• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

registracija OPG-a?

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,647
kolike komplikacije su stim upisnikom kako to ide, uglavnom mene samo zanima troškovi koji idu lijepoj našoj, svi mogući porezi,prirezi, bla bla... jer svoje cu detaljno izračunat al stalno me brine to drugo...

i recimo ja svaki puta da bi dobio poticaje moram kupiti sjemensku pšenicu?

ne potiče se više kultura nego oranica pa tak i nema neke veze kaj posiješ...
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Zanima me jedan informacija.
Planiram tražit neke novce cca 300 000 kn iz EU fondova, pa me zanima dali moram ulaziti u sustav PDV-a, naime tek na jesen planiram posaditi 2ha lješnjaka pa kad sam se raspitivo u agenciji za plaćanja u poljoprivredi rekli su mi da u sustav moram jedimo ako mi poticaji prelaze 40 i nešta tisuća kn ako se ne varam.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,647
mislim da odmah ne moraš u sustav pdv-a, ali do dana kad investicija završava moraš biti...
uglavnom, ne daju lovu ako nisi PDV-ac...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ne potiče se više kultura nego oranica pa tak i nema neke veze kaj posiješ...

ovo je dobro...


a sada i ja bi pisao za neke te eu fondove,al za sta sve mogu traziti?sta ulazi u to da bi mogao dobiti nesto od njih
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ima toga jako za što vrijedi tražiti,najbolje provjeriš u najbližoj HPA,ali u večini slučajeva to ti je gubljenje živaca i vlastitog novca i onda čekanje da ti neki birokrat sj..e cijeli program,radi polako i nemoj se opterečivati sa time dok ide posao bez nekih zahtjeva,jer kad uđeš u leglo poreznih lopova ne izlaziš samo tako van a i moraš imati veliki promet da bi tu uspio izvuči neku korist koja je jako mala sa obzirom na raznorazne doprinose i obaveze :vragek::vragek:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
zdravo,imam jedno pitanje
za otvaranje il zapošljavanje u OPG-u moraš imat završenu poljoprivrednu školu?

hvala unaprijed
 
M

MOCO

Guest
mislim da škola nije uvjet, jer ak vidiš tko sve ima opg pa nemaju svi poljoprivrednu školu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
mislim da škola nije uvjet, jer ak vidiš tko sve ima opg pa nemaju svi poljoprivrednu školu.

ovaj moj frend ima OPG i uzgaja kruške...nezz kolko hektara al znam da su velike brojke u pitanju.njegovom starom su rekli da ako žele zadržat OPG da barem netko u obitelji mora imati završenu poljoprivrednu školu
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
ima toga jako za što vrijedi tražiti,najbolje provjeriš u najbližoj HPA,ali u večini slučajeva to ti je gubljenje živaca i vlastitog novca i onda čekanje da ti neki birokrat sj..e cijeli program,radi polako i nemoj se opterečivati sa time dok ide posao bez nekih zahtjeva,jer kad uđeš u leglo poreznih lopova ne izlaziš samo tako van a i moraš imati veliki promet da bi tu uspio izvuči neku korist koja je jako mala sa obzirom na raznorazne doprinose i obaveze :vragek::vragek:


ne znam možda ste vi bolje upućeni u to ali meni se tako ne čini kad mi je kolega što mi radi projekat rekao:scratch
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
to je traženi iznos, ići će iz IPA projekta, kako je on meni reko da ja dobijem novce i onda ih pravdam s računima, nije mi ništa spominjo nikaki povrat
 

Najnoviji postovi

Na vrh