• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Registracija prikolice

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
od 5000 pa do 10000 kuna ako je sve ok, ali garancije u pozitivan ishod nema...
 

ratarko1991

Novi član
Tu od
22 Lip 2018
Poruka
11
Daj me nemoj plašit, pa ne more tolko biti, a radi se o Zetoru '97. god. koji je kod nas u vlasništvu,
al ga se nikad nije registriralo, jedino ne postoji taj famozni račun,, znaš nekog već ko je tako prošo?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa probaj se sam zastupati pa će ti biti jeftinije...ali tužba, objava u narodnim novinama i još par sitnica su fiksni troškovi...i otprilike 2 do 5 godina traje postupak...al nema garancije u pozitivan ishod!
 

ratarko1991

Novi član
Tu od
22 Lip 2018
Poruka
11
O bemti sunce, ak je tak sve k vragu,,fala drug seeno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo iz prve ruke kaj sve treba za registraciju samogradnje prikolice.

Sad sam bil u CVH.

Znači svi djelovi moraju biti novi i imat certifikat za registraciju, a to su:
Osovina sa kočnicom
Felge
Gume
Kuka
Blatobrani ak se stavljaju.
Signalizacija
Šasija nemora imat certifikat ali mora postojat laborat kak se kaj delalo, majstor kaje to švasal mora imat atest, navesti kak se kaj švasalo, kak se kaj rezalo i na kraju spajalo. Djelovi cijevi, profila moraju imat račun, di je kupljeno a ne željezo sa otpada.

Stranice ako idu isto tak, kompletan laborat i opisat kak se kaj delalo, lim piganje isto kao dokaz da se nije doma delal nego kod nekog kaj piga mora bit račun.
Ako idu daske račun sa pilane, nejdu daske kaj se doma nađu.
Rudo kompletna skica i laborat izgradnje.

To mi rekel sad čovek tam, pitanje je kolko se to sve ispalti, do 9mj prošle godine nije pol ovoga trebalo, ali su imali tolko prikolica kaj su doma delane i bile su katastrofa. Zato su morali posložit malo bolje to.
Da i kaje najbitnije kola, gumenjak se nesmu voziti po cesti, osim nerazvrstanima, znači, polja , šume.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ne samo sam išel pitat, nekaj drugo sam obavljal, došel atestirat i homologirat neku dizalicu.
Pa usput pital, svi to bi koštalo oko 4000 kuna, plus projekt, plus osovina, plus kuka, plus prijava samogradnje, plus vaganje, ima tih par stvari još, najveći probelm je osovina, osovina mora bit nova, a ne nekakva od nečega kaj je bilo registrirano.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Imam prikolicu prima Bjelovar org. ali nemam račun od trgovine imam samo kupoprodajni ugovor(koji za prvu reg.niš neznači) i koliko bi došle te tužbe da mogu na registraciju i koga tužit, ako je netko bio u toj situaciji i uspješno riješio da mi kaže di, šta koliko😅
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Tuži nekoga od ukućana, to ti je najjednostavnije.
Sudska pristojba je 200kn, i odvjetnik koliko ti bude rekel, do ~1000kn.
Meni je još u postupku, pa ti ne znam reći ovaj zadnji iznos, a traje od lipnja...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Pozdrav, evo i kod mene konacno nove prikolice.
Došla mi je od Leška 4tone.
Pitanje sada za registraciju, moram ja sa njom na tehnicki ili je koja druga procedura? 20220325_143658.jpg 20220325_171359.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
A kak si mislio bez nje na tehnički? Ta vremena su prošla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Moraš ju dopeljati do STP, ali ne treba TP.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Upravo tako, ona mora biti tamo ali ne ideš sa njome na pregled.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
Ja sam uzeo novu autoprikolicu i samo sam sa papirima dosao i sve su napravili. To je bilo prosle god u 3 mj.

Samo su pitali da li ima kocnice i rijesili...
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
258
Upravo tako, ona mora biti tamo ali ne ideš sa njome na pregled.
Trebaš s njom doći u tehničku stanicu i napravit identifikaciju vozila -ništa ne košta i onda radiš papire(prometnu)
Jučer sam to radio pa znam proceduru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh