• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto kosa Sip ili Fahr - koju kupiti??

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
eto jednostavno pitanje kja je marka roto kose bolja neznam bas o roto kosama nista pa bih molio koji dobar savjet pri kupnji i odabiru polovnih kosa pozzz
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Samo ti mogu reči da sipove 165 i 185 znaju dost pucat na onome vratu za zakretanje,mi imamo 185 stara 5 god i prezadovoljni smo sa njom nismo imali za sad nike probleme,podmaži, nove noževe i vozi
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ja sam imo i sip i fahr koju jos koristim ,i nikad vise ne bi uzeo sip kosacicu,fahr je fahr,
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
pregledas gornje i donje tanjire(oni ce ti reci kolko je kosa propatila u svom radu),rukom ili nogom pokreces kosu preko tanjira i gledas im li puno lufta u zazoru,tj kolko mu treba da pogon prenese na drugi tanjir,ne smije biti puno lufta a ni malo,vidis da li ima luta na bolcnama na kojim je zakacena zadnja i prednja greda
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam i sam SIP 185, kosa je odradila 4 sezone i ne mogu se požaliti. DF-ove su bolje svakako ali to se i plati ako hoćeš noviju. Starije su sklone popravcima, ipak su to godine. Pogledaj si i Vicon, Poettinger, da se nać dobra kosa. Do koje bi cijene išao?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sto se tice roto kosa FAHR je bolji dosta.Sip-ova je kosa kvarljiva.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sto se tice roto kosa FAHR je bolji dosta.Sip-ova je kosa kvarljiva.

a izmedu te dvije ispalo mi je da je sipova u malo boljem stanju pa sam je zato uzeo farova ima neki cudan kardan koji se nemoze skidat sa kose! jedan mi tanjur kao da nije u centru malo se kosa trese sta bi trebao napraviti kako to centrirat?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
FAHR bi trebao biti bolji, ali to ne znači da je SIP loš, moja je u 5 ili 6 sezona pokosila oko 400 rali bez kvara. Radi se o diskastoj SIP 215 cm kosi. Malo me živciraju noževi koji su za brušenje već nakon 7-8 rali.
 
S

slavek

Guest
imam i za 165 i185 sip jer je i sam posjedujem .imal sam prije 165 ta je kosila 20g hektara i hektara-sad imam 185 malo je slabije kvalitete nego ove prije no uglavnom sam zadovoljan(mijenjal bi je za veću 2,40-3,20m)
na koji način da ti pošaljem (skeniram ,kopiram,fax...)jer baš nisam vješt u tome. možeš me i nazvati ili pp, kak očeš.095 8206247-tomislav
 
S

slavek

Guest
to je stariji tip kose.vidi se da je radila dosta ali uz malo truda i novaca sve se dade srediti.pročitaj uputstva koja sam ti poslal a sve drugo kaj te zanima pitaj.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
to je stariji tip kose.vidi se da je radila dosta ali uz malo truda i novaca sve se dade srediti.pročitaj uputstva koja sam ti poslal a sve drugo kaj te zanima pitaj.

koliko bi mogla bit stara od koje su se godine pocele proizvodit da na mojoj pise BRK 1650...
 
S

slavek

Guest
po mojem stara je oko20 -ak godina +,- .brk .bubnjasta rotacijska kosilica-to je oznaka.neznam kad su se počele proizvodit.
 
S

slavek

Guest
malo bolje gledam slike -tu kosu mora da je udaril prijašnji gazda u nešto (panj ,ograda...)-vidi se po zaštitnom ramu sastrane a i na zaštiti na kopčanju kad je stavljaš u položaj za košenje-tamo ide opruga a ne šaraf.možda zato i trese jedan bubanj jer je dobila osovina.uglavnom pogledaj po katalogu pa ćeš odmah vidjeti.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
kupio sam Sipovu 1650 sutra stavim slike, treba radit malo na njoj!

To je stražnja kosa, koliko te stajala, moram i ja jednu nabavit, a treba mi što manja i jeftinija jer sam čuo da troši traktor.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
To je stražnja kosa, koliko te stajala, moram i ja jednu nabavit, a treba mi što manja i jeftinija jer sam čuo da troši traktor.

300 eura u ovakvom stanju bez kardana, kakav traktor imas?
 

Najnoviji postovi

Na vrh