• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RENAULT

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Tako je, Same koliko dam uspio vidit je kompletno losa vidljivost na desnoj strani!
Kao i JD serija 6000...da nije tako, davno bi ja rijesija svoje probleme;)
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ja imam Renaulta Ceresa 12 godina..i ne vjeruj o tome da su djelovi preskupi... prosjecno ko i za vecinu traktora. .. a ako hoces jeftinocu,Onda uzmes zetora,Ursusa... Imt...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ne treba meni ni jeftinoca ni skupoca...mene muci sto nemogu naci konkretna iskustva s Aresom!
Uspio sam na fb...naci covika koji ima 816, on me upozorio na elektroniku na motoru!
Citao sam engleske forume, tamo su imali problema s mjenjacem i kvacilom...ali sve je to premalo informacija da bi se mogao pripremit.
Ja bi htio kupit dobar polovan traktor i vjerujem da ce onda ici dugo bez problema, alu treba prepoznat macka u vreci.
Vecina tih radnih strojeva napravi gro sati, dok ne dojdu po ruke nekom krkanu...a onda problemi krenu jedan za drugim...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa što si zapeo za tog Aresa?
Ne možeš dobiti iskustva jer to nisu baš rasprostranjeni traktori, ni nisu se proizvodili u tolikom broju kao neke druge marke.
Onda radije traži ekvivalent kod JD-a, njih ima na svakom čošku, a motori su ionako isti...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
...ja imam Renaulta Ceresa 12 godina..i ne vjeruj o tome da su djelovi preskupi... prosjecno ko i za vecinu traktora...
A jesi li kaj ključno mijenjal na njemu? Potrošni materijal košta podjednako za sve marke, ali ostalo :icon_scratch:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja nisam nikad u životu kupil traktor ..ali koliko pratim ljepo se vidi tko ima muda a tko drži figu u đepu ..odnosno tko kupi ziheraški "IMT" a tko kupi jednog takvog ljepotana pa radi posel pod kapom nebeskom a ne pod krovom ..tojest radi s njim a ne na njemu
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
A jesi li kaj ključno mijenjal na njemu? Potrošni materijal košta podjednako za sve marke, ali ostalo :icon_scratch:
ovisi sta podrazumjeva Ključno... A to Kljucno je vjerojatno kod svih traktora "masno"... tak da...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Gogo sta ti nije jasno...po specifikacijama mi traktor pase...volio bi da je 1 tonu laksi, aki sta je tu je.
Necu JD, probao sam 6320, to je savrseno kvalitetno i dobro..ali ja iz te kabine ne vidim nista!

Case MXU/ Steyr 6125 i se svidja jos vise i vjerovatno je i bolji od Aresa...ali tu pricamo od 25000 + eura, a onda mogu razmatrat i claasa 657
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa ako je to jedini traktor na svijetu koji ti paše, onda navali.
Meni Aresova kabina nije ništa bolja ni gora što se tiće preglednosti od JD-ove, a težina može biti samo plus, pogotovo ako radiš na nagibima ili s kranskim malčerom.
Prijatelj ima Aresa 110ks bez turba, ne sjećam se koje oznake, '98. ili '99. godina, kupljen rabljen, motor je odličan, struja problem, pošto ona sve kontrolira, zeza ga hidraulika, kardan, mjenjač, reverzer... Znam da je trebao i neke dijelove pa ih je bilo teško nabaviti, kao i za svaki zapadni traktor od 20+ godina, jednostavno su ih tvornice prestale štancati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Sve zavisi kakve si sreće. S rabljenima nikad ne znaš kaj si kupil.
Koliko se sjećam, Renault je imal komunalne modele, koji su imali jednu veliku šajbu s desne strane, mislim bez vrata.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
To bi bio model 610 ili 620...iako taj nema elektronike, to je klasicna bospumpa kao na JD 6000
Ako je 616 onda ima elektronike...to je noviji motor kao na JD 6010 i u tom slicaji najcesce su problem kontakti, uglavnom nema kvarova na elktronickim sklopovima.
Ti problemi sa kardanom, mjenjacom bi tribalo bi vezani na hidropumpu mjenjaca koja iglavnom to sve ulkljucava iskljicava...i to je ozbilja stvar, jer mora bit obajsnjenje kako je otisla...a neke radu po 30 000 sati
Kabina je bolja nego na JD i ovjesena je, vidljivost je neusporediva, sjedi se nesto vise.

Komunalni model je Ergos i on mi se isto jako svidja, mozda mi cak o treba...ali to cemo vidit
O Ergosu se jako malo zna iz iskustva pogotovo hidrostatic modeli...jednostavno ih nema toliko
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Znam ti za jednog ergosa 456 2006g 105ks sa tim velikim desnim staklom, cijela strana je u staklu nema ni stupa u sredini vidljivost fenomenalna ima klimu. Jedino nema zadnju hidrauliku jer je bio predvidjen za kranski malcer, traktor je ocuvan super izgleda brz je super ide jedino sta nema hidrauliku.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Komer malecar jos nikakav dok ne dojde traktor, kad dojde traktor ic ce natrag 2,5m y nozi, naprijed bocni 1,6 vjerovatno talijani sve.

Driver javi kontakt, ergos 456 je dobar, mislim da i komunalci imaju hidrauliku, samo nemaju poluzje...ali nisam siguran.
Jednoga sam gledao komunalca 95 prije par godina, nije ima poluzje ali je ima poklopac hidraulike i na komandu hidraulike je tlacija.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Pa ako je to jedini traktor na svijetu koji ti paše, onda navali.
Meni Aresova kabina nije ništa bolja ni gora što se tiće preglednosti od JD-ove, a težina može biti samo plus, pogotovo ako radiš na nagibima ili s kranskim malčerom.
Prijatelj ima Aresa 110ks bez turba, ne sjećam se koje oznake, '98. ili '99. godina, kupljen rabljen, motor je odličan, struja problem, pošto ona sve kontrolira, zeza ga hidraulika, kardan, mjenjač, reverzer... Znam da je trebao i neke dijelove pa ih je bilo teško nabaviti, kao i za svaki zapadni traktor od 20+ godina, jednostavno su ih tvornice prestale štancati.

Bilo koji dio za Aresa se može dobiti u 1 dan. Preglednost mu je odlična, ako nešto zeza u vezi elektronike pitajte mene ja sam na njemu ja mislin diplomira, dijelovi nisu skupi, posebno potrošni. Bočni malčer se perfektno vidi, posebno još ako vam je odiza kakav se tu spominje. Za mene postoji samo Ares ili Arioni oni prvi koji imaju potpuno istu kabinu i cijelu konstrukciju traktora.
 

New12345

Novi član
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9
Imam jedno pitanje traktor kad se ubaci na reverzu naprijed ne krene odma nego za 4-5sekudne a natrag krene odma. Jel su to lamele pri kraju ili je nesto drugo?
Hvala
 
Na vrh