• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,642
Panexove, nisu one najbolje, nemaju zadnje daske i cjevasti je valjak, ali meni služe i zadovoljan sam
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Ovisi kakva tla imaš. Negde može 60 ks raditi sa 2,5m a negde ima i 100 ks s 2,5m posla…
 

lbukalb

Novi član
Tu od
15 Sij 2022
Poruka
9
Pozdrav,
Budući da sam amater u poljoprivredi molim za savjet što kupiti. S obzirom da nemam neki jaki traktor ( Ferguson 35hp) što bi preporučili, tanjuraču ili neki mali sjetvospremač? Uglavnom trebam nešto s čim bi se zatvarala zimska brazda i uglavnom pripremala zemlja za sjetvu psenice, soje, kukuruza i slično. Zemlja je srednje teška. Zasad imam frezu ali bi volio nešto što je brže a da opet Ferguson može vuči.

Hvala
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Možda bi tanjurača bila naj primjerenija za obradu, opet nije nešto za zatvaranje brazde.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Jedno ne može zamjeniti drugo.
Strojevi veličine primjerene za taj traktor zbilja nisu skupe i mislim da ti je najpametnije nabaviti obadvoje.
Tanjurača je u jesen dobra, dok u proljeće na izmrznutu zemlju radi samo štetu.
 

lbukalb

Novi član
Tu od
15 Sij 2022
Poruka
9
Ok, to mi je jasno da tanjuraca ne moze zamijeniti sjetvospremač i obrnuto. Da li traktor od 35 hp moze vuci sjetvospremac i koju sirinu uzeti?
Da li pacje noge ili opruge za srednje tesku zemlju i kakav valjak?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Dupli valjci rade bolji posao od jednog valjka, ali su pretežno malo skuplji.
Za taj traktor po meni oko 2 metra širine.
Obične S opruge.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Za promjenu donjih semeringa, dali se mora kompletna brana raskapati ili ide da se samo kuciste odsersfi ispod i onaj poklopac gore i izbije osovina van?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Potreban mi je reduktor za FPM frezu...svaka pomoć je dobrodošla...na starom reduktoru otišao ležaj i dok ja nisam primetio ošteti mi kućište....Samo nov reduktor tražim
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Pozdrav dali netko zna koliko je radni zahvat oltovih starih lakih tanjurača 24 i 28 diskova, na internetu sam našao za nove im je 210/245 cm, sad me zanima dali su nešto mijenjali ili im je ta širina bila i nekad.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Malo igre u ove "zimske" dane :)

Kupljena rd sa vrlo lošim kopčanjem pa sam to malo uredio na svoj način ;)

Kako su ga prethodni "majstori" uredili
20230115_204655.jpg

20230115_204709.jpg


20230202_110736.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh