• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
sve to drzi vodu,,nemam sta prigovorit,,imam zemlje i teze i lakse,al ove cu uzet sto su lakse sa cijevastim,,nemam takve jake masine ko vi,,heheh,,,pitao sam ga da mi treba za zetora 60ks,sa duplom vucom,,preporucio mi je tu sa cijevastim,,posto je laksa,,,pa cemo vidjet,,,,,evo danas uplatio nest,,posto mi rekao trgovac da bi mogla odredjeni postotak poskupit,,da zna svake godine se cijena podic,,,,,uostalom i svidjele su mi se,a i cijena mi se vidi povoljna,,
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako na zetoru imaš prednje utege on nosi bez greške drlju sa packer valjkom,ona ima samo oko 800kg,to ti je kao malo veča rolobala.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Ako na zetoru imaš prednje utege on nosi bez greške drlju sa packer valjkom,ona ima samo oko 800kg,to ti je kao malo veča rolobala.

nazalost nemam utege napred,,probao uzet proslo proljece od kuma,,3metra,obicni valjak,,malo mi hidraulik drhtao,,osjeco da tesko dize,,pa se i radi tog bojao,,,dobro bile malo vece,,al ovdje na novima je paker valjak,pa se tu kompenzira,,,pa odlucio za tu varijantu sa cijevastim,,nadam se da nisam pogrijesio,,jel ju vidio na slici samo,,heheheh,,vidim da kod vas ide ko urica,,pa mi odmah malo lakse,,,nisam jos radio sa roto branama,,to od kuma bilo prvi put,,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
sve to drzi vodu,,nemam sta prigovorit,,imam zemlje i teze i lakse,al ove cu uzet sto su lakse sa cijevastim,,nemam takve jake masine ko vi,,heheh,,,pitao sam ga da mi treba za zetora 60ks,sa duplom vucom,,preporucio mi je tu sa cijevastim,,posto je laksa,,,pa cemo vidjet,,,,,evo danas uplatio nest,,posto mi rekao trgovac da bi mogla odredjeni postotak poskupit,,da zna svake godine se cijena podic,,,,,uostalom i svidjele su mi se,a i cijena mi se vidi povoljna,,

nebih ja bas puno slusao trgovce, posebno ako si clan ovog foruma, ovdje ces naci pravi odgovor
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Trebao si čekat prolječe pa posidit i vidjet kak ti se traktor ponaša sa njom,bar jednu da vidip kak i šta,a onda tek uzimat. Nemožeš sve napamet znat i onda ak ti se nebude svidjela onda češ reč da si se zajebo i da ti je žao šta si dao tolke silne novce za nju.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma bit ce ona dobra,,bit ce sigurno bolja,nego 2,3 puta tanjurace,,pa 2 puta sjetvospremac,,
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ma bit ce ona dobra,,bit ce sigurno bolja,nego 2,3 puta tanjurace,,pa 2 puta sjetvospremac,,

Tak i treba,svi kažu zašto smo uzeli novu rotodrljaču dali nije bolje uzet svjetlospremač. Da je bolje uzet manje košta,a kad ti trebaš radit cjeli dan sa tim strojem pa drugi dan nemožeš ustat iz kreveta kak te leđa ubijaju od tog silnog skaknja po polju. Ako ideš polako ništ nenapraviš a ako ideš brzo hoče te izbacit sa sjedala,neznaš kak je bolje ili gore.A dok sa drljom ideš polako i bolje se pripremi tlo za sjetvu. Nek kaže ko šta hoče ali rotodrljača je zakon.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja imam drljaču i rotodrljaču i sa RD idem pred repicu i pšenicu, a drljačom dva traga pred kukuruz i jedan trag pred duhan.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ja imam drljaču i rotodrljaču i sa RD idem pred repicu i pšenicu, a drljačom dva traga pred kukuruz i jedan trag pred duhan.

I šta je bolje po tvojemu mišljenju rotodrljača ili obična drljača?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pa neznam, obadvoje mi je potrebno tako da nemam neko mišljene i obadvoje je dobro.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
za male i jos uz to brdovite parcele samo RD, jer nema smisla voziti traktor tezak 4 t zbog tanjinaca koje samo skacu preko brazda, Rd iskoristav pogon vratila i sve uradi u jednom prohodu, koliko kog da kosta nije skupa bar za moje uvjete, koliko bi goriva, vremena, radnih stai, spona lamela i svega ostalog potrosio da radim sa taniracama, nesmijem ni pomislit.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
[/QUOTE]Prvotno napisano od golman7 Vidi poruku
ma bit ce ona dobra,,bit ce sigurno bolja,nego 2,3 puta tanjurace,,pa 2 puta sjetvospremac,,


Tak i treba,svi kažu zašto smo uzeli novu rotodrljaču dali nije bolje uzet svjetlospremač. Da je bolje uzet manje košta,a kad ti trebaš radit cjeli dan sa tim strojem pa drugi dan nemožeš ustat iz kreveta kak te leđa ubijaju od tog silnog skaknja po polju. Ako ideš polako ništ nenapraviš a ako ideš brzo hoče te izbacit sa sjedala,neznaš kak je bolje ili gore.A dok sa drljom ideš polako i bolje se pripremi tlo za sjetvu. Nek kaže ko šta hoče ali rotodrljača je zakon.

@golman
netrebaš se bojati,za zeku 60 ks je takva sasvim dosti(čak gdjegod mu i puna kapa), jedino ak kaniš poslije pobirati jačeg traktora onda može pakir i veća rotobrana

@dado
da, s ovom se tvrdnjom u potpunosti slažem i baš sam iz tih razloga i ja išel svoju kupovat:supz:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve zavisi od tipova tla.
Imam zemlje gdje idem s sjetvospremačem direkt u zimsku brazdu i jedan prohod iza mene je pepel, a imam gde samo skače po brazdama i nemre ju se pripremit bez dobre rotodrljače i jako polako terati.
Sviđa mi se više dobar sjetvospremač, priprema je brža i manje se goriva potroši što je danas jako bitno, naravno u kojoj se zemlji može :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Sve zavisi od tipova tla.
Imam zemlje gdje idem s sjetvospremačem direkt u zimsku brazdu i jedan prohod iza mene je pepel, a imam gde samo skače po brazdama i nemre ju se pripremit bez dobre rotodrljače i jako polako terati.
Sviđa mi se više dobar sjetvospremač, priprema je brža i manje se goriva potroši što je danas jako bitno, naravno u kojoj se zemlji može :)

Palac gore za sjetvospremač:supz:

Ako je sve izorano na vrijeme znači zimska brazda, na prolječe je sjetvospremač dobar za pripremu svega..
2 traga s njim napravit i nemaš brige dalje.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Palac gore za sjetvospremač:supz:

Ako je sve izorano na vrijeme znači zimska brazda, na prolječe je sjetvospremač dobar za pripremu svega..
2 traga s njim napravit i nemaš brige dalje.

Možda kod vas gdje je pjeskovita zemlja,ajde dođi kod nas pa budeš vidio kakva je tuj...negdje moramo preči 2-3 puta mjestom sa tanjuračom pa ostanu još velki komadi zemlje. Druga je priča kad je isti dan poorano i odma preči sa drljačom.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Možda kod vas gdje je pjeskovita zemlja,ajde dođi kod nas pa budeš vidio kakva je tuj...negdje moramo preči 2-3 puta mjestom sa tanjuračom pa ostanu još velki komadi zemlje. Druga je priča kad je isti dan poorano i odma preči sa drljačom.
Ljepo sam napisao ako se radi u zimskom oranju,i ako je priprema na prolječe,kad zemlja dobro izmrzne sjetvospremač u svakom tipu tla dobro odradi posao za sjetvu.

Ako je proljetno oranje onda je to posao za rotobranu..


Tanjuraču ne koristimo več 7 godina...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pogledaj na 4 stranici moja videa pa budeš se uvjerio o čemu ti ja pričam...
Osobno meni su bolje tanjurače nego svjetlospremač. Zbog toga šta svjetlospremač ima S opruge,ako ima manje S opruge onda nenapravi posao baš najbolje,a ako su veče S opruge onda vadi ostatke zaorane kuruzovine. Jedino ako ti nemisliš na svjetlospremač sa šiljcima ko što imaju obične drljače...to po mom onda nije svjetlospremač.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mislio sam da je lapsus ali napisao si svjetlospremač 4 puta.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dado, nije svjetlo nego sjetvospremac. tanjurace se ne preporucuju za proljetnu brazdu. vade vlaznu zemlju van i tako dalje..
sa siljcima je drljaca ili teska drljaca, ovisno o konstrukciji, tezini.

šanana i marko imaju laksu zemlju pa kod njih sjetvospremac radi cuda. pogledaj malo slike iz pripreme za proljetnu sjetvu kako izgleda iza njih.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
A dobro savako ima svoj naziv za neki stroj..pa tako i za nešta drugo...nisu svi ljudi isti...ako sam koga uvrijedio eto ispričavam se...

Tibor- nemamo svi istu zemlju pa svako piše svoje iskustvo i mišnjenje o strojevima i zemljama
 

Najnoviji postovi

Na vrh