• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Zjocko moraćem malo početi da brljaš jer stvarno se osjećem ljubomorno što mogu da posmatram a da ne nađem nijednu manu , nije u redu :biggrin:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Hahahaha, ajde nije baš tako, sigurno ima nešto šta bi ti radio drugačije... ? Reci slobodno
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
bravo majstore, samo tako! :icon_super: svaka cast..........
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Evo nastavak...dovršavanje stabilizatora i osmišljavanje vodilica za cijevi.

11t3fk3.jpg


nb9elx.jpg


2hnceu0.jpg


2rgz5u8.jpg


xcu8o4.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
A kak si riješil "druk lager" na glavnoj vertikalnoj osovini?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa more se reči i gibljiva cijev :)
ipak mislim dacje to kolega rekel "po domačem"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
To ti se pri nama zovu droba :icon_rofl:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Stavil sam brončane klizne lagere iliti "pikse". Puknuti, svejedno je, zna se na kaj sam mislil.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Iako imam premalo slobodnog vremena zbog jesenskih radova, uspio sam uhvatiti nešto i poraditi na nožnom pedalama. Ideja je da se sa strojem upravlja maksimalno brzo i glatko te da se ni za jednu komandu osim dizanja/spuštanja stabilizatora ne mora puštat joystick. svaka od njih će biti spojena sa jednim razvodnikom pomoću malog sistema poluga. Lijeva će služiti za upravljanje hidrauličnog prsta, a desna za dodatni hidraulični krug, npr za hvataljke za trupce i sl. ...

28w0zzk.jpg


sv3spk.jpg


2njg13a.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Gledam slike pa nevjerujem, ovo mi izgleda bolje i kvalitetnije uradjeno od i jednog tvornickog stroja samo masivno do bola. Svaka cast majstore!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
to bi onda došlo nekaj kak ima JCB za teleskop nutra-van ,isto prek papuče kak si i ti zamislil
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Gledam slike pa nevjerujem, ovo mi izgleda bolje i kvalitetnije uradjeno od i jednog tvornickog stroja samo masivno do bola. Svaka cast majstore!

Pa...mora biti masivno da izdrži opterećenja. iako bih rekao da i nije debeli materijal; uglavnom 6-8 mm. Jedino je okretište iz 25 mm. Stroj je stvarno velik, iako se to možda ne čini tako na slikama, al kad bude sklopljen i na traktoru najbolje će se vidjet omjer veličine
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
kad ce to bit, sta ti se cini iz sadasnje perspektive?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Neznam...nadam se uskoro. Nema puno posla na njemu nego je problem što ja nemam slobodnog vremena...u najboljem (idealnom) slučaju za tjedan dana može biti gotov
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
dobro si ti ovo izgura!
Bi li bilo mista u traktoru da napravis sjedalo da se okrece pa da komande idu u traktor?
Cini mi se da ces to nakon nekog vremena prepravit.
Imat ces dosta pomicanja s traktorom, sigurno, stroj je dovoljno robusan i snazan da sve sta zamislis radis brzo, a nemas teleskop.
Jedno vrijeme ce te zadovoljavat ovako ali onda ces prepravit.
Al taj zahvat mi djeluje skroz jednostavan ukljucujuci i nozne komande!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Necu nista mijenjati. Da sam htio komande u traktoru bio bih odmah tako napravio. Traktor koristim svakodnevno za sve poslove na polju i kod kuce tako da je cilj bio da se rovokopac kopca u 5 minuta. Sa komandama u traktou to bi bilo minimalno pola sata, a to nije prihvatljivo. Teleskop isto ne trebam jer sad ima doseg 5.5 m i to je skroz dosta. Sa teleskopom bi samo bio tezi,skuplji i slabiji na kraju ruke
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
i ja nebih nista ni dodao niti oduzeo, samo da ne predje neku podnosljivu tezinu za traktor
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ma sve 5!
Znam kako si razmisljao od pocetka glede funkcionalnosti i tako to i mora bit.

Al kad kazem komande u kabinu, stvarno ne mislim da bi ista degradirao (zanemarivo produljio vrijeme za kopcanje-po meni), a valjalo bi zlata...znam sta pricam!


Misljenja sam (ovako po osjecaju) da ce Belarus s ovim barata bez problema!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ako stavim komande u kabinu moram vuci sve cijevi u kabinu, moram maknuti zadnji dio sa kucistima akumulatora, pumpe moraju biti na drugom mjestu
, svaki put moram kopcati sve cijevi (20 kom), moram napraviti novi zadnji prozor na traktor i jos svasta nesto, dakle...daleko veci troskovi, daleko vise posla, daleko manja vidljivost i preglednost nego sad...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh