• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. [/img]
 
R

Ratarko

Guest
I moja je Maschio ali DM Rapido 3 metra.
Sada je obradila malo više od 400 ha u nepune 3 godine bez i najmanjeg kvara !
Niti jedan vijak se nije odvio ili pukao , ništa.
Prezadovoljan sam .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Je li ti to dovoljno velika 3 m? Koliko imaš hektara zemlje u komadu? Jesi li razmišljao o kupnji veče drljače? Moja drljača radi oko 20-25 hektara godišnje. Koliko zemlje obradiš u jednom danu? Koliko može izdržati takva drljača kad radi 150 hektara godišnje?
 
R

Ratarko

Guest
Moja roto drljača je u sklopu sijačice pa zato toliko radi.
Nikada ju nisam koristio bez sijačice , kada bih imao potrebu samo za rotodrljačom vjerovatno bih kupio veču.
Sa ovom kombinacijom sijačice i rotodrljače u danu posijem-podrljam do 15 ha.
Učinak same rotodrljače mogao bi biti za 20-30 posto veči jer nebi bilo gubitka vremena zbog nadosipanja sjemena u sijačicu i slično.
Sijem sa trktorom od 170 KS i roto-drljaču vrtim na 1000 okretaja iako nemam odgovarajuči reduktor na njoj pa bih smio samo na 540 okretaja .

Za trajnost se onda ne moraš sekirati , kad moja ide bez kvara tvoja če vječno , hehee .

Evo jedva sam iskopao jednu sliku ...
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Zašto ne staviš sijačicu za šečernu repu na drljaču?
 
R

Ratarko

Guest
Hehee , nisam niti znao da se to može , ustvari moglo bi ali nemam na rotodrljači potreban nosač sa hidraulikom...

Dogodilo bi se par negativnih stvari , taj sistem bi bio pretežak i trebao bih jači traktor za rad a to bi se loše odrazilo na strukturu tla.

Za prolječe imam jako dobar sjetvospremač koji u kombinaciji sa Torpedom RX 170 sa udvojenim kotačima daje odlične rezultate za pripremu repišta , dobitne kombinacije teško mijenjam ma šta drugi mislili o njima :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Največe Maschio drljače su 8 metara.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Stvarno je šteta kada takav traktor radi samo tu jednu operaciju :roll:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Å teta je , ali neznam kako bi se ukombinirala sijačica na ovu drljaču jer je preklopna.
 
R

Ratarko

Guest
Auuu , pa to ide perfektno zajedno , makar kada govorimo o 6 metarskoj sijačici sa rotodrljačom.

Inače moj Ford bi mogao raditi sa takvom preklopnom sijačicom od 6 m i roto drljača.
potreban je samo prednji rezervoar za sjeme ( nosi se na prednjem hidrauliku ) i to je to.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Misliš li kupiti takvu 6 metarsku kombinaciju? Kako to da ne kupuješ jači traktor od Forda?
 
R

Ratarko

Guest
Ako budem mijenjao svoj rotasam od 3 metra onda samo za 4 ili 4.5 metara , nikako 6 m.

Ford mi je pre-pre veliki traktor.
Jel znaš da nikada ne orem preko 1900 okretaja motora , mislim da ga ne mogu dovoljno iskoristiti zato idem na manji traktor.

Ovaj moj buduči traktor MF 7495 ima tuning chip koji mu daje 230 KS , pa ako mi zatreba konja - nadokupit ču ih :D
 
B

baranjac

Guest
ove godine sijo sam žito sa sijacicom sa frezom. nije velika zahvat joj je 2.2 m ali u uvjetima kakvi su bili ove godine radila je cuda. nema ulagace nego sjeme curi dole a zemlja lagano pada po njemu . sve zito mi je izaslo nakon 10 dan van a ljudima kji su sujali 2 jedna prije mene jos nije bilo vani
 
B

baranjac

Guest
30-AK HEKTARA SVOJE I 50-AK USLUZNO
MALO ALI ZA MENE DOSTA
 
B

baranjac

Guest
torpedo 75 ks 1997 g.

imt 533 ko zna od kad

zmaj 142 1988 g.

prije rata 1990 imo sam 2 nova torpeda stara 6mjeseci ali izgubili smo to u ratu
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
...

Jel zna tko gdje bi mogao nabaviti dijelove za rasipač umjetnog gnojiva na kotačima,trebam kučišta ležajeva od osovina za traku...To je neki talijanski,tip MA-3,5A[/img][/url]
 
Na vrh