• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Momci, ako ima tko katalog dijelova za deutz fahr KM 24 bio bih mu zahvalan da postavi na forum.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Onda si gledaj neku od 185cm na vise zahvata jer imas dosta snage!!
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja bi ti preporucio da prelistas malo temu pozadi i vidis kako s kime ko kosi i kako se koja kosa pokazala al definitivno nista ispod 165
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
@jandric200: deutz fahr km 24 - to ti 185 cm zahvat, zetor bude mogel to tjerati i u jačoj travi, a dosta je težak da ga ne diže u transportu, znači samo gas!

a imaš dobrih po 7000 kn
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ja prodajem pz zwegwer 165 po njihovoj licenci je rađen df kosa je u odličnom stanju. ako si zainteresiran javi se u inbox pa ti pošaljem slike.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
@jandric200: deutz fahr km 24 - to ti 185 cm zahvat, zetor bude mogel to tjerati i u jačoj travi, a dosta je težak da ga ne diže u transportu, znači samo gas!

a imaš dobrih po 7000 kn

Ja imam KM 24 i teramo ju s 558, a ni nošenje nije problem.
 

saple

Novi član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
18
Dečki kupio bi roto kosu, pročitao sam sve te postove, ali i dalje ne znam za koju se kosu odlučiti, bubnjastu ili dikastu.. :) Imam Z 7045, pa me zanima koju radni zahvat preporučate, ne znam dali bi mi KM25 bila prevelika??. Hvala.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
taman si na granici sa snagom i težinom traktora za terati ju i nositi ju.. ipak je to 210 cm zahvata
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Dečki kupio bi roto kosu, pročitao sam sve te postove, ali i dalje ne znam za koju se kosu odlučiti, bubnjastu ili dikastu.. :) Imam Z 7045, pa me zanima koju radni zahvat preporučate, ne znam dali bi mi KM25 bila prevelika??. Hvala.

Za koju god kosu da se odlučiš nećeš pogrešiti. Svaka ima neke svoje prednosti i mane. Diskosna ostavlja širi otkos slično kao kosa sa grebenom, dok bubnjašica ostavlja zbijen otkos koji je recimo pogodan za kupljenje samoutovarnom prikolicom za ishranu za zeleno, dok bi za diskosnom to morao malo skupiti grabljama. Opet sa druge strane diskosna je bolja za sušenje jer otkos ostaje rastresen dok za bubnjašicom otkos često puta moraš rastresti ako ćeš ga sušiti.
Diskosne u zavisnosti od izvedbe mogu biti osjetljive kad je vlažno vrijeme a na njivi ima krtičnjaka i mravinjaka, onda zna naprijed između diskova skupiti blato pa nemože kositi dok se ne očisti. Mada to zavisi od izvedbe, recimo moja kosa je osjetljiva na to štopanje dok kolega je imao diskosnu koja nije bila osjetljiva na takvo štopanje. Kod mene je kosa sa 5 manjih diskova pa je i razmak između diskova manji, dok je kod prijatelja bila sa 4 veća diska a zahvat kosa je isti. Diskosne su lakše za pokretanje ali traže veću rezervu snage traktora dok su bubnjašice nešto teže za pokretanje ali zato imaju veću tzv. zamašnu masu pa traže manju rezervu snage od traktora.
Bubnjašice nisu osjetljive na vlažne mravinjake i krtičnjake, nešto su teže za nošenje zbog daljeg težišta i zbog veće inercije treba im više vremena da se zaustave kad ih isključiš, (ima ljudi kojima ovo predstavlja problem odnosno manu).
Opet i jednih i drugih postoje izvedbe sa tzv. kondicionerom, koji rastresa otkos radi bržeg i ravnomjernijeg sušenja. Traži nešto više snage za pogon i teži je za nošenje itd. ali svakako ima svojih predosti.
Što se tiče tvog traktora možeš bez problema raditi sa bilo kojom kosom zahvata 2 m pa i preko tog. Mada veći zahvat ne znači uvijek i brže košenje, sa manjom kosom traktor je okretniji, stabilniji, brže se kreće po njivi, lakši je transport do njive itd. Tako da veće ne znači uvijek i brže.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
uzmi sebi bcs 405 diskastu kosu i budes prezadovoljan,ja je imam i imam Z 7011,ona je 2.20cm ima 5 diskova...
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Pomoć. ponovo mi se javio problem na roto kosi sip135 desni bubanj počeo da trese,i kada sam skinuo bubanj uočio sam da su ležajevi se rasuli,neznam koji je razlog toga mada sam zimus promjenio sve ležajeve iz razloga što mi je tresao desni bubanj,zbog čega mi se to dešava na kosi.

Felixs ti si i mi najbliži molim pomoć
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
moje misljenje da su se prosli lezajevi grijali i malo okalili osovinu i ona se malo uvrnula ili si mozda stavio lose lezajeve ili si u nesto udario ponovi postupak mijenjanja lezajeva sa nekim kvalitetnijim ako opet odu onda citavu osovinu jer je mozda ispala iz balansa.Slican problem je imao moj tetak kad je zamijenio orginalne lezajeve on je cak 3 puta mijenjo lezajeve a zatim je zamijenio komplet osovinu a u pitanju je bio bubanj blize gumi i nije znaci postojala sansa za udar u nesto kao kod ovog dalje :icon_scratch:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Provjeri dali ležajevi čvrsto stoje na osovini, često puta se osovina malo "pojede" pa i nov ležaj ima malo lufta, a sve to u kombinaciji sa visokim brojem obrtaja i velikim opterećenjem brzo dovede do uništenja ležaja. Pogotovo ovih današnjih koji su svi inače upitnog kvaliteta.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ako je rjec o nekim iglicastim lezajevima koji voze po osovini tu se javlja problem velik. Jedno od rjesenja je stokarit i navuci unutrasnje cahure al to je opet nista ako uzimas lezajeve za 40kn
 

saple

Novi član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
18
Ma da, meni isto više treba za sušiti nego za zelenilo, a ništa tražim onda diskastu kosu... i krivi sam model traktora upisao, moj je 7245.. :) ali snaga je tu negdje...
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Pa kada smo u zadnji puta sklapali i postavljali ležajeve na osovinu imalo je malo lufta kako riješiti ta luft da se malo osovina navari a potom istokari na mjere ili ima nekakva drga varijanta bez kupovine nove osovine
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Pogledat loctite ljepilo za lezajeve (rukavce),mislim da popunjava zazor nekih par stota???
Probaj nazvat lagercomerce u velikoj gorici,pitaj koliko oprerecenje mogu ta ljepila podnesti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh