• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
to nešto kina?????

Izgleda masivno, možda nebi bilo loše za mali traktor.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
u mene je kolega sa 58 vozio moju 2,5 metra u 1 pomocnoj i polako ali nebi ga trebalo forsirat dase pregrije ali 180 muje taman
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ako misliš na IMT 558 on je 4 klipa i 58 KS dok je Zetor 5011 3 klipa i nešto oko 45 KS. Osim toga Zetor ima lagan prednji kraj i bez tegova naprijed teško da će i podići neku od 2 m.
Ja mislim da taj Zetor ipak nije za roto drljače
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
da mislim na imt558 ali je rd bila 2,5m a njemu od 180 nebi trebala biti problem i raditi i nositi moj fergo539 je nosio moju roto frezu 2,5 metra ali gdje je bilo kanala pednji kraj je iso gore i sa njim sam radio jednu bastu par kvadrata posto mf nije mogao uci u bastu 1 pomocna i polako
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Mislim da će mu biti problem i nositi a kamoli raditi. Preporučena snaga za normalan rad sa roto drljačom je min. 40 KS po 1 m zahvata. To sa prvom pomoćnom nije posao.

Roto freza i roto drljača po opterećenju traktora nisu ni slične.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
po povratku iz skole sam iz vlaka videl 5011 sa 2m rotobramon ,bila je šira od traktora
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
neznam koja je razlika isto vrte u krug i melju zemlju samo je razlika sto rf ima dasku iza a rd ima valjak i rf vise isitni zemlju
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Mislim da će mu biti problem i nositi a kamoli raditi. Preporučena snaga za normalan rad sa roto drljačom je min. 40 KS po 1 m zahvata. To sa prvom pomoćnom nije posao.

Roto freza i roto drljača po opterećenju traktora nisu ni slične.

To su gluposti da koliko konja treba po metru.Rotodrljača ima laganih i teških izvedbi,što znači da laganu je lakše i nositi i terati i zavisi u kakvoj je zemlji,tako da za nuždu taj zetor 5011 može terati manju rotodrljaču ali ne cijeli dan i tako par dana za redom.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Koliko sam vidio ovdje kod mene, takvom Zetoru je problem vući i četverokrilnu brnaču ili tanjiraču 20 diskova. Tako da roto drljaču ne treba ni spominjati. Taj traktor može raditi sa roto drljačom isto kao i sa silo kombajnom, samo je pitanje koliko brzo može raditi i koliko dugo bude radio!?
 
A

agregu

Guest
Pozdrav svima.
Imam univerzal 550 dtc i htio bi za njega nabaviti RD oko 2m najvjerojatnije Lely pa me zanima bi li imao dosta snage za obradu poluteške zemlje na max. 15 cm dubine.
Hvala.
 
A

agregu

Guest
To se slažem s tobom ali nitko u mojoj bližoj okolici nema RD 2m,ima samo moj susjed 3m rabewerk i pogoni je sa zetorom 7745 i ide mu.
Ja bih najčešće išao s njom u zimsku brazdu znači pustio bi zemlju preko zime da se razmrvi ali problem mi se javlja kod proljetnog oranja kad se zemlja zna zapeči na suncu pa obična freza nema izgleda za kvalitetnu obradu tla.Inače ne radim puno zemlje oko 1 ha samo za vlastite potrebe tak da ne bi traktor previše radio.Pozdrav.:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Ako ti susjed sa traktorom od 75ks tjera rotodrlju od 3m onda tvoja zemlja i nije teška za obradu. Onda bi tvoj traktor od 50ks mogao bez greške tjerat drlju od 2m
 
A

agregu

Guest
Najvjerovatnije bi mogao,susjedu ide sa zetorom doduše malo sporije dok dođe u malo tvrđe malo zadimi ali sve u svemu može raditi makar bi mu bilo bolje 2.5 m.
Zemlja kod mene je srednje teška za obradu ali ali na jednoj njivi imam ilovaču koja u zimskom oranju i nije problem ali ako se na prolječe zapeče roto frezi zna stvarati dosta problema.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
To se slažem s tobom ali nitko u mojoj bližoj okolici nema RD 2m,ima samo moj susjed 3m rabewerk i pogoni je sa zetorom 7745 i ide mu.
Ja bih najčešće išao s njom u zimsku brazdu znači pustio bi zemlju preko zime da se razmrvi ali problem mi se javlja kod proljetnog oranja kad se zemlja zna zapeči na suncu pa obična freza nema izgleda za kvalitetnu obradu tla.Inače ne radim puno zemlje oko 1 ha samo za vlastite potrebe tak da ne bi traktor previše radio.Pozdrav.:drink:

Onda nemas sta razmisljat. Uzmi lely ako mozes noviju tipu i miran si!
 

Najnoviji postovi

Na vrh