• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto kosa Sip ili Fahr - koju kupiti??

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
citam malo vezano za nozeve da šromjenite par komada tj parova koliko potrosite nozeva za sezonu ukupno i u prvoj i u drugoj i trecoj ako je ima? i koje nozeve
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Otišli ležaji na roto kosi deutz fahr km 24 i mi to rastavili promijenili jedan igličasti ležaj i dva zatvorena , treći izgledao dobar i sve to sastavili i pokosili 2 jutra livade kad ono opet se klima i lupa . Da nisu jeftini ležaji pa otišli ili smo krivo složili . Dali samo jedan zeger na kraju osovine sve to drži . Jel ima netko sliku ili katalog dijelova da vidimo redoslijed sastavljanja.:(call):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da samo jedan zeger drzi sve a di je sad dobila luft steta kaj nisi odmah taj jos jedan lezaj zamijenio kad je sve bilo sirom jer sigurno je on sad problem!!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
Kolege planiram kupiti sip 135.
nasal sam je polovnu u vrlo dobrom stanju.
Godisnje kosim do 5jutara.
 

Mihael1982

Novi član
Tu od
20 Sij 2018
Poruka
27
Pozdrav svima ,
prije par dana uzeo sam roto kosu Sip 135 , isprobana radi dobro , ne trese. Prije košnje bi provjerio ulje u prijenosu pa me zanima dali postoji neki drugi način provjere razine ulja osim skidanja gornjeg poklopca. Hvala.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Idem gledati ovih dana jednu roto kosu 135 pa me zanima što treba gledati prije kupovine da se vidi da je ispravna i spremna za rad.
 

Mihael1982

Novi član
Tu od
20 Sij 2018
Poruka
27
Gledaj da ne trese kad se zavrti s malo jačim gasom, da nisu tanjuri truli, da nema lufta na tanjurima i remenici i da nije savijena da nije netko zapeo negdje s njom.
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Pozdrav imam kosilicu sip 135
Kosio sam i sve je bilo ok, na jednom je samo okrenila remenje i drugi bubanj nece da se okrece zna li netko u cemu je problem?
 

Mihael1982

Novi član
Tu od
20 Sij 2018
Poruka
27
Pozdrav,
najbolje da skineš onaj gornji poklopac i pogledaš u kakvom je stanju osovina i zupčanici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Skinio sam..ne uklapaju mi se uopce ta dva zupcanika..gornji se odmaknio dosta od njega..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Moguće da se je odvrnula ova matica broj 18 pa se zato zupčanik odmaknuo od donjeg. To se meni jednom dogodilo
 

Prilozi

  • Screenshot_20200515-082409_Drive.jpg
    Screenshot_20200515-082409_Drive.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 24

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Moguće da se je odvrnula ova matica broj 18 pa se zato zupčanik odmaknuo od donjeg. To se meni jednom dogodilo
Rasklopit cemo ju posljepodne da vidimo..hvala
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
Kolege zna li tko koliko stane ulja u Fahr 165 Roto kosu i dali mogu zubcanici stradati zbog manjka ulja
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Neznam koliko litara, al znam da ide do polovine korita,, taman do pola osovine,, čini mi se nekih 6-7 cm,,,
A koje ulje sipaš???
 
Na vrh