• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

registracija OPG-a?

bilogora19

Novi član
Tu od
26 Stu 2016
Poruka
4
Treba ti min 500 kvadrata za otvaranje OPG-a, vlasnički list, posjedovni list,ili ugovor o najmu,70 kn takse,i deš u agenciju
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Imamo OPG koji je na tati, a sada bi ja postao nositelj tog OPG-a da mogu dobivati poticaj za mlade poljoprivrednike, a kasnije možda i prijaviti na neku od mjera 6.

Što je sve potrebno i koja je procedura? Nismo u sustavu PDV, ni ništa ostalo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Odeš s tatom u agenciju i ispunite obrazac da ti postaješ nositelj i to je to...
Druga stvar ako si nezaposlen,moraš i u poreznu se prijaviti...Neznam kakva je situacija sa zaposlenjem i dali vam se isplati plaćati davanja(možda već plaćate),pa procijenite...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Mora OPG biti u poreznom sustavu,bio sam na predavanju...a i ako budu mijenjali da ne mora svejedno će morati ući jer ta potpora od 50 000 eura ulazi u prihod a prag za ulazak u porezni sustav je 80000 kn prihoda a teta u poreznoj vidi sve račune i sama bude kontaktirala OPG i podsjetila.:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Možeš to i sam ispraviti, pritiskom na gumb Izmjena.
 

Hrca00

Novi član
Tu od
8 Ožu 2017
Poruka
5
pozdrav svima,

jel netko ima informaciju da mi potvrdi ili demantira, da se preko HZZ ne moze dobiti poticaj ovaj sto je 25 tis. kn. tj po novom 35 tis. kn za OPG?
mora li biti obrt pa "na vise" ili je moguce i za OPG?
 

Hrca00

Novi član
Tu od
8 Ožu 2017
Poruka
5
A zasto se bas inzistira na OPG-u?
ja ne vidim preveliku razliku između doprinosa u obrtu ili u opg-u a doprinosi su obavezni,,,
imas vise o tome ovdje,,, http://mjere.hr/mjere/potpore-za-samozaposljavanje/

pa ja koliko vidim u obrtu su veci doprinosi, i to skorooo duplo? (edit: sorry nije duplo ali parsto kn vise u obrtu.)
a bavio bi se poljoprivredom i prodajom vlastitih proizvoda, plus clanovi obitelji koji rade itd. mislim da mi je tu svakako prednost OPGa za pocetak, ne?
 
Posljednje uređivanje:

Hrca00

Novi član
Tu od
8 Ožu 2017
Poruka
5
Ima li netko da je nedavno registrirao OPG da pojasni. Zvao sam agenciju za placanje kazu 70kn mi treba a gdje god sam nasao informaciju bilo je rijec o 500tinjak kn. I na netu pise ovisi o ovome-onome. Pa me zanima o cemu i koju lovu nosit prilikom posjete agenciji?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
mislim da ovih 500 tinjak kuna trebaš pripremit ako moraš dignut nekoliko posjedovnih listova i napraviti ugovor ili više njih kod javnog bilježnika...al ko će se toga sjećat, davno su otvarani...
jedino znam da ti je 70 kn dosta kad ga ideš zatvorit.
 

Hrca00

Novi član
Tu od
8 Ožu 2017
Poruka
5
mislim da ovih 500 tinjak kuna trebaš pripremit ako moraš dignut nekoliko posjedovnih listova i napraviti ugovor ili više njih kod javnog bilježnika...al ko će se toga sjećat, davno su otvarani...

kako stvari stoje, mislim da bi zasad bila rijec o jednom posjedovnom listu i ugovoru (ako si mislio na ugovor o zakupu) sto imam u rukama.

jedino znam da ti je 70 kn dosta kad ga ideš zatvorit.

haha

koliko je smijesna recenica toliko i zalosna :/
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Samo biljege trebaš kako su ti i rekli, kao da se sjećam da je bilo 50kn biljega, možda je sada 70 ali sigurno nije 500kn.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Trebam savjet, tj. pitanje za znalce. Imam otvoreni opg na sebe i do uskrsa sam u radnom odnosu u sadašnjoj firmi i od tada idem na burzu nekih 15-20 dana dok ne odem u novu firmu pa me zanima dali će me automatski prebaciti na moj opg dok mi prestane radni odnos. Napominjem da već 2 godine ne predajem nikakve zahtjeve za poticaj i slično.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To što ne predaješ zahtjeve za poticaj je tvoj problem. Ili greška, kako god hoćeš. A po automatizmu postaješ osiguranik po osnovi OPG-a. Ja tako radim zadnje 2 godine, pola godine sam na firmi, a čim završi ugovor automatski me prebacuju na osiguranje po osnovi OPG-a.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znači naj pametnije bi mi bilo otić u ponedjeljak u agenciju i zatvorit opg? Idem za njemačku pa mi neće niti trebati. Zemlju sam već razdjelil.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Auuu. Pa žao mi je kolega. Eto, kad ne primaš poticaje, onda ti je to svakako najbolja opcija. Koristi svakako nema nikakve. Šteta. Ali nije čudno, nažalost, mnogi odlaze. Sretno ti bilo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa da ti budem iskren, meni nije žao, u ovoj državi samo lopovi dobro prolaze, ostatak naroda piša krv da preživi. Bolje da gutam švabska g... za 2000+€ na mjesec nego naša domaća za 4500kn, a raditi treba svugdje.
Hvala.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ma sve mi je jasno, nitko te ne krivi. Da ti budem iskren i ja sam u posljednjih par mjeseci u intenzinim razmišljanjima da se preselim u jednu drugu zemlju. Ne prođe mjesec da kroz neko sranje ne uplatim 2000-3000 kn u državni proračun. Samo gule. Ma da čovjek ima od toga svega neke koristi, pa ajde, ali nemaš ti tu nikakvih mogućnosti da se razvijaš. A to je poprilično depresivno. Pogotovo za mlade ljude, ljude koji se žele osamostaliti, stvarati nove vrijednosti. I svi koji su nešto htjeli promjeniti su otišli. Ili van ili u Zagreb.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Bježi dok si mlad. Evo danas baš bil sused kod mene, došao iz Austrije, već par mj radi. Bio privatnik treće generacije do nedavno, pa smo malo pričali o njegovoj odluci, ima 40g. Veli on meni, pajdo da sam znal prije, to kaj znam sad več bi pred 20g otišel za njemačku i živel bez čira na želucu i s parama u đepu, a ne se svaki mjesec zadnjuh 10g od kad je preuzel firmu od staroga mučil sa radnicima, nabavkom posla, naplatom i još sto čuda koja te svaki mjesec šamaraju!
 

Najnoviji postovi

Na vrh