• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

R

robert

Guest
evo rotodrljaca jedini put u ovoj godini kako je radila,jer sam imao problema sa ovom zemljom,jedva sam ju uspio pripremit za kukuruze
vidi se da ljeva sekcija sa dva zuba nedostaje,tako da je sada 2.8metara zahvata,svejedno,90.tka ima punu kapu posla
Obrisan neispravan link.
ovo su drazi rada sa rotodrljacom :wink: pogotova kad vjetar promjeni smjer
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Čudi me malo da je tako teško raditi sa rotodrljačom jer je kod vas zemlja ipak malo lakša nego kod mene . Koliko duboko onda radiš kada je tako teško ?
 
R

Ratarko

Guest
Mislim da imaš neku bananu u rotodrljači onda , moralo bi to iči bolje nego kako si rekao , puna kapa :?
 
R

robert

Guest
ma ne moze.pa min.snaga ti je 90ks.eventualno u nekim stvarno lakim tlima ide lakse,ili ako je oranje dobro izmrzlo,moze lakse.takodjer,zavisi i koji tip klinova imas.treba to okretat,tesko je,i ako imas kukurznjak koji nije dobro zaoran,pa se korijenje hvata na klinove,takodjer je tesko vrtit bajo moj...
 
R

Ratarko

Guest
Vidi ja imam za IMT 539 frezu od 1,6 metara širine i traktor radi sa njom normalno . Freza ima horizontalno postavljenu osovinu sa radnim tijelima što je rekao bih malo teže za rad nego vertikalno postavljeni klinovi kod rotodrljače .

Prvi trag sa njom po oranju idem drugom ili trečom sporom dok drugi trag idem trečom sporom ili prvom brzom . Traktor radi na 90 % snage .
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
.......pa freza ti je laksa za vuc 30%!!

To nisam znao , ja sam mislio da je teža za vuču :shock:
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
robert kaže:
.......pa freza ti je laksa za vuc 30%!!

To nisam znao , ja sam mislio da je teža za vuču :shock:

Ovo za vuču,vjerovatno se i okretna tijela vrte u smjeru točkova traktora pa doslovce i sama sebe vuče(kao ona ručna freza lombardini isl.)ali tada se mnogo snage trosi preko kardanskog vratila za pokretanje iste i tako i potrošnja ide na gore.
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
Ratarko kaže:
robert kaže:
.......pa freza ti je laksa za vuc 30%!!

To nisam znao , ja sam mislio da je teža za vuču :shock:

Ovo za vuču,vjerovatno se i okretna tijela vrte u smjeru točkova traktora pa doslovce i sama sebe vuče(kao ona ručna freza lombardini isl.)ali tada se mnogo snage trosi preko kardanskog vratila za pokretanje iste i tako i potrošnja ide na gore.

Da moja roto-freza se vrti u smjeru kretanja pa kada pritisneš kvačilo ona sama ide još malo naprijed i gura traktor .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To vam i ja govorim da treba za 3 metra barem 100 ks, ja zbilja neznam kako može torpedo 75 s njom radit!
 
R

Ratarko

Guest
A eto radi , gledao sam ga makar sat vremena kako praši pokraj mene .
Da nadodam da u susjednom selu ima jedan IMT 570 ( jel ima takav IMT ? ) koji isto radi sa 3 metra rotodrljačom . Za ta dva znam a ima ih sigurno još iz te klase koji rade sa 3 m rotodrljačom .
 
B

Bobo

Guest
Mozda postoji i 570, jer je IMT imao puno "medjuserija", no cisto sumnjam... Taj traktor je vjerovatno 577.
 
R

robert

Guest
imali su 100 medjuserija,kad nijedna nije valjala...he he!! :lol:
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
rotodrljaca 3m 30-35min/jutro,oko 6 lit. torpedo 92ks

Pa ideš ti onda dosta brzo šefe 8)

Ovi što kod nas rotodrljaju idu puno sporije , rekao bih da im treba jedan sat za jutro .
 

Najnoviji postovi

Na vrh