• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Regent plugovi

Z

zrine892

Guest
bogec kaže:
pa kolko sam vidio da su svi zadovoljni sa 950 tako da bar ja mislim da bi to bio best choice :D kaj vi velite :?:

el je teško štelat te plugove kad se prebacuje colaža


ma to je lako..imas rupe na gredi i čak mislim da imas oznake..i samo ošarafis i zakrenes u koju stranu zelis i zategnes ponovno..i jos samo moras tamo di kopcas pluga..onu poteznicu..joj neznam kako to zovu na plugu..čak na nekim plugovima imas ručku pa tako rasiravas razmak brazde..e tu imas šaraf jedan i pomices to lijevo ili desno :)..ma sto se vogela tiče najbolji je za te novce..zakon plug..vrlo lagano za vuči i jednostavan..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
zrine892 kaže:
ma to je lako..imas rupe na gredi i čak mislim da imas oznake..i samo ošarafis i zakrenes u koju stranu zelis i zategnes ponovno..i jos samo moras tamo di kopcas pluga..onu poteznicu..joj neznam kako to zovu na plugu..čak na nekim plugovima imas ručku pa tako rasiravas razmak brazde..e tu imas šaraf jedan i pomices to lijevo ili desno :)..ma sto se vogela tiče najbolji je za te novce..zakon plug..vrlo lagano za vuči i jednostavan..


ak je tako jednostavno jedva čekam da dođu plugovi :D :D uzeo sam sa rešetkastom daskom
da upravo tako za tu cjenu su to najisplativiji plugovi :D :D a ipak i pokazali su se kod nas jako dobrim :D
 
Z

zrine892

Guest
bogec kaže:
zrine892 kaže:
ma to je lako..imas rupe na gredi i čak mislim da imas oznake..i samo ošarafis i zakrenes u koju stranu zelis i zategnes ponovno..i jos samo moras tamo di kopcas pluga..onu poteznicu..joj neznam kako to zovu na plugu..čak na nekim plugovima imas ručku pa tako rasiravas razmak brazde..e tu imas šaraf jedan i pomices to lijevo ili desno :)..ma sto se vogela tiče najbolji je za te novce..zakon plug..vrlo lagano za vuči i jednostavan..


ak je tako jednostavno jedva čekam da dođu plugovi :D :D uzeo sam sa rešetkastom daskom
da upravo tako za tu cjenu su to najisplativiji plugovi :D :D a ipak i pokazali su se kod nas jako dobrim :D

ma vidjet ces...uopce nisam nikada pozalio za tim plugom..nikada.. onda to je ovakav plug :)
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
zrine892 kaže:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

da upravo takvi, jedino nemaju predplužnjake nego zadnje crtalo i naručio sam sa lemešom koji ima promjenjivi vrh, tj onaj koji ima špic da se bolje zabada u zemlju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedan čovjek iz Prugovca ima takav isti V&N plug s rešetkastima i vuče ga sa Zetorom 7340 bez brige do nekih 25-30 cm dubine!!! :mrgreen:
Svakako dobar izbor za 100 ks traktor

btw, ja sam jednom posudio taj njegov plug, Same se igrao s njime! :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ili se plug igrao sa Sameom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
koliko km/h si isao i koja dubina??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
UUUUhhh, e sad ako se ja sječam!!!

Naime to je bilo prije nekih godinu dana, mislim da sam pripremao zemlju za sijanje pšenice, pa sam otišao kod čovjeka i potal sam ga dal bi mi htio posuditi plug, bio je gotovo nov, ovaj veli samo kači i vozi.
Ja mlad i lud, prvi put imam zakapčen trobrazni plug za traktor i rako pa da vidimo oću li ja znat orati s time, bilo je malo vlažno, al ja mislim da sam orao do nekih 30 cm sa prednjom vučom 4 radnom brzinom na 1900 - 2000 okretaja.

Mislim da je traktoru puno lakše vući plug sa rešetkastim nego sa punim daskama!!! :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
pa mozda mu je lakse a mozda i ne..
ali plug sa punom daskom ljepse radi.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
marko hurlimann xa86 kaže:
pa mozda mu je lakse a mozda i ne..
ali plug sa punom daskom ljepse radi.


zasto???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
pa mozda mu je lakse a mozda i ne..
ali plug sa punom daskom ljepse radi.

ja sam isto radije za punu dasku, mada neki kažu da rešetkasta bolje razbije zemlju :scratch :scratch , puna je zakon dok je dobar plug i fino poštelan!!! :mrgreen: :blackeye
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
kloki kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
pa mozda mu je lakse a mozda i ne..
ali plug sa punom daskom ljepse radi.


zasto???
pa orali smo ja s althausom i jedan sa lemken vari opal 5 novi 3 brazde..
moj je bolje rasipao zemlju..
 
U

ursus4514

Guest
....nema do regent moj komšija ima 6 brazdi 12,14,16 za john deere 8300
 
B

borovic94

Guest
Ranko nemam takav plug ali sam se interesirao za njegovu kvalitetu pa sam danas pričao s tehnologom iz firme Agrotovarnik koji imaju nekoliko Regent plugova kaže da su dosta čvrsti ida imaju vogelovih koji su se uvili ili kako mi to kažemo izašli iz vinkla.Ali mi je i rekao da su jako teški za vući da treba po glavi minimalno 45 ks što je jako puno i sam sam se razočarao jer tražim ovih dana novi trobrazni prevrtač i za milo čudo mislim da ih nema kod nas nigdje na tržištu sve su ispouke od početka desetog do drugog mjeseca iduće godine.
Ako nešto znaš gdje ima nov trobrazac prevrtač javi mi.

ja imam regent saturn dvobrazdni okretač i vučem ga steyerom 964 bez problema!!:D
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
ja imam regent saturn dvobrazdni okretač i vučem ga steyerom 964 bez problema!!:D

vidim da imaš regent saturn možeš mi reči koliki mora biti raspon između zadnjeg pluga špica do prvog pluga peta za 12 cola,a imaš možda ti takav plug 12 cola
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
dali se može ugraditi dva celindra na regent dvobrazni 12 cola plug i gdje ima za kupiti lemeše za njih
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nesto je cudno oko tog cilindra. ima 2 crijeva, dakle dvoradni cilindar i federe kraj njega. inace federi idu na jednoradne cilindre.
nema ni pretpluznjake ni pera na daskama tj ona povisenja. vjerojatno ne zaorava najbolje..
ja bi trazio dalje.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
cilindar je izgleda mjenjan vidi se da je nadovarivano tamo gdje ide centralna poluga i stavljan drugi cilindar za opruge ni meni nije jasno , predplužnjake navodno ima ali dubinske kotače nema..
 
Na vrh