• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da to zovu rototiller, a ona klasična je rotodrljača.

Inače mislim da za ovakav stroj treba više snage po jedinici zahvata mego za klasičnu RD.

Prije par godina je došao frajer s takvim čudom, samo puno večim i masivnijim, zahvata jedva da pokrije trag FENDT-a 716, znači nekih 250-270 cm i razbijao je proljetnu zapečenu brazdu tamo gdje nisu mogli ostatak njegove ekipe s klasičnim RD 3m i traktorima od 120-150 ks.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Jedna velika sa sajma u Komendi.
hsob.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Abarth, pa Slovenija je premala za takav stroj :icon_e_wink::(handshake):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
ZJ imaš prav ali makaronari dovuku na sajam ne razmišljajuči da kod nas skoro da nema tolikih njiva.Možda gore štajerska i prekmurje,kod vas je drugo slavonske ravnice.L.P.:(handshake)::drink:
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
interesuje mi misljenje forumasa kupio sam nedavno rd 2,5m i ima klasicni valjak iza alimi se nesvidza ostavlja tragove iza dali se to moze smanjiti ili sta a planiram skinuti valjak i staviti lim kao u freze da ravna i grude da ubija u zamlju a takosam imo na svojo roto frezi alisam je prodo dali bi valjlo to sto mislim napraviti?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kako misliš da ti se nesviđa što ostavlja tragove??
Valjak služi da ravna zemlju iza rotodrljače.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Abarth, i v našem kraju nema velikih parcela. 3m je za pri nas maksimalna širina.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,815
Kod mene je baš suprotno. Meni se to baš sviđa. Kad prođeš sijačicom to se skoro neće ni vidjeti. Ili napravi ili kupi puni valjak ali onda će ti biti dosta teža za nositi
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
nemogu puni valjak jer nekada odem nekom bastu izfrezat a valjak bi povaljo i nebi bilo dobro a valjak bi valjo ako sijem bilo sta pa poslije sa masinom predzem
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam gdje da pitam pa ću ovdje.
Dobio sam ponudu da idem uslužno rotirati sa rotodrljačom,pa me zanima kolika je cijena rotodrljanja po jutru ili hektaru.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Neznam gdje da pitam pa ću ovdje.
Dobio sam ponudu da idem uslužno rotirati sa rotodrljačomb,pa me zanima kolika je cijena rotodrljanja po jutru ili hektaru.

Po satu,najpostenije.

300 kuna (il kolko je vec u tvom kraju i deri....)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ma po satu,tam mogu bit i 3sata. Mislio sam reć čovjeku 400kn,jer to hoće dosta sitno pa bi morao ići polakše ili 2puta mjestom
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja sam ove jeseni trošio oko 12 litara na jutro jedan prohod, znači dva, još toliko, e sad koliko oćeš zaradit još tvoja volja, ali ja ispod cijene oranja nebi išao
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
E bas zato po satu......
Ak hoce 5x po mjestu vozi ti i 5x...

Velis sat je tolko i tolko.... (ak ga malo manje oderes, došel budes i drugu godinu) a 400-500 kuna ak zaradis taman za jedan puni tank ;)

kak bi ja rekel.. bolje i 400 nego niš.... ;)

AL ja sam uvijek za to da se racuna po satu.... Toga pravila se i ja držim... i nikad nisam imao problema... i svima je taj način najpošteniji....i da priznam da ima sve više posla.... tak za Hobby fuš :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ma više neču nikad ić kod tog čovjeka,to je neki umirovljenik iz njemače i ima jedno jutro,kao neku bašću iza kuće i to želi da mu neko poore i porotodrlja jer će tamo posjat travu i ogradit i želi uzgajat puževe. Mislio sam mu reć 400-500kn ovisi kako bi to htio da mu usitnim
Ea tu je problem šta neznam ni kolko je uslužno oranje.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Ma više neču nikad ić kod tog čovjeka,to je neki umirovljenik iz njemače i ima jedno jutro,kao neku bašću iza kuće i to želi da mu neko poore i porotodrlja jer će tamo posjat travu i ogradit i želi uzgajat puževe. Mislio sam mu reć 400-500kn ovisi kako bi to htio da mu usitnim
Ea tu je problem šta neznam ni kolko je uslužno oranje.
To bi ti bila realna cjena za tu manju površinu .
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Našel sam jedan oglas stroja koji se zove vibrodrljača, jel neko zna kakv je to stroj i za kaj točno služi osim usitnjavanja zemlje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh