• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione kosilice za male traktore

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Evo da vam predstavim rotacionu kosu ROTKOS 100,zahvata 1 m. Danas stigla iz Srbije,cijena 750 Eura FCO Bihać. Probna košnja napravljena i za sada je ok.

evo i fotke:









 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ko ti rekao da to postoji :roll:

i ............ kako si zadovoljan , daj koju riječ šta si se stiskao po pi...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
e da to sam zaboravio napomenuti.Savoris je kriv što sam kupio ovu kosu :mrgreen: . Šala mala,da nije tebe bilo ja bi garant još kovanicom obarke kosio.

Šta još reći,hmmm kosi super,u drugoj brzoj ko mlaznjak, izgleda dosta dosta monijaturno i valjalo bi da je bar 130 cm radni zahvat,ali šta je tu je.Kad uporedim sa talijanskim kosama,ove dvije mogu kupiti za jednu talijansku.

Prihvatno kopčanje je optimirano za tomu vinkovića pa moram poluge stisnuti ko mlada djevojka noge kako bi zakačio kosu. Lagana je oko 100 kg i može se pomicati po želji bez po muke. evo listam po uputama ( pet stranica) kako pratiti nivo ulja i gdje su mazalice.

jedva čekam da kiša stane pa da navalim na košnju.

to je zasad sve,čim budem više radio javim se sa novim detaljima

Savo fala ti za preporuku i samo navali dalje ići po sajmovima,treba meni još priključaka ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
nema na čemu i drugi put ;)

ček meni samo nije jasno :scratch ti kosiš unazad ili naprijed :scratch
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
zanimljiva rotaljka ali za male parcele, samo mi se ne svidja to sto svki put traktor pogazi travu pa za njom kosa jer ako je malo vlaznije traktor uvalja travu tesko da ce to lijepo pokositi..u svakom slucaje zanimljiva masina ..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
savoris kaže:
nema na čemu i drugi put ;)

ček meni samo nije jasno :scratch ti kosiš unazad ili naprijed :scratch

naprijed naprijed kosim. to je i mene brinulo ali ne dugo. kosi iza traktora i ništa nema ugaženo,ni travka.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Adis90 kaže:
zanimljiva rotaljka ali za male parcele, samo mi se ne svidja to sto svki put traktor pogazi travu pa za njom kosa jer ako je malo vlaznije traktor uvalja travu tesko da ce to lijepo pokositi..u svakom slucaje zanimljiva masina ..


kao stvorena za male parcele i voćnjake,pogotovo u strani.lagana je i traktor je ni neosjeti. kosio sam drugom brzom i ide ko metak. kod nas su njive i onako do hektara veličine pa košnja većom kosom nije toliko ni potrebna. u svakom slučaju brže i bolje nego ručno ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
e jbga kada si već pričao sa ovim ljudima oko kupovine i narudžbe vjerovatno si mogao ražiti i opciju 135
ali pošto se radi o manjim parcelama nije ti to neki preveliki hendikep
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
savoris kaže:
e jbga kada si već pričao sa ovim ljudima oko kupovine i narudžbe vjerovatno si mogao ražiti i opciju 135
ali pošto se radi o manjim parcelama nije ti to neki preveliki hendikep

jesam pričo sam sa njima,i tražio da mi zgotove jednu od 135 cm,ali gosn Otto mi reče da to nije moguće jer nemaju to u proizvodnom programu. ali ako bude kosila i služila kako treba preživjeću ja i taj hendikep.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
meni se sviđaju rotkos 135 ili 165, čine mi se odlične, PZ-licenca, a oni sve dijelove proizvode, pa bi bile super na mali 533-539
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
PZ licenca? sorry neznam šta je PZ pa ako možeš pojasniti.

Ja sam danas kosio ozbiljniju travu,visina mjestimice preko kukova,gusta jer sam je proljetos nagnojio, a visoka jer zbog kiše nisam na vrijeme pokosio. Kosi za svoje gabarite jako dobro,kad je gusta trava nadigne je otkos jer nemože količinu razbaciti ali sve u svemu dobro je. Šta me zadivljuje je brzina košenja, 1000 kvadrata 10 minuta u vrh glave.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
seljačić kaže:
PZ licenca? sorry neznam šta je PZ pa ako možeš pojasniti.

Ja sam danas kosio ozbiljniju travu,visina mjestimice preko kukova,gusta jer sam je proljetos nagnojio, a visoka jer zbog kiše nisam na vrijeme pokosio. Kosi za svoje gabarite jako dobro,kad je gusta trava nadigne je otkos jer nemože količinu razbaciti ali sve u svemu dobro je. Šta me zadivljuje je brzina košenja, 1000 kvadrata 10 minuta u vrh glave.

pz = peter zweegers netherland, nekad, nakon toga greenland, onda vicon, a sad je tu tvornicu u geldropu kupio kuhn......
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
MatijaKrizanicMF35 kaže:
seljačić kaže:
PZ licenca? sorry neznam šta je PZ pa ako možeš pojasniti.

Ja sam danas kosio ozbiljniju travu,visina mjestimice preko kukova,gusta jer sam je proljetos nagnojio, a visoka jer zbog kiše nisam na vrijeme pokosio. Kosi za svoje gabarite jako dobro,kad je gusta trava nadigne je otkos jer nemože količinu razbaciti ali sve u svemu dobro je. Šta me zadivljuje je brzina košenja, 1000 kvadrata 10 minuta u vrh glave.

pz = peter zweegers netherland, nekad, nakon toga greenland, onda vicon, a sad je tu tvornicu u geldropu kupio kuhn......

a po toj licenci izrađene su mnoge kosilice, turske, sipove, češke, poljske - mesko-rol....
 
K

Kolega

Guest
pozdrav

Pozdrav ja sam novi na ovom forumu
Zanima me da li postoji rotaciona kosa za traktor Tomo Vinkovic 420
Hvala
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
ja sam imo ovu

http://www.termometal-ada.com/proiz...delova-poljoprivredne-mehanizacije/rotkos-100

vuče se za traktorom i nisam bio 100% zadovoljan

sa kojim traktorom si je vukao ? na kraju si je ipak prodao ? ja imam imt 539 pa si nešto razmišljam ,cijena nije velika, ako je kosa solidna . inače kosim 3 livade koje zajedno imaju oko 2 hektara (malo manje) .

usput, znali netko nešto o ovoj kosi, ima zahvat 120 cm, čovjek kaže da je za tomo vinković, ali da je može koristiti i imt(manji).


 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh