• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma gdje nabaviti to ljepilo je veliki problem.a i prvi puta čujem zato. Nego mislim da bi uspio pomalo povariti okolo gdje ulaže ležaj i onda istokariti a potom sa presom navući ležaj. Šta mislite dali bi to uspjelo
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Tu osovinu i nove ležajeve odmesi kod tokara, on će navariti osovinu i istokariti tačno na mjeru prema ležaju.
Inače ležajevi se ne navlače presom, ali mora biti čvrsto nalijeganje. Tokar će ti to najbolje uraditi, a što se tiče tog ljepila, bojim se da bi to bilo kratkog daha. Ti ležajevi ali i sama osovina trpe velika opterećena jer se doboši okreću velikom brzinom, vibracije su dosta velike jer nema balansa, a i prečnik doboša je veliki pa to dodatno pojačava vibracije i ukupno opterećenje, pogotovo još kad to sve uđe u travu.
Mislim da ljepilo tu nema šta tražiti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kad se cijev kardana raskoli na staroj farovki usred košnje, to ja nabrzinu riješim ovak :)





 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Treba se znaći bravo za ŠANANU no malo smanji struju bit će ljepši var i manje se piga i pojačaj rub vanjske cjevi (obujmica) i služi kao nov !!!!!:icon_super:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma to je bil prvi var s kojim sam zatvoril samu pukotinu, pa nije baš lijep, no onda s svake strane ide po jedan var koji naslonim na ovaj i tako sve skupa povežem, no nekaj me omelo pa sam zaboravil poslikati nakraju, ali moram reči da funkcionira bez problema :)
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
danas sam raskolipo cijelu kosu SIP 135 i uočio sam da je se donji ležaj na donjem tanjiru rasuo i ispao onaj zeger osigurač,a potom sam uočio da ima lufta između osovine i one gusane nabe na koju se postavlja bubanj i gornji tanjir a os6tali ležajevi su potpuno novi i nemaju lufta,e sada kkao da riješim zazor -luft između tog gusane nabe i osovine. I neznam dali je kod vas koji posedujete sip135 satavljen bubanj i gornji tanjir kod mene jeste, a gledam u komšije na Fahr kosi 135 može se odvajati.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Traktor je zetor 7245 i treba mi za livade kositi , kažu da bubnjara ostavlja u zboju, dok diskasta lijepo ravno ostavlja.:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Za bubnjaste točno, pa treba paukom rastepati.
Za diskaste: zavisno o načinu vrtnje diskova. Na nekima se diskovi vrte u istom smjeru, pa ostaje rastepeno, a na nekima se vrte dva i dva skupa, pa ostaju redeki, no manji nego na bubanjskoj. Rjeđe su, ali ih ima. Zato obrati pozornost pri kupnji, ako kupuješ diskastu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Za fahr 165 i 533 će biti puno problem pošto živiš u brdu. 135 mu je puna kapa.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
A kupio sam i zetora 7245 mislim da bi njemu ova fahr bila mala, a da stavim tegove napred na fergusona?
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
165 je previse za 533 u svakom pogledu ja vozim i nosim 135 sa 539 u brdima bez problema dok moj komsija prije nego je kupio zetora 5245 165icu tovario na prikolicu pa vozio do parcele...ako hoces rotacionu za 533 onda trazi diskastu laksa za nositi a i pogoniti.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Male su mi parcele za zetora znnaci definitivno je za 533 previse 165 da trazim neku 135. A nesvidjjaju mi se te diskkaste
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Da,ako neces diskastu onda samo 135ica za 533 mada bi ja da sam na tvom mjestu uzeo 165 i kosio sa zetorom bez obzira na usitnjenost parcela,velika je to razlika,bice ti udobnije prilikom rada,brzi si,imas prednju vucu sto cesto dobro dodje u brdima.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Male su mi parcele za zetora znnaci definitivno je za 533 previse 165 da trazim neku 135. A nesvidjjaju mi se te diskkaste

Koliko su to male parcele kad misliš da 7245 nemože kositi? Ja kosim sve sa 7745 i kosom od 210 cm zahvata a ima nekih parcela koje su čak manje od 3 - 4 duluma. Ferguson baš i nije za košenje u brdu. Niz veću stranu niti može sići niti se popeti po travi a o vraćanju u rikverc i da ne pričam, često puta mu moraš stavljati lancove da bi mogao normalno kositi... Muka živa.
Uzmi veću kosu za tu 72-ku i kosi ko čovjek.
 

Najnoviji postovi

Na vrh