• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
nudi mi covjek diskastu marke vicon sa tri tanjira,širine 135 cm kakve su te kose, i ineresujeme otkud bas sa tri tanjira jel ih ima sa tri sve sam dosada viđao sa četiri.a nepoznata mi marka vicon
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
dali neko poseduje ili poznaje kakve su roto disk kose vicon, nudi mi covjek tu kosacicu, nasto treba da obratim paznju itd .molim forumase pomoc
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Vicon je medju boljim kosama i ima tri noza po tanjutu tj tanjur i vuce onako na trokut, dok druge obicno imaju dva noza . 135 ima tri tanjura jer je mala ove vece oko 180 imaju 4 ove 205 imaju 5 tanjuta i tako dalje ,ako je dobra kupuj.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Dali da kupujem Vicon diskastu 135 cm ili Fahr bubnjaru 135cm,molim Vaše mišljenje
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Kupi vicon, ima tri noza po disku, a Vicon je u samnom vrhu medju kosama. Diskasta je bolja od bubnjare.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Slobodno uzmi veći zahvat diskastu,135 je baš malo..

Koji će traktor tjerati?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Zdravo svima,trebam savet u vezi rotacione kose,imao sam bocnu ali je bila losa i dotrajala tako da je otputovala,pa sad jurim neku novijui sposobniju.Apsolutno sve na svom imanju sam radim,a sad sam upisao fakultet i vremena nikad manje,tako da moram uzeti neku sposobniju i brzu masinu,najradije bi dupleks ali previse mi je dati skoro 1000e za nesto sto ce pokositi 4 5ha godisnje,a u ponudi imam par rotacionih za po par stotina e u pristojnom stanju.U ponudi imam sip 135 i 165 i imt diskaru sa 4 diska,ta imt mi se cini preveliko za mog ferkana,a mozda i gresim,ako se neko razume u njih svaki savet bi mi dobro dosao,dal uzeti neku od ovih ili neku trecu
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Gospodo,pitanjce,da li bi mogao zetor 6245,kositi sa diskastom,2.40.Dvoumim se ízmedju 2.40i2.20m.Uzeo bi novu..do sam kosio sa 1.65sip.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Veće je pitanje može li ju nositi.
Ak nebu išlo, smanjiš brzinu vožnje.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Nije problem ni nositi. Ona se sklapa uz traktor i zahvalna je za nositi , za razliku od rotacionih koje idu daleko iza traktora. Nije teza od 600kg, mozda ni toliko nema.. Sto se tice pogona, imam traktor slicne konjaze i ne osjeti 4 tanjira bez obzira na uslove. Ta ima 6, pretpostavljam? Ici ce bez problema..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ovo " daleko iza traktora" mislim da se odnosilo na mene[emoji12]

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kod tebe je 2 metra iza haha daj da te namirim na kosu i da ganjam sebi 2.20 Kuhna .

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ma malo mi je to, tražim nešto od 2,5 M [emoji19]

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh