• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Reparacija IMT 577- DV

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
To je makina našeg Nevena :supz::supz::prayer::prayer:
Vredan dečko samo malo neshvača zajebanciju, valjda je zato i tam gde je več par puta dobil ban :lol:
 
G

GrofDracula

Guest
da ne trazim zanima me na 577 ali bez prednje vuce koja sva ulja idu. dopeljao sam ga da mi služi ali se nisam susretao sa njima. znam za motorno, uka za kočnice a gdje se toči za hidrauliku i dali je servo volan preko isto te hidraulike ili ima svoju posudu
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ulje za hidrauliku i podmazivanje mjenjaca je isto.Sipa se na cep kljuc 27 s lijeve strane poluge za biranje brzina.Koristi ulje traktol 80 ili transhidrol.

Ule za volan ovisi koji je tip (novi ili stari).Stari tip ima servo volan i sipa se ulje u rezervoar koji je u sklopu pumpe za volan.Novi tip ima hidraulicni volan i ulje se sipa u rezervoar koji se nalazi naprijed ispod resetkastog poklopca.Sipa se ATF.
 
G

GrofDracula

Guest
img0996q.jpg


koji dio je tu od reduktora. mislim koji dio pomiče iz spore u brze ako se vidi ovdje išta. hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ono desno okruglo, iznad pomočne pumpe.
Vidi se vilica na onoj ozubljenoj osovini.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pozdrav svima, stvarno je jako puno dobrih i korisnih savjeta. Svaka čast na reparaciji, ogroman posao, odličan. Ja bih se pridružio rankos-ovu pitanju je li moguće na imt-u tipa 560 napraviti mokre kočnice. Pa ako netko može nešto reći o tome, bio bih jako zahvalan.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pozdrav svima, stvarno je jako puno dobrih i korisnih savjeta. Svaka čast na reparaciji, ogroman posao, odličan. Ja bih se pridružio rankos-ovu pitanju je li moguće na imt-u tipa 560 napraviti mokre kočnice. Pa ako netko može nešto reći o tome, bio bih jako zahvalan.

Moguče ali preskupo .
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali bi bilo moguče montiranje druge hidraulične pumpe na IMT 549?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
dali bi bilo moguče montiranje druge hidraulične pumpe na IMT 549?
Nije tema, ali nek modovi sele.
Misliš veče litraže?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
željko kž;857038]Moguče ali preskupo .

Po mojoj procjeni 600 kn po kotaču. 400kn diskovi +ulje. Ja ću ipak probati pa javim, naravno sa slikama.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
željko kž;857038]Moguče ali preskupo .

Po mojoj procjeni 600 kn po kotaču. 400kn diskovi +ulje. Ja ću ipak probati pa javim, naravno sa slikama.

lijepo od tebe da javiš no ja od 1991 god imam reg 560 i nemam problem sa kočnicama . Ponekad ih podmažem i svake dvije godine promjenim uka ulje . do sad sam zadovoljan . Naravno da su mokre puno bolje .
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Hitno

Ajde gazda s ovim slikama o kocnicama javi se, pravit cu na 560.tki kočnice pa mi trebaju savjeti i jasnije predodžbe kako i šta napraviti. dajitg@gmail.com hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
mislim montirati još jednu kao na 560 ili 577
Moguče, ali više o tome pitaj negde drude jer budu i ovu temu pobrisali.
Danas su več jednu u kojoj sam pomogel čoveku uništili :prayer::prayer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Čemu tolika diht masa i one opruge mi baš ne izgledaju naj naj :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da...baš stvarno previše diht mase...to se stavi samo jedan tanak sloj i dovoljno je.

Ja kad sam repariral desnu stranu kočnica, nisam stavljal opruge i evo funkcionira odlično.
Stavljal sam samo nove kuglice i ona 3 mala federa, dosjedi su počiščeni i stavljene su nove lamele i to je to.
A semering je propišal za par mjeseci i kotač ima mrvicu lufta, a tak smo sve fino stegnuli.
 
B

Bobo

Guest
Sanana, federi su ZAKON... pitao bih te da ti traktor sluzi samo za teze poslove i da dobar dio godine stoji, pa cilindar zapekne, pa se krene blokirat pa pali kocnice... VELIKA greska je stop nisi federe pokraj cilindra ugradio. I ovi sa slika mi se cine slabi, trebaju ici federi sa npr "stojadina" iz zadnjih kocnica sto drze pakne skupljene, nema da ce taj oslabjeti IKAD a vraca cilindar u pocetni polozaj trenutno. one tri male opruge su tu "reda radi" i one vracaju samo kocnicu na mjesto ali kad treba vratiti i pohrdjali cilindar i skupiti pakne, tu nastaje problem i zato su federi zakon...

A ovaj majstor koji kaze da mokre kocnice ne valjaju, nema pojma koliku je glupost izvalio... Jednostavno, ne isplati se, ali da nije bolje to mi ne moze reci, TO je nesto nepokvarljivo i dok god je traktora bit ce i kocnice na njemu ispravne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh