• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Regent plugovi

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Evo da se pohvalim sa mojim prvim plugom:icon_biggrin:
REGENT Pluto 2×35cm

20503394.jpg

20503396.jpg


Predplužnjake nisam dobio s njim,ali ove sam imao doma i stavio ih gore sad treba isprobat..
Plug je poderan al takav sam i tražio,ide komplet rastavljanje i slaganje da bude u originalnom stanju,,Neki dijelovi če bit original kupljeni a neke ču dat izradit..
Nije još isporban al bit če odma dok se ukaže prilika :(y):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neka, neka, fin je to plug.
Ja ču tak isto moga Kvernelanda rastaviti u komade i složiti ga specijalno samo za natjecanja.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Uz malo truda izgleda ovako:
20559346.jpg


Još moram riješiti nosač kotača,piksirat crtalo,i kopčanje stavit CAT 2 :smile:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pozz . Da malo osvježim temu . Kupio sam ljetos regenta okretača dvije brazde sa predplužnjacima 14 cola malo ga renovirao i prezadovoljan . Ali fale mi crtala jer plug trga zemlju i nema plaz dobar oslonac i nije čista brazda . Ako netko ima ideju gdje mogu nabaviti lijevo i desno crtalo nek samo piše .
A vidim da i kolega na slici gore ima višak crtala .
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kak vam se vidi ovaj Regent? Jel bu ga mogel vleči dupljak od 50 KS i 2 tone?
Zahvat je 13 cola (33 cm) po brazdi.







 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Ja imam noviji regent od tog i vucem ga s Steyr-om 964 64 ks ima 2800 kg.
Vuće ga u svim uvjetima i na dubini večoj od 30cm.
Treba isprobati, ali mislim da bi mu jako tesko bilo s nj 50ks i na dubini od 25cm.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Dali bi taj plug mogao vući IMT 560 u srednje teškoj zemlji??

Zanemarite pitanje nisam skuzio da je borovicb odgovorio :(angel):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel još navek aktualan taj regent?
Ja sam tražil neki dan oglas i nigde ga nema.

50 ks dupljak da, ali normalan traktor, ne vinogradar ili vočar, znači traktor večeg klirensa i normalne širine za tu snagu i naravno sam o na ravnom i u laganoj zemlji.

Ja planiram uzeti tog pluga na ljeto ako ga ne proda za trakor 63 ks.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kolika je razlika u vučnoj sili vinogradara i klasičnog traktora jednake snage i težine? Klirens 30 cm nije veliki ali nije ni za nasukati se na malo veći krtinec. A bi li 2x12 coli vukel vinogradar u ravnici i normalnoj zemlji na dubini 20 do 23 cm?
Plug je kod mene, kad se prosuši zemlja bum probal. Ako ne bu išlo, onda bum moral poiskati nekaj manje.
Šanana, ako znaš nekoga tko prodaje 1x12, 1x14 ili 2x10 cola okretača s pretplužniki, javi pa moremo zatvoriti krug. Meni manji, a tebi ovaj. Jedino kaj meni mora pasati na vinogradara s razmakom između kotača 82 cm.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma neje razlika u vučnoj sili kolika je razlika u samoj konstrukcij itraktora, baš zbog tog malog unutarnjeg razmaka bojim se da nebudeš mogao orati dobro s tim traktorom, bude ti stalno mala prva brazda, možda ako si u mogučnosti da okreneš kotače da ga maksimalno proširiš na tragu. Al opet, dok ne probaš teško je reči kak se bude ponašal u breg i u tvojoj težoj zemlji, moaj predpsotavka je da mu bude to puno 2x13", bude šlajfal na mjestu kad ga spustiš na pravu dubinu.


A sad na ovo drugo :)
Veliš, pluga si kupil i kod tebe je?
Odlično, sad ga budem došel k tebi pogledati, treba ga sprobati i odma budeš sve znal, ako nebude išlo, traži si odmah manjega, a ja kupujem ovoga od tebe! :) Naravno ak nebudeš švercer pa da zaradiš nofce ne meni :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,717
Koliko oćeš za njega i kakav ti plug dolazi u obzir za zamjenu?
Imam Eberhardta, okretača mislim da je 11 ili 12".
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@ŠANANA,

1. kaj se tiće vuće u težoj zemlji, svjestan sam da je 2x13" traktoru previše.
2. s obzirom da se može pomaknuti cijeli plug lijevo desno, sad sam ga naštelal da teoretski uzima prvu brazdu 29 cm, odnosno slabih 12 cola. Zadnju također mogu suziti na 28,5 cm.
3. pretpostavljam da bu u lakšoj zemlji i na ravnici to traktor mogel vući bez većih problema. Naravno za tu širinu je i dubina limitirana na najviše 25 cm ako hoću da se brazde dobro okreneju, a dublje gotovo nikad niti ne orem. Samo jednu njivu imam sa teškom zemljom, odnosno tak teškom da je traktoru preveč i 2x10", Tu planiram skidati zadnje daske i orati samo jednu brazdu širine oko 34 cm.
4. ako ga bum prodaval, nemam namjeru na njemu služiti, ali ni zgubiti.

Kod mene prvo mora okopniti snijeg i zemlja se prosušiti da bi mogel probati.

@ZJ,

manji plug mi je zanimljiv. Osnovni uvjet je da uzima normalnu širinu prve brazde ako se ore s vinogradarom koji ima razmak između kotača 82 cm. Okretanje može biti hidraulično ili ručno. Prednost je ako se može mijenjati širina zadnje brazde. Poželjni pretplužniki i crtala ili vertikalni noževi. Ako tvoj plug zadovoljava bar osnovni gore navedeni kriterij, pošalji mi na PP link na kojem mogu vidjeti slike pluga.

lp
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jučer sam isprobal plug. Bez posebnog podešavanja. Svrha je bila ustanoviti koliko je opterećenje za traktor.
Na početku sam se malo zakopal.


Plug je hitil van mrtvu zemlju.


Evo dubine na mjestu gdje su kotači šlajdrali.


Onda sam uključil regulaciju vučne sile na hidrauliki i dalje je išlo u 3. radnoj.
Pogled unazad kad sam opet stal.


Provjeril sam širinu zahvata i izmjeril ukupnu širinu obje brazde blizu 70 cm. Španeri su bili odpušteni i plug je sam došel na tu širinu. Nije mi se dalo pomicati plug prema kotaču u brazdi nego sam samo zategnul desni španer i dalje oral u 4. radnoj.


Izmjerena dubina zadnje dionice.


I dva video klipa. u trečoj radnoj i u četvrtoj radnoj.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=V918E29iLTI[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=LwofJhRx1L0[/YT]

Svaki komentar i savjet je dobro došel.

lp
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Oprez po večim nagibima da te težina pluga ne prevari,a za oranje samo teraj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oooo pa nije taj Goldoni tak mali kak sam ga ja zamišljal.
Meni ovo izgleda sasvim ok i baš lijepo ide, vidim da ga dosta diže u visinu, ma sve 5!

Nego ajde molim te napravi video okretanja pluga, onak da se lijepo vidi kak se okreče plug u obje strane i na nagibu ako može.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Traktor je otprilike veličine kao IMT539, samo uži i s kotačima 320/70-24, ali uz mogućnost proširenja i teži nego IMT. Ima 2 tone. Plug mu je za po ravnom u lakšoj zemlji taman, a uz brijeg i malo težoj zemlji bum vidjel kroz otprilike mjesec dana kad bum oral za krumpir. Naravno ako bu vrijeme dopustilo.
Imam video snimljen doma pod nadstrešnicom.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=KZlgqafs13Y[/YT]

Na kosini nemam video. Nisam se sjetil otići s traktorom na kosinu i probati, ti ali s obzirom kak lagano se okreće na ravnom, nebi smjelo biti nikakvih problema. Šteta da nisi prije izrazil želju, bila bi u suboru uslišana. Kad se potegne ručica prema sebi, plug se od svoje težine počne okretati i samo je potrebno kad se ručica počne vraćati dodatno lagano pritisnuti ručicu od sebe. Za to je potrebna sila od oko 30 N odnosno 3 kg, možda i manje kad bi izmjeril. Zanemarivo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svaka čast, baš su fino izmislili to okretanje, perfektno to odrađuje.
Ako nebudeš zadovoljan s plugom u bregovima, javiš se pa tokom ljeta bumo tržili.
 

Najnoviji postovi

Na vrh