• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

K

krx pozega

Guest
Kvarnelandov rotosem od 4,5m sa vlastitom getribom...gazda kaže da mu New Holland u kombinaciji sa sijačicom troši duplo manje nego u oranju a ide solidnom brzinom zahvaljujuči neznam kolikoj reče grupi brzina te okretaja kardana naravno...evo i "male" sijačice

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
@krx pozega

Aaa ljudi moji , pazi iza , dva silosa se vide :shock:
Ma daj dofuraj toga gazdu na forum da nam malo kaže što i kako .

Možda ti znaš nešta više o silosima ?
Kapacitet , proizvođač , koliko su stari , koja lova je u pitanju , koja ih je firma prodala tome gazdi ???
 
K

krx pozega

Guest
Budem ja pitao ovog svog Požežana..a ovoga ja vidim jednom godišnje i nisam ga previše htio gnjavit pošto sam i ovako napravio hrpu slika svakog stroja...ima tri takva silosa kao u pozadini...tu je para
 
B

Bobo

Guest
A kraj ovog iz Pozege prolazi minimalno dva puta dnevno (na posao/ s posla)...


Jak je to poljoprivrednik i ima dosta svojih kooperanata. Lani smo i mi s njim radili.
 
K

krx pozega

Guest
Jel tko upoznat sa nekakvim tanjuračama srpske proizvodnje,,,tanjuri su im navodno talijanski...ima zastupništvo u Belom Manastiru

Molim ako netko nešto zna neka napiše da ih probam pronači!!!!!
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Krx koja je tvrtka koja proizvodi te tanjurace.Kazes da su u BM nista drugo vise ne znas
 
K

krx pozega

Guest
Rade nešto u suradnji sa talijanima...ovaj leško radi također sa tim strojevima...E Zvona da znam kako se točno zovu nebih pitao,a mislio sam da možda naši baranjci imaju iskustva sa njima
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa ja sam ti u Baranji zato sam te pitao pa sam mogao otici to pogledati jer nisam za njih cuo
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Dobro izgledaju, jedino što se ne daju štelati u radu bez alata... no nije to toliko bitno. Jesi več kad radio sa V tanjuračom?
Ako nisi imam par savjeta za odlično poravnanje zemljišta. :D
 
K

krx pozega

Guest
Daaaaaaaaa..tj. nisam nikad radio sa V tanjuračom...samo pucaj..dobro da si naletio ;) :D
 
R

Ratarko

Guest
Kako to da nisi kupio tanjuraču sa kotačima ?
Puno bolje bi odgovarala MF-u iako bi posao bio jednak i ajde mora se priznati hidraulik onda ništa ne trpi odnosno ne radi uopče .
 
B

Bobo

Guest
Meni se cine te tanjurace predugacke, tj tesko ih je nositi, jer velikom polugom djeluju na prednji kraj traktora, sto ga propinje...

One tanjurace sto zjockoo ima mi se svidjeju bas zato sto se sklope tako da budu jako blizu traktoru i lakse ih je nositi, a mogu biti i kao vucene...

No ako si ti zadovoljan, onda sam i ja ;)
 
K

krx pozega

Guest
Bobo tanjurače su 23000kn...što je skoro pa đaba...ima ih tu jedan čovjek i za njim dobro rade
Bobo to ti se čini da su dugačke pošto su široke tri metra te mora biti toliki razmak između baterija prilikom štelanja dovoljnog opsega kuta..ako me razumiješ


Ratarko točkovi su več u izradi...budem ih samo stravio na navoj i to je to....dignem tanjurače...spustim točkove i to je to...

Najbitnije mi je da su dosta teške...jel se tko susretao sa takvim tanjuračama od vas...to me zanima

Zjockoo pucaj...ti imaš iskustva sa njima...dali ti traktor zavlači prilikom malo opuštenijih španera?..pod kojim kutem ti štelaš baterije?koliki ti je razmak između diskova?
 
B

Bobo

Guest
He he--- Primjetio sam na jednoj slici da je traktor zanesen zadnjim krajem u desno, no nisam htio komentirati, jer je mozda na uvratini, no vidim da imas problema sa zanosenjem...

To mi se uvijek dogadja kad tanjuram po strnju i sa X tanjuracama. Problem kod mene nastaje ako su pradnji tanjuri i najmanje nastelani da idu dublje od zadnjih...

I kad ih napravim da idu jednako duboko, moras potrefiti pravu vlagu u tlu da tanjurace ne ispadaju van i da ne zanose traktor...

Znaci imas 32 diska i 980kg tanjurace, sto bi ugrubo znacilo da 30 kg pritisce jedan disk u zemlju, no tu je jos i zakrivljenost diskova koji ih vuku u zemlju...

Kod mene je taj odnos 13.5kg po disku, pa je iskakanje i zavlacenje kod mene cesta pojava, no sa 30 kg po tanjuru, te tvoje tanjurace trebaju orati...

Sto se tockova tice, zar ne bi bilo jos lakse napraviti to preko hidraulicnog cilindra? Puno bolje, izdrzljivije, a onda neces trebati toplink polugu, i dobijes "vucene" tanjurace...
 
R

Ratarko

Guest
@krx pozega
Ako sam dobro shvatio kotači bi ti služili samo za transport ako ih tako napraviš kako si objasnio odnosno ne bi služili za okretanje tanjurače na kraju njive ?
 
K

krx pozega

Guest
Za sada samo za transport...sumnjem da ču prije zime stavljati ikakve cilindre...ako i tada...valjalo bi...valjalo
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Za sada samo za transport...sumnjem da ču prije zime stavljati ikakve cilindre...ako i tada...valjalo bi...valjalo

To ti zjockoo sredi za dan-dva posla a radilo bi kao original 8) , samo mu nabavi cilindar .
 

Najnoviji postovi

Na vrh