• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto kosa Sip ili Fahr - koju kupiti??

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
IMT 539, moram naći nešto slično po toj cijeni uskoro, jel vuče IMT tu kosu?

mislim da ti je z 539 bolja ona bocna kao nemas previse za kosit ovo je dosta tesko 350kg...a i tu bocnu nades za 1500 kuna
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
mislim da ti je z 539 bolja ona bocna kao nemas previse za kosit ovo je dosta tesko 350kg...a i tu bocnu nades za 1500 kuna

Treba mi neka manja stražnja za voćnjak, a imam i nešto livade pokosit, ne znam što bi valjalo polovno uzeti?
 
S

slavek

Guest
imaš i sip 135 mislim da bi to bila taman za tvoj traktor-za cijene neznam pogledaj po oglasima.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
imaš i sip 135 mislim da bi to bila taman za tvoj traktor-za cijene neznam pogledaj po oglasima.

Traže od 1000 eura naviše pa za to kupim onu novu u BiH što je netko tu na forumu stavio.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
a izmedu te dvije ispalo mi je da je sipova u malo boljem stanju pa sam je zato uzeo farova ima neki cudan kardan koji se nemoze skidat sa kose! jedan mi tanjur kao da nije u centru malo se kosa trese sta bi trebao napraviti kako to centrirat?
skines tzv. bubnjeve i zamijenis lezajeve na nosacu bubnja ja mislim da ima 3 lezaja
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ja sam imo prvo fahr 165 i prodam rodjaku,pa kupim polovnu sip 135 kosila 2 dana i odma prodo,nista nije valjala,hajd reko idem kupim novu 135 i s njiom sam pokosio samo prvu travu i prodo i opet kupio pravu kosu fahr km 22 (165)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
da li ta kosa ima na onoj remenici stift kao kvacilo da preskoci ili nema pa moram uzet kardan sa kvacilom?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Fahr kose imaju na remenici kvacilo il kako se vec strucno zove.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Fahr kose imaju na remenici kvacilo il kako se vec strucno zove.

hvala!!!!!

rastavio sam onaj gornji poklopac ispod kojeg se nalaze 3 lezaja i ona osovina uronjena uneku mast ili neko gusto ulje sad zanima me koliko to mora bit popunjeno sa masti ili uljem i sta usipat unutra meni je bilo unutra oko 3 cm te masti na dnu. i jos jedna stvar kako se skidaju oni doljnji tanjuri???skinuo sam sarafa ona 3 ali neide bas?

Uploaded with ImageShack.us
da li ovdje fali feder?


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:
S

slavek

Guest
donji tanjur moraš izbiti van jer je on nabijen na ležaj i nabu.tamo ti fali opruga-imaš na slici u katalogu a mast ep-o ,polutekuča mast, mora biti do pogonska osovine tj mora biti malo uronjena u nju(samo donji dio).
 
S

slavek

Guest
poslal sam ti adresu servisera pa ga nazovi ,oni če ti najbolje objasniti.
a ako će ti dolazit doma pitaj prvo za cijenu -malo su skupi.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Eto da malo osvjezim temu kosa je slozena.Promijenio sam sve lezajeve, pikse drzace nozeva sve.Ofarbana je u temeljnu boju i jucer je isprobana.Dosao mi je prijatelj sa 533 imt-om (ferkicem).Zakvacili smo kosu i isli probat kosit kosi odlicno ali ju ferkic nije mogao pokrenut, tek kada ju je malo odigao sa zemlje pa sa zaletom..gas na ferkicu do kraja i pustanje kvacila (slike uskoro)pozzz....
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
isprobao kosu sve radi odlicno samo kada skrecem u polukrug ostavlja mi izmedu tanjura travu zasto???
 
S

slavek

Guest
napravi veći polukrug, tj malo se odmakni s traktorom od ruba nepokošene trave jer kad skreneš kut kose ne lovi tu travu između kose i kotaća.znaći veliki polukrug ili doći do kraja pa u rikverc i namjestit se ponovo u red.
 
Na vrh