• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kolege pala odluka da kupim novu RD, imam u ponudi Maschio 2.5m i Vigolo 2.5 m. Vigolo skuplja za 100e i ona ima izlaz kardana i na zadnju stranu a Maschio nema taj izlaz. Koje su vaše preporuke i ako neko zna koja je lakša za traktor, mislim za motor jer su im težine slične.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Maschio bi ja birao ako je ista lova u pitanju. Popularnija je ako ništa drugo!
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kod mene jeftiniji maschio za 100 e. Riješio sam, dao kaparu za Vigolo.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Vigolo je bivši Vogel Not i bila je 100e skuplja od Mashio. Tu su prevagnule tri stvari za odluku. Vigolo ima zadnji izlaz kardana a maschio nema, meni to nije ni bitno ali za buduću prodaju možda jeste. Druga stvar kod mene svi kupuju Vigolo a Mashio ne. Treća stvar rođak sa istom od 3m uradio oko 6000 duluma bez kvara i ove godine zamijenio noževe. Da dodam i četvrti razlog nosi je glas da su lakše za motor traktora.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Bila je jedna vogelova ali nije bila nešto.
Tako da moje mišljenje je da je maschio bolji.
A i dijelovi za maschio svi postoje.
Bar kod nas je maschio bolja marka
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nesmijem reći ništa nemam iskustva sa rd, ovdje su cijene skoro indetične za obe.

Nije li Vigolo bivši Vogel+Noot?
Moguće je, neki kažu da jeste ja neznam, znam da rade od prije nekoliko godina i ovdje su počeli kupovati uglavnom Vigolo, nisam čuo da se neko žalio a rade ljudi uglavnom od 300 do 1000 duluma.

Godišnje.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239

Ne znam da li ste vidjeli ali ova RD je ok na izgled a cjena je top..

Ne znam da li je kina indija, brazil ali razmislio bi o njoj. Maknem pdv i to je cjena rabljene u rh. A nije valjda toliko losa da za 2,3 god ode?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Novo je novo, ovisi samo koliko zemlje bude radila.
Kod njih u dvorištu su i dvije polovne zapadne proizvodnje i razlika je vidljiva golim okom, ogromna, a kamoli kvaliteta, ali za 4-6-8 ha godišnje uzmi novu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Čudno mi je da ta za 2,5m ima 10 rotora, a zapadne obično imaju 12 ili više?
 
Na vrh