• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RENAULT

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Na mjenjač,da previše ne puštaju lajtunzi,da ne dimi plavo i da nije xxebano ovo napajanje što uključuje prvu vuču.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kolega el to onaj u mom susjedstvu,najbolja fora je vlasnik 10 godina,ali po onom što smo pričali ,najbolje da povedeš nekog malo mehanički potkovanog a ti se duhovno pripremiš
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Da da to je taj... Zakaj duhovna priprema? :-D
Idemo zasad samo pogledati, da vidimo na kaj to lici, kak dise vlasnik.. A ako se bude odlucilo da bi isli po njega, onda bum zel sobom mehanicara...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Zemi ga z sobom.... trebal bu ti često.

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Bez zajebancije.:(giggle):

Odustali su pri nam od Renaulti. Ne da su to loši traktori, no dok ti obrne prek 15 000 sati teško koji da je više dober.

Svi kupljeni s pričom da ima do 6000 sati i da je Francuz imel taj traktor samo za špricati i v nedjelju se voziti k meši.

Aha..... :icon_hang:

Prvo nazovi Claas zastupnike i raspitaj se kak stoje z dijelovima za taj model. Claas je kupil Renault.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Mala privreda sve odradi,ima dijelova po Austrijskim skladištima,samo su novci bitni,evo poznaniku je otišlo nekih 3-4 zubčanika prošlo ljeto,300 eurića na sunce i za jedan dan je bio u pogonu a MWM motor je legenda
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ovdje kod mene ima jedan renault ares,star desetak godina,100ks,gazdu je skoro bacio na prosjacki stap,a ima 6000rs. Brdo kvarova za brdo para. A ima i jedan ares 610, taj je nedavno dosao,za sad otisla vodena pumpa,i nesto zeza elektronika,a i da nesto rikne,gazda ne bi priznao. A ni claas se nije nesto iskazao.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Kolega ima Claasa 102 KS starog 6 godina. Ima oko 4000 rs i brdo kvarova do sada, lamelu je mijenjao u garanciji još. Svako malo mu je Claasov servis u dvorištu. Nažalost kod većine proizvođača se ponavlja da su noviji traktori kvarljivi, dok su oni iz 80-ih ili 90-ih kvalitetniji.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Molim nekoga, ko se razumije malo vise u Renault-ove motore da mi se javi na pp cim prije. Hvala
 
Posljednje uređivanje:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Moj Renol na današnji dan.
 

Prilozi

  • IMG_20140502_145857.jpg
    IMG_20140502_145857.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 234

sato

Novi član
Tu od
10 Kol 2013
Poruka
5
Koji se to traktor ne kvari?
Kao što je neko od kolega forumaša napisao ne možeš usporediti djelove za IMT i Renault, Class, Fent.....
Kolega, kod rabljenih traktora ti je isto kao i kod auta, možeš kupit nova pa ti dođe za godinu-dvije da ga zapališ koliko se kvari:mur:, a isto tako i rabljeno sa 200 000 pa nikakvih problema.
Sve ovisi od koga kupuješ i kako je traktor održavan, što se radilo sa njim. Ja sam imao sreću pa kupio traktor od picajzle i problema nemam, traktor je za 10!!!
Da postoje bolji, naravno da postoje!
Dodaš još jednu vrijednost traktora i voziš se ko kralj.:icon_super:
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
jel ima ko kakva iskustva sa Renaultom 180 94 tz ..kakvi su ?on ima multischift mjenjac pa kak to radi?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Evo prvi put cujem za taj mjenjac,to je neka vrsta poluautomatskog mjenjaca,ali neznam dali su to samo poweri ili se cijeli traktor vozi samo s tim.Ta serija ima MWM motor koji bi trebao super i ekonomicno raditi.Koja je to godina?
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Koliko sam skuzil to je automatik...a proizvodili su se od 91-97 god...a imam je renaulta al 110 ks i sa mwm motorom i fenomenalan je jedino kaj mi smeta kod njega je kaj je spor...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Kaj bi to onda trebalo biti ko vario ili kaj jer koliko vidim ima samo jednu rucicu bez mjenjaca,samo je rucica koju guras napred natrag.
Pardon,ima dvije rucice
93Renault180-94ohjaamo.jpg

983507img012.jpg

2014050612461_7.jpg


Gdje si naletio na njega,bas me zanima kak taj mjenjac radi i kak se vozi,kolko sam videl po slikama nebi bil ko vario,nego vise ko MF-ov dyna4 i dyna 6.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Dečki, nebu išlo. To nije vario mjenjač, poput MF-ovog (starog Fendtovog vario) mjenjača.
To je obični powershift mjenjač.

Lijepo piše na uputama (doduše na francuskom):
Lijeva ručica je inverzor, bez zaustavljanja (power shuttle)
Desna ručica je mjenjač koji ima 9 powershift brzina.
Ima i 3 stupnja redukcije, koji su sinkronizirani, te se šaltanje grupa može obaviti u hodu.
Dakle, ukupno 27 brzina, naprijed i natrag.

Ak radi, dobar je, a ak ne radi...skupo za popraviti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Elektro-hidraulika, kak i na svima.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,759
Mnogo ljepa stvar. I ja bi štel jednog ali ako obeča da se nebu kvaril :(wasntme):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Dado, i Zetor se kvari, a kad se onda nebi ovaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh