• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Rotodrljače, freze, tanjurače...

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Ja imam drljaèu Maschio model Daino 2300.

R

Ratarko

Guest
I moja je Maschio ali DM Rapido 3 metra.
Sada je obradila malo više od 400 ha u nepune 3 godine bez i najmanjeg kvara !
Niti jedan vijak se nije odvio ili pukao , ništa.
Prezadovoljan sam .

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Je li ti to dovoljno velika 3 m? Koliko imaš hektara zemlje u komadu? Jesi li razmišljao o kupnji veæe drljaèe? Moja drljaèa radi oko 20-25 hektara godišnje. Koliko zemlje obradiš u jednom danu? Koliko može izdržati takva drljaèa kad radi 150 hektara godišnje?

R

Ratarko

Guest
Moja roto drljaèa je u sklopu sijaèice pa zato toliko radi.
Nikada ju nisam koristio bez sijaèice , kada bih imao potrebu samo za rotodrljaèom vjerovatno bih kupio veèu.
Sa ovom kombinacijom sijaèice i rotodrljaèe u danu posijem-podrljam do 15 ha.
Uèinak same rotodrljaèe mogao bi biti za 20-30 posto veæi jer nebi bilo gubitka vremena zbog nadosipanja sjemena u sijaèicu i slièno.
Sijem sa trktorom od 170 KS i roto-drljaèu vrtim na 1000 okretaja iako nemam odgovarajuèi reduktor na njoj pa bih smio samo na 540 okretaja .

Za trajnost se onda ne moraš sekirati , kad moja ide bez kvara tvoja æe vjeèno , hehee .

Evo jedva sam iskopao jednu sliku ...

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Zašto ne staviš sijaèicu za šeæernu repu na drljaèu?

R

Ratarko

Guest
Hehee , nisam niti znao da se to može , ustvari moglo bi ali nemam na rotodrljaèi potreban nosaè sa hidraulikom...

Dogodilo bi se par negativnih stvari , taj sistem bi bio pretežak i trebao bih jaèi traktor za rad a to bi se loše odrazilo na strukturu tla.

Za proljeæe imam jako dobar sjetvospremaè koji u kombinaciji sa Torpedom RX 170 sa udvojenim kotaèima daje odliène rezultate za pripremu repišta , dobitne kombinacije teško mijenjam ma šta drugi mislili o njima :D

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Najveèe Maschio drljaèe su 8 metara.

R

Ratarko

Guest
Stvarno je Å¡teta kada takav traktor radi samo tu jednu operaciju :roll:

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Šteta je , ali neznam kako bi se ukombinirala sijaèica na ovu drljaèu jer je preklopna.

R

Ratarko

Guest
Auuu , pa to ide perfektno zajedno , makar kada govorimo o 6 metarskoj sijaèici sa rotodrljaèom.

Inaèe moj Ford bi mogao raditi sa takvom preklopnom sijaèicom od 6 m i roto drljaèa.
potreban je samo prednji rezervoar za sjeme ( nosi se na prednjem hidrauliku ) i to je to.

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Misliš li kupiti takvu 6 metarsku kombinaciju? Kako to da ne kupuješ jaèi traktor od Forda?

R

Ratarko

Guest
Ako budem mijenjao svoj rotasam od 3 metra onda samo za 4 ili 4.5 metara , nikako 6 m.

Ford mi je pre-pre veliki traktor.
Jel znaš da nikada ne orem preko 1900 okretaja motora , mislim da ga ne mogu dovoljno iskoristiti zato idem na manji traktor.

Ovaj moj buduæi traktor MF 7495 ima tuning chip koji mu daje 230 KS , pa ako mi zatreba konja - nadokupit æu ih :D

B

baranjac

Guest
ove godine sijo sam žito sa sijacicom sa frezom. nije velika zahvat joj je 2.2 m ali u uvjetima kakvi su bili ove godine radila je cuda. nema ulagace nego sjeme curi dole a zemlja lagano pada po njemu . sve zito mi je izaslo nakon 10 dan van a ljudima kji su sujali 2 jedna prije mene jos nije bilo vani

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Baranjac, koliko zemlje obraðuješ?

B

baranjac

Guest
30-AK HEKTARA SVOJE I 50-AK USLUZNO
MALO ALI ZA MENE DOSTA

B

baranjac

Guest
torpedo 75 ks 1997 g.

imt 533 ko zna od kad

zmaj 142 1988 g.

prije rata 1990 imo sam 2 nova torpeda stara 6mjeseci ali izgubili smo to u ratu

Tomislav

Član
Pridružen(a)
9 Sij 2007
Poruka
609
...

Jel zna tko gdje bi mogao nabaviti dijelove za rasipaè umjetnog gnojiva na kotaèima,trebam kuèišta ležajeva od osovina za traku...To je neki talijanski,tip MA-3,5A[/img][/url]

Na vrh