al za zetora i da moraju biti iste visine i težine. jes da sam čekao djelove al kad su došli odnio sam na obradu i glave i blok i te klipove s cilindrima i onda mi je stubline na bloku znači tam kamo ideju cilindri proširio sve pa cilindru i stavio to unutra tak da je 100%. i to sam sve sklopio nazad i traktor je puno življi nego je bio prije i osjetno jači. sam mu treba sad mase malo ke prelagan za svoju snagu na kotačim al zato na kradanu rastura i jači nego susjedov 7245. a potrošnja mu ostala ista a življi startniji puno tak da se nemogu sad požaliti s traktorom skoro zaboravio i stavio sam mu veči kiler i propeler da se nebi pregrijavao. i u planu je stavit kiler ulja da ga hladi tak da neču morat mislit na pregrijavanje.
 
U

ursus4514

Guest
Re: Nova serija

ma mjenjac 24f 18r i u svakoj brzini 2 powera
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Re: Nova serija

ursus4514 kaže:
ma mjenjac 24f 18r i u svakoj brzini 2 powera

Toliko ga hvališ, a pojma nemaš kakve brzine ima
4 x 3PS, 2 grupe, reverzer bez 4. brzine (blokirana unatrag), 24F +18R
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Nova serija

A očito je fan Zetora. Glavno da piše Zetor, ostalo nije bitno :blackeye
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Nova serija

ZJ kaže:
TX75 kaže:
kakav mjenjač ima ta forterra?
4 x 3PS, 2 grupe, reverzer bez 4. brzine, 24F +18R

je li to 4 ili 6 cilindra?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Nova serija

Majstore, alo, smiri živce, nemoj niti uspoređivati Same i Zetor, ta dva traktora nisu za uspoređivati, zato ne pričaj bedastoče :!: :!: :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Nova serija

ŠANANA kaže:
Majstore, alo, smiri živce, nemoj niti uspoređivati Same i Zetor, ta dva traktora nisu za uspoređivati, zato ne pričaj bedastoče :!: :!: :!:
Slažem se..
Previše se vežeš za Zetora a ni nije tvoj :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh