• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Registracija prikolice

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ima li prikolica radne (naletne, zračne ili hidraulične) kočnice?
Ako nema, ni nemreš ju registrirati.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Leško 4 tone, ovo je sad druga godina, 34e osiguranje, 40e tehnički.
Posto je tebi prva računaj i tablicu i izdavanje prometne.
I pazi kako ti je upišu, meni su prvi puta upisali kao da je neznam šta, za prikvačit na kamion, ispalo je 900kn.
Ove godine kada sam bio gledaju oni nju i govore a to je neko zaj... u papirima.
Kada ideš prvi put ne treba ic sa njom na tehnicki ali bilo bi mi bolje da sam išao.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Pozdrav ekipa, kapario sam danas traktorsku prokolicu, registrirana je, znam da moramo napraviti kupoprodajni ugovor, ali me samo zanima dali je to isti ugovor kao i za traktor, auto, Ugovor o kupoprodaji motornog vozila?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ugovori se rješavaju u stanici za tehnički pregled. Glupo i besmisleno, ali je tak.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
Napisi ugovor ovjeri ga kod biljeznika i ostavi ga kod sebe...imas dokaz da si kupil a ne registriras ga.ako bas neces..al tak su prije delali i nisu prenesli vozilo i onda su stari vlasnici dobivali kazne...
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ako sam kupil prikolicu, onda je i namjeravam na svoje ime regati. Tak da ispuniš kupoprodajni ugovor, potpišete se jedan i drugi, s tim odeš u STP i regaš na sebe. Košta te nova tablica i prometna.
Ne znam koja tonaža prikolice je u pitanju, za svoju 4- tonku plaćam osiguranje i tehnički oko 50 eura.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
jer moraš platiti prijenos vozila..tak da ti je isto bilo i onda i sad...znači samo je jednostavnije...
@ZJ kupiš registrirano vozilo, napraviš prijenos i onda kad istekne registracija odjaviš...nema druge...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nema poreza na prijenos vlasništva na poljoprivredna vozila.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
onda ti je dovoljan kupoprodajni ugovor, koji možeš i ne moraš ovjeriti kod bilježnika...ako je vozilo odjavljeno i ne planira se registrirati...da budeš sto posto siguran da te ne može nitko teretit ovjeriš ugovor kod bilježnika i siguran si...

sa takvim ugovorom bilo tko u budućnosti ako i želi registrirat vozilo moralo bi bez problem proći...i onda će platiti prijenos vlasništva...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bojim se da razgovaramo o različitim stvarima tj vozilima .

javni bilježnik samo ovjeri potpis , tj da je taj i taj vlastoručno potpisao ugovor .
bilježnika ne znaim čije je to vozilo ..
ja i ti možemo kod bilježnika potpisati ugovor da ja tebi prodajem auto izmislimo broj šasije , model i marku ..to bilježnika nije briga i on to ne provjerava .
dakle taj ugovor ne dokazuje vlasništvo ..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ak je vozilo bilo (ili je) registrirano, mora postojati prometna dozvola ili knjižica vozila, a ak nije, mora postojati originalni račun ili carinska deklaracija, odnosno dokument o porijeklu, jer sam kupoprodajni ugovor bez toga ne vrijedi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh