• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RENAULT

marko2

Novi član
Tu od
5 Stu 2021
Poruka
3
Pozdrav, evo interesira me Renault Ares 550 RX traktor u globalu izgleda ljepo, malo sati i čovjek ga koristi za špricu sad me zanima da li netko ima iskustva s tim traktorom da li ima neke česte kvarove, probleme s getribom i slično,...
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
273
Pozdrav zanima me renault 110,54 i 160,94 ima li ko ovakve traktore i na sta obratiti paznju pri eventualnoj kupovini
 

New1312

Novi član
Tu od
18 Ožu 2022
Poruka
3
Pozdrav,imam pitanje hidraulik mi sporo dize prikljucak, ali dobro drzi i ne poskakuje,novi su filteri i ima dosta ulja...sta bi moglo biti 70-32 model
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Pozdrav, imam problema sa blokiranjem lijevog kotača na 75-14. Kad pustim kočnicu, kotač ostane zablokiran. Ako krenem u kontra smjeru odpusti, ali kad stisnem kočnicu da bi prebacil reverzer, opet zablokira. Ak krenem na silu, kad odpusti, jako lupi. Kaj bi moglo biti?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Pakne na ekscentru ili na cilindru (ne znam što imaš). Pomaknu se (možda poderane) i ostaju kao klin!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Kočnice su valjda diskovi s kuglicama.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Da, diskovi sa kuglicama. Novi diskovi i opruge koje vračaju kuglice u ležište.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Imali li tko knjigu dijelova od ceresa 85 ili zna gdije bi je mogao nabaviti
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Ponovo pitanje po pitanju kočnica. Čemu služi regulator kočenja, odnosno na koji način radi? Dali je moguće da mi zbog njega ostane zablokiran kotač? IMG-20220627-WA0000.jpg
 

liman

Novi član
Tu od
2 Lis 2022
Poruka
1
Radi se o traktoru Renaut 1989 god.70 ks motor Perfkins zanima me koliko bi dosla generalka ili polugeneralka za isti posto mi baca ulje na dole na ispuh hvala unaprijed
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Ima tko iskustva sa getribom na Renaultu 75-14? Neki dan sam u oranju išao natrag, nešto je lupilo i sad nešto kucka u getribi, čak i na leru. Zanima me dali getriba ima kakav poklopac s gornje strane ispod kabine, ili treba prepolovit traktor da bi se nešto vidjelo?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Iskreno ne znam. Sad je relativno dobro. Dogodi se tu i tamo da malo zablokira. Bumo vidli kak bu dalje.
 

New1312

Novi član
Tu od
18 Ožu 2022
Poruka
3
Pozdrav,molim za pomoc, hidraulika na renaultu mi sporo dize ne leru opce ne dize,nego samo sa gasom,ali kad digne odlicno drzi i kad ga ugasim drzi...pritisak na izvodu na leru je samo 20 bara a sa gasom 170...pumpa je zamjenjena,filteri i ulje....i dalje isto,do cega bi moglo biti?
 

Mario.janjecic

Novi član
Tu od
3 Ožu 2019
Poruka
5
Dali netko prodaje EHR/ distribuciju hidrulike za zadnji kraj 120.54 ili neka firma koja servisiran navedeno?
 

3050

Novi član
Tu od
11 Ožu 2017
Poruka
2
Traktor Renault ceres 70
Kada se upali dok je hladan volan se lagano okrece bez problema, nakon nekog vremena dok se ugrije postane tesak na leru a kada se da malo gasa ide normalno i sve je tezi i zahtjeva veci gas kako se zagrijaje.
Nova pumpa ubacena, filteri, ulje takoder novo jd transhidrol 50. Inace ulje je isto za cjeli sistem. Pritisak je jednak dok je hladan i nakon sto se zagrije, cak i kad se ukljucuje prva vuca ili polovi brzine pritisak je jednak. Pumpa je dupla jedna za hudrauliku a druga je za prvu vucu polovljenje i servo stim da ima neki kanal koji omogucuje da se potpomazu...
Problem nerijesen
 
Na vrh