• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RENAULT

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
Ja bi vam preporucio obradu glave ako je vec skinuta, barem je poravnati, jer bude ponovo probio dihtung ako glava nije ravna. A u mom slucaju je trebalo i dosjede ventila cistit jer nisu dobro zatvarali. Nakupila se garez
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
A da ipak je iz komada glava.. moguce da je nesto dobila ako je otisla brtva...nadam se da nije nista drugo..a i kad je vec dolje nije to sad neki veliki trosak, moram to cim prije rjesiti
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Danas bio mehaničar kod mene.. rekao da pratim vodu u ulje sad neko vrijeme... pa cemo vidjet sta e bude dešavalo, ja bi najradihe da skinemo pa da se vidi sta je... da nije sto drugo.. da he blok onda bi vjv dizalo razinu ulja u karteru
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Razgovarao sam sa covjekom ... slagao je nedavno par motora sa istim problemom... neki su imali problem prepustanja hladnjaka ulja a neki prepustanje gumica na cilindrima sto je nesto veci problem.. 400 kn posao po cilindru te moji dijelovi..
 

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
Razgovarao sam sa covjekom ... slagao je nedavno par motora sa istim problemom... neki su imali problem prepustanja hladnjaka ulja a neki prepustanje gumica na cilindrima sto je nesto veci problem.. 400 kn posao po cilindru te moji dijelovi..
Meni nije dizao razinu ulja niti bilo bijelo ulje. Propustio je prije kanala kud ide antifriz i puhao kompresiju u karter
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Bas sam ga danas sprobao.. nakon nekih cca 20 minuta pol sata pocelo je.lagano parenje, ulje mi izgleda noralno.. najprije budem provjerio hladnjak ulja koji je spojen na vodu i blok pa budwm vidio sta sw bude desilo
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,

Jel neko stavljao u traktorsku getribu ulje prema linku.. ULJE TRAKTOL HT SAE 80W (TRANSHIDROL JD 50/85) 10/1 ADECO

Trebao bi raditi servis getribe na claasu i masseyu 3070 pa bi htio staviti isto ulje pošto bi sa njima koristio iste priključke.. trenutno imam u 3070 i još u 274 Ina JD 50 pošto sad trebam cca 100 litara i još 3000 kn za filtere, razmišljao sam staviti ovaj ADECO.. zadovoljava iste karakteristike kao ina
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Mislim da imaš malo prevrijedne strojeve da bi stavljal takvo ulje u njih... Ja bi se držal INE ili nekog drugog poznatijeg proizvođača. Takvo slično ulje sam bil stavil u stari traktor kaj je imal diskove u ulju i samo ti mogu reći da je bolje da sam te novce za takvo ulje zapil u birtiji neg to kupil... Jer su odmah diskovi strugali kak ulje nije niš valjalo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Jesi li siguran da JD50 odgovara?
Da nije TH 10W-30?
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Za MF si upravu zvona ide 10W-30 a za claas nemrem pogledati jer neznam koji je

ulje-mf-3070.jpg
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Tražio sam ponudu za servis kod većine trgovaca koji prodaju dijelove.. većina mi je ponudila JD 50... Mi u firmi imamo MF 6480.. koji ima istu getribu ko claas Dyn6, pa stavljaju JD 50.. Ne znam zašto tu piše da ide 60 litara kad moj massey sa 50 l ima 1 cm iznad maximuma... jel zbog toga što ima pužne brzine pa ima i više sklopova u getribi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Ne znam kak je s MF-om, no SDF serviseri su mi rekli da kočnice na njima ne vole JD50. Ne znam zakaj.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Mislim da bi to trebalo biti to.
 

Prilozi

  • Product recommendation Claas Ares 600 Ares 697 (2005 and after).pdf
    20.5 KB · Pregleda: 16

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Neki kažu da transhidrol 85 nije baš za mokre kočnice, a opet tu 2 kolege od kad imaju massseya vec 10-15 godina stavljaju samo 85.. tak da ne znam. Imam radionički i katalog i za masseya i claasa prema traženim karakteristikama JD 50 to ima, sad ne znam dal je to kakav aditiv ili sta.. Ali ina i adeco prema tome udovoljavaju.. Probat ću prek firme uzet JD 50 i i filtere pa bude nešto jeftinije
 

Stočaropg

Novi član
Tu od
6 Pro 2020
Poruka
3
Ima li netko iskustva sa R 90-34! Dali netko ima knjigu sa uputama! Može i na njemačkom ili engleskom!
 

Darac21

Novi član
Tu od
20 Velj 2021
Poruka
1
Pozdrav svima! Ako zna netko nešto o Renaultu 60.14 voćarski, bit ću jako zahvalan. Da li je za razmisliti o njemu, jel imaju neke karakteristične probleme ili kak naletiš. Općenito, jel imaju pouzdanu hidrauliku? 99% posla je malčiranje, 1% prikolica. Kolika bi mogla biti širina malčera a da se ne muči? Hvala!
 

Renault traktori

Novi član
Tu od
12 Tra 2020
Poruka
4
Ako imate knjigu sa uputama za kalibriranje brzina za traktor Renault 155 54 možete mi poslati plaćam po poduzeću ili ako može neki kontakt(br.mob.)vas nazovem pa se dogovorimo oko dostave i cijene
LP.
ako ste nabavili knjigu sa uputama za kalibriranje brzina za renaulta 15554 dali postoji mogučnost da mi ju prodate odnosno kopiju knjige također me zanima dali znate na koji način se kalibrira kvačilo (kuplung) za isti traktor
Hvala. LP.
 

Najnoviji postovi

Na vrh