• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
zasto ne bi sve komande bile na mobilnom stolu koji "okacis" i pricvrstis na okvir zadnjeg stakla po sistemu brze spojke!?
Na traktoru treba preinacit zadnje staklo, mogu ti slikat kako je to kod mene na bageru rijeseno, to bi ti napravio za cas posla...
idu 2 klizne staze i mozes staklo postavljat "na kipu" u nekoliko pozicija ili iznad glave.

Eto promisli...necu vise o ovom jer mi je nelagodno buduci da kompletan rad izuzetno cijenim!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Znam na sto mislis no zamislio sam ovo kao samostalni sustav koji se moze okaciti na razlicite traktore bez nekih preinaka. Nema frke, svaka kritika i prijedlog su dobrodosli
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A da ne spominjemo probleme koji bi se stvorili jer bi onda rezervoari sa nafotm i klip hidraulike jako jako smetali svemu
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zjocko,čekamo video uradak sa strojem u akciji,ajde savoris priznaj da budeš krenuo u neku sličnu akciju izrade ako bude šuškavog materijala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nema šanse , ja ovo nemožem ni zamisliti a kamoli napraviti , ovakvu mašinu izmišlja tim inžinjera (ili zjocko:icon_mrgreen:) a ne jedan Savo koji sklapa stvari od smeća sa otpada , ovo je daleko iznad mog nivoa :icon_pray:
 
V

village

Guest
Svaka čast ima tu rada i mozganja...:icon_thumright: Sorry što ću ti ovo reći ali mislim da griješiš s temeljima... Nema šanse da ti varovi to izdrže... Razmisli koliku težinu oni trebaju nositi. Ploče su deblje od 10 mm i trebale bi se predgrijavati prije zavarivanja. Trebao bi raditi puno bolju pripremu. Ako se nevaram vareno je sa mag postupkom ili rutilnom elektrodom i to jako loše... Govorim ti ovo iz dobrih namjera. Džaba ti cijelog truda i muke ako ti samo taj dio ode. P.S. imaš jednostavnije i povoljnije solucije za zglobna mjesta krana rovokopača :)
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Netreba predgrijavati zato što nije jako debel materijal,mi kotlovske čelike grijemo ako su debljine preko 30mm...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
cime varite te kotlove bazicnom 60?
Je li bazicna 60 vrh za konstrukciska zavarivanja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Sve je vareno sa CO2 aparatom na 250 - 280 Ampera. Svi rubovi su prethodno bruseni pod kutem da bi var usao sto dublje. Na mjestima vecih naprezanja vareno je u dva prolaza. Prosjecna sirina vara je 15 mm. Stavit cu slike pa ces procijenit sam. Nema sanse da pukne, ne varim od jucer
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Završen mehanizam za nožne komande, a usput sam dodao i pojačanja s donje strane lima.
Također, dodao sam rubove na pedale tako da noge ne mogu skliznuti dolje prilikom rada.
Ako sve bude po planu sutra će glavna rama, stabilizatori i upravljačko mjesto biti spremni za temeljnu boju... :D

rbk3uv.jpg


2j61oh3.jpg


282gphz.jpg


2j2yw02.jpg
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Svaka čast za odrađen posao!!! vidim da će tebi sad bit najveći problem izabrat boju :biggrin:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ma nece, bit ce crvene boje, cilindri ce biti crne, detalji zute ili srebrne boje, to cu vidjet kako mi se vise svidi...
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
@ zivisic - ja inače varim sa argonom (TIG),ali malo gledam kolege na poslu kako vare elektro... Za obične materijale 16Mo3,15Mo3,P235GT-TC2 i TC1,SA materijali itd koristi se Jasenice EVB-MO i Böhler DMO.... Sa te dvije žice se vare i kotlovi i konstrukcije...

@ zjockoo - odličan posao si odradio,vidi se da je uloženo puno truda,volje i svega ostalog.... :icon_pray:
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Neću komentirat sam rovokopač jer o istom veze nemam.
Impresioniran sam temom a posebno pozitivnom energijom kojom @zjockoo zrači,sa posebnim naglaskom na teorijsko a i praktično znanje koje nam pokazuje.Gotovo da sam na nekoliko minuta zaboravio u kakvoj državi živimo. Hvala zjockoo na ovoj predivnoj temi zbog koje sam odgodio ćitanje Pješčane gore nadam se da se Joanna neće ljutit :icon_mrgreen:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
oprosti, mozda si negdi vec napisao, koliko je kod vas cijena rezanja plazmom, kod nas je negdi oko 1.3 do 1.5 eura po metru reza!?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
@ kukuruz - hvala na komplimentima, samo nastojim pokazati što se može napraviti uz malo razmišljanja i truda.

@zivisic - cijena je cca 450 - 500 kn/sat. Ne računaju po dužini reza...
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
stroj ce biti pravi samo steta stomu nisi napravio teleskop jer puno znaci i vrjedi jer ja ima jcb i taman kada ruka memoze dohvatiti nekih par centi stisnem papucu i trleskop odradi dase nemoram pomjerat a svaka cast za ideju konstrukciju i rad sve 5+
 

Najnoviji postovi

Na vrh