• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RENAULT

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma je...ta se prije zvala Danica Špicarova iz Pofučkog sela...al otišla prek bare i poameričanizirala se, navodno našla nekog indijanca sa poluosovinom v glavi...u glavnom, sve dalje je povijest...:rolfer:
 
M

mark055

Guest
pozz
imam pitanje!
kakav je traktor renault ares 610 ? (općenito)
čiji je motor unutra i to sve da mi kažete šta znate..
nasao sam 1.. 1998 godina, 5500 sati,,klima, amortizirajuća kabina, EHR
nudim mu zetor 6340 2005 godina u zamjenu! 2700 rs
jel to pametno? :supz:
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
dečki ovak imam jedan problem kad upalim traktor odma bi podiže hidrauliku u zrak i ne pušča ju dole?kaj bi moglo biti? :no:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
dečki ovak imam jedan problem kad upalim traktor odma bi podiže hidrauliku u zrak i ne pušča ju dole?kaj bi moglo biti? :no:

Da se nije možda otpojila poluge od ručice za podizanje i spuštanje??

Zaštekao neki ventil od hidraulike?? (to se meni zna desit na IMT 540)
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ma marko lud sam več kaj god probamo neće..a disu ti ventil?sam je neki regulator?i sam mi podiže u zrak a čim spustim ulje onda pusti dole..prijatelju daj neki pametan savjet kaj napraviti?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ma marko lud sam več kaj god probamo neće..a disu ti ventil?sam je neki regulator?i sam mi podiže u zrak a čim spustim ulje onda pusti dole..prijatelju daj neki pametan savjet kaj napraviti?
Nisam se susretao s time kod Renaulta..

Na IMT se taj ventil nalazi tamo na mjestu s desne strane gdje je getriba..Treba skinut onaj okrugli poklopac(gore je ručica za uključivanje kardana)...I unutra se onda zavuče rukom i mrdne se taj ventil malo...
Ovo sve skupa nema neke veze s tvojim problemom,ali možda je usko povezano s tim...

A moguče da je greška u tom regulatoru,hmm trebalo bi krenut redom oko hidraulike i nač če se greška...Ako neče bit izvana onda makar traktor na pola rastavljat..
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
kolega složeno je....iskreno nemam pojima kaj je bilo trebal je dojti majstor iz eko tere i onda smo ga oprali znači kompletnu hidrauliku..i proradil je onda
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Može li mi neko reći koju riječ o ovome tarijem renaultu , SUPER 5D

naime našao sam ovaj traktor prilično povoljno u prilično dobrom stanju pa me zanima malo više o njemu
u prvom redu mogućnost nabavke rezervnog dijela i kako radi kardan na njemu , znači kako se uključuje i kakvo je kvačilo na njemu

slika-120939-2011-08-1313577553-velika.jpg


slika-120939-2012-04-1333374081-velika.jpg
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hmmm...obično su imali MWM motore:p, ali ovaj mi ne izgleda tako:cry:..
Djelovi za to, na ovim prostorima, sumnjam.
 

GamaDT

Novi član
Tu od
11 Lis 2010
Poruka
19
Ima netko možda nekakva iskustva s Renault 80-34 55 kw (perkinsonov motor) 1990 godina proizvodnje.
Ako je u dobrom i očuvanom stanju koliko bi bila realna cijena za tak nešto?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Matija jel to došla neka prinova ili je neko zastao u prolazu,tu kod nas ima nekoliko tih modela na prodaju ali slabo se prodaju jer nema velikih ratara,jedan se prodaje tamo negdje iz VŽ županije tu u BJ,zet je od tamo a snajka odavde,ali traktor je kao avion ,ipak je to zakamuflirani Fendonja:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ma nije prinova ...to od bratića..došel po podrivač pa sam ga sulikal odmah...to su pravi traktori..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovaj što prodaje iz tvog kraja ima dva ,jedan taj model a drugi je noviji ,mislim sa jonyevim motorom,jednog je imao proljetos u Gudovcu,mislim da se zove na Njuškalu traktor Tom,ima nekakvog terenca crvenog pick upa,sa velikim lampama gore na krovu
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Matija jel to došla neka prinova ili je neko zastao u prolazu,tu kod nas ima nekoliko tih modela na prodaju ali slabo se prodaju jer nema velikih ratara,jedan se prodaje tamo negdje iz VŽ županije tu u BJ,zet je od tamo a snajka odavde,ali traktor je kao avion ,ipak je to zakamuflirani Fendonja:rolleyess::rolleyess::rolleyess:

Kak to misliš zakamuflirani Fendonja?
OK mwm motor , a ostalo?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak to misliš zakamuflirani Fendonja?
OK mwm motor , a ostalo?

Jednostavno tak, motor identičan, a kvaliteta ostalog jednaka fendtu.
Jedini problem - rezervni dijelovi, em ih nema, em su jaaaakooo skupi ;)
 
A

artmor

Guest
Jednostavno tak, motor identičan, a kvaliteta ostalog jednaka fendtu.
Jedini problem - rezervni dijelovi, em ih nema, em su jaaaakooo skupi ;)

Ima dijelova čak i zamjenskih (npr izlazno vratilo, kardan košta 60e i to za stari 85.14). potrošni materijal je prosječan ko i za ostale marke traktora ništa posebno. A getribe su ovak i onak skupe pa čak i za imt.hehe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh