• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Rotiralo se na veliko...nema slika sa polja direktno, al barem da vidite kombinacije.

IMT 565 i SICMA 210 cm






SAME i V&N Terramat 250 cm


 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
u kojoj si brzini radio sa 565 i kako mu se svidja raditi s drljacom? moras li gasiti kardan na okretanju? vidim da se dosta lomi..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Išao sam 2. spora i skoro pun gas i mogu ti reći da mu se nimalo ne sviđa raditi s tom RD pošto je na klinove i nikak ne radi i jako opterečuje traktor.

Netreba gasiti kardan, ali nesmije se davati gasa dok je dignuta skroz gore, onda lupa.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Kod mene su stavljene nove osovine radnih tjela, nova srca zubčanika, novi ležaji i nova mast pomješana sa uljem i opet lupa kad ju dignem. Mora biti nešto malo više od zemlje i onda je mirna, a u zemlji se nečuje osim kad naletim na tvrdu zemlju onda drhte i ona i zetor
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nisu.
Ova mala je od maminog bratića
Ova velika je od jednog forumaša, kolege Belca
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Kad se rotodrljača digne gore s uključenim kardanom lupkanje je normalno,svaka lupa..
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Kolege forumaši

Zanimaju me vaša iskustva o RD Maschio D2000? jel bi tu RD mogao tjerati traktor 40-50 KS?
Jel to teška izvedba ili lakša?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ako ima cjevasti valjak,moze je nositi,s paker valjkom teze.ovisi o traktoru. Ali za neki ozbijan posao je to premalo konja.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Dali je to 2.5m i dali ce moci holandez raditi sa hidroliftom? Inace jako dobar stroj,neka ga dugo sluzi.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
To je 3m, sijao je pšenicu s tom kombinacijom i jedino je na okretanju malo škakljivo, nesmije se trpati puna sijačica sjemena, NH ima 100ks :(happy):
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,670
Ima li kakova slika ili video od rada u polju odte kombinacije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Nažalost nemam nijedne slike :icon_e_sad:

Ali nije to za njega, 2.5 metra bi išlo lijepo, ali pošto je u planu kupovina večega trakora uzeta je od 3m :(happy):
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
ako ima cjevasti valjak,moze je nositi,s paker valjkom teze.ovisi o traktoru. Ali za neki ozbijan posao je to premalo konja.

pa imt i universal nose to bez problema, ne brine me kako nosi, nego jeli hoče moči raditi s njom. oba dva normalno rade s frezom 180 batuje. da li je lakše pogoniti frezu ili RD? mišljanja sam da 2o cm ne bi trebalo biti problem.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
možda za prodrljati 2-3 prsta duboko,za ostalo,vjeruj mi,premalo je to snage.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
sa visinom valjka se podesava dubina rada. sto je valjak vislje, to ona dublje radi. kasnije se moze jos fino podesiti na toplingu..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Evo moj masey 95 ks sije sa 3 metra linijom,ali ništa bez prednjeg utega
 

Prilozi

  • R5.jpg
    R5.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 204

Najnoviji postovi

Na vrh