• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Romanovske ovce su veoma ranostasne,ima slucaja gde su ulazile u priplod i sa nepuna 4 meseca starosti.Naravno to nije preporukua,treba sacekati da navrse baar 8 meseci i onda ih pustati.Ja moje licno pustam sa 9-10 meseci starosti.
Sto se tice tvog izbora i jedna i druga kombinacije su dobre,ove starije ovce su mlade i mogu se koristiti u priplodu sigurno jos 5-6 godina.Sa druge strane uzimas jagnjad koja ces sam odgajiti i znaces sta imas,kada kupujes ovce uvek je to macka u dzaku nikad ne mozes znati kakve su.Po meni prednost bi imale starije ovce jel bi se odmah zasigurno parile i veca je verovatnoca za vecim leglima. pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Hvala na odgovoru.
Pa i mene taj macak u vreci kod starijih ovaca muci.
Zbog cega neko prodaje starije ovce, dali zbog mane ili mozda su starije nego sto kaze, sve je to upitno, pa zato se i raspitujem.
A opet reko da vidim kada mlade ulaze u zrelost za priplod da previse necekam
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
dsc00026.jpg

dsc00027.jpg

dsc00030.jpg
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Bok...postavio sam par pitanja na forumu ovčarstvo...pa kako mislim nabaviti romanovske ovce, molio bih vas da se "zaletite" forum ovčarstvo i pomognete mi s par odgovora....da sad ne pišem cijeli post opet...tnx
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ovčice...danas sam bio u stubici i gledao romanovske, kod gospođe kod koje ste i Vi navodno uzeli ženke...to je istina? Kako ste zadovoljni s njima? Ako definitivno uzmem romanovske, možda uzmem ženke u stubici! Dal vi imate (ili ćete imati na proljeće) kakvog muškog ovnića koji si nije u srodstvu s njima? A možda bude i kontra situacija, da od vas uzmem ženke, a od ove gospođe iz stubice ovnića...zavisi kakva bude cijena čega...
Ili ima još netko kakvu kombinaciju....s tim da ću kupiti mlade ovce (5-7 mj) tek na proljeće. Trebam pripremiti prostor, a i tada ću imati bolju financijsku situaciju...bar se nadam...
E i dal da kupim ženke s neki 5 mjeseci starosti, hranim ih do 7-8 mj i tek tada nabavim ovnića? Kad ovnić može skakati? Može s 7-8 mj?

TNX
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Evo ja ću:Kod te gospođe sam ja kupio ovnića sa performansom kako ona kaže prva klasa,kad sam ga dovezao kući tek onda vidjeh da mi ga je podvalila(prednja noga mu je bila slomljena pa je pogrešno zarasla),a do danas mi nije poslala performans test original kako je dogovoreno toliko o tome!:toimonster:
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ok, hvala...a i objekat i "pašnjak" mi se čine skromni...
A dal može s vama neka kombinacija?? Uglavnom vjerojatno na proljeće nabavljam nekih 6-7 ženskih šilježica i mladog ovnića...Dal budete vi imali? A sad opet ću trebati muškog koji nije u srodstvu! Nadam se da neću pogriješiti s romanovskima?! Zadnji par dana sam dosta toga pročitao o njima, dosta Za a dosta i PROTIV...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Može a i sami vidite da u HR ima dosta uzgajivača Romanovske ovce pa ćete imati veliki izbor!
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Hvala, javim se kad bude nešto aktualno i ako me bude još nešto zanimalo...
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
ne znam da li smijem ovo pisati..ali pitali ste me pa ću Vam odgovoriti. Sa 8 komada šiljezica nisam nimalo zadovoljna koje sam kupila u tom kraju..Nimalo se ne pazi ukrvljenost u rasi..nisam imala nikakvog iskustva i uvalili su mi loše ovčice. Od tih 8 komada dvije su mi odmah uginule..bila sam jako nesretna, ali kaj se može.
Ja sam nabavila ovnove iz Češke..nešto ovaca. Sada uvozim još 10 ovaca i tri ovna..u 9 mj..već su sve u pripremi kaj se tiće cijepljenja i zakonskih normi potrebnih za uvoz.
Potomstvo od mojih već uvezenih ovnova očekujem od 1.9. na dalje. Ali imam tri ovnića, od ovaca koje su bile naparjene u Češkoj a kod mene su se ojanjile.
Druge ovce sam kupila u okolici Bjelovara...i to stado od oko 30 komada je ok..odlične su..
pozdrav
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Hvala na odgovorima...viš kak je dobro neke stvari provjeriti, a ne se zalijetati na brzaka...a ženska mi tak sve nahvalila...Iako moram priznati da ima prekrasnog ovna...kad malo usporedim slike koje sam vidio zadnjih par dana bilo na našem forumu, srpskom ili di drugdje...ovan je stvarno mrcina...A inače ženska je razdvojila krdo na one "stare" sa "starim" ovnom, a njihove kćeri su posebno s nekim mladim ovnom.
Još jednom hvala i kad ću u nabavku rasplodnih grla sigurno ću vas prve pitati MEDOLINA i OVČICA.:supz:
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo mene opet...malo švrljam okolo i u međuvremenu sam posjetio dvije "farme" romanovskih, još jedna u zagorju i jedna u blizini karlovca...a ima svega...a jedni i drugi imaju "lijepog" iskustva s već spomenutom gospođom... Jedan gospodin (nije daleko od mene) baš i nema nekaj lijepog reći za romanovke...kao okote trojke, ali su slabi, zakržljali, majka ih ne prihvaća sve, pa uginuće...veli da puno brige oko njih. On je kao počeo križat s nekom "mesnom" pasminom i kao da je bolje u svakom pogledu. Iako mene to ne zanima...a mislim da i lik baš ne posvećuje puno vremena svojim ovcama, tak da su mu zato i takvi rezultati.
Ovčica zatvoren Vam je pp...a zanima me dal i kad ćete imati janjce za rasplod, cijena...:confused:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Evo moje tri Romanovske ovcice, nabavljeni prije par dana
Komentari dobro dosli :supz:






 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Lijepe su...di si ih nabavio, kolko su stare i kak im se kreće cijena??
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Nabavio sam ih kod nas u Gradisci. Stare su negdje oko 6-7 mjeseci, covjek nezna tacno posto ima dosta ovaca, a cijena je inace 205e, ali ja sam dobio malo popusta ;)
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
205e po komadu ili sve 3?

Inace lepo izgledaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Po komadu 205e
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

TheGAMER

Guest
Janjci - Romanovska

Posto mi je ovo tek 2 post na ovom forumu i novi sam u svemu ovome, ispricavam se ako mozda ovo pitanje vec negdje postoji, ali u postu o romanovskim ovcama ovo nisam mogao pronaci

nabavio sam 3 male zivotinjice - male janjiće od romanovske, stari su tek nekih 4 dana, pa me zanima pogotovo od nekih iskusnijih ljudi koliko redovito se moraju hraniti i koliko kolicinski, ovo su svi janjci od trojki odnosno gazda je morao smanjiti jer po njegovoj prici je previse za ovcu 3 mala...

za sada ih po njegovim uputama hranim svaka 3h po 1 dl mlijeka ( kravljeg )
pa me zanima dali je to ispravno i do kad moram tako i dal se mora povecavati kolicinski :D evo i par slikica :D

jujywg.jpg


6en8jl.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
ovćice lijepo izgledaju, aali ako ste ih platili 200 eura onda trebaju imati rodovnik i tamo treba pisati kada je rođena ..iz kojeg legla (dvojčeki..trojčeki)..i ne vidim markice????
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
hb 11
romanovske su izuzetno brižne majke..Najljepše mi je kad imaju trojke, same ih odhrane..janjići nisu presitni ...ma sve milina. Imam jednu sada sa četvorkima...izuzetno je brižna majka..najmanje janje sam prihranjivala oko mjesec dana..sada sam izdvojila največeg janjca i ovca je plakala 3 dana za njim, a ima ih još troje...
 
Na vrh