• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma kaj ti je, pa ti nemaš dolje tereta više od par tona .
A tebi ova poluga nosi 10 tona .
Kad radiš prvim cilindrom poluga ti je na vlak .
Drugim, nemaš u njemu više od 12-14 tona a omjer kraka ti je ogroman .

I da si baš htio lim poklopca pretočiti u bočne stranice ..pa da si ih napravio par centrimetri šire opet ne bi smetalo ako prst ne smeta ..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Podizni cilindar u mrtvom hodu kod 200 bara razvija silu od 20.76 tona, pregibni 15.70 tona, a onaj na korpi 12.72 tone. Presjek poluge je namjerno povecan zato da mogu staviti sto tanji lim da bi cijela stvar bila cim jaca a cim laganija. Mozda sam ga i mogao uklopiti u krak, ali i ovako nicemu ne smeta pa je svejedno, a i bilo mi je ljepse na ovaj nacin.

Drago mi je sto s paznjom pratis sto radim :)
zbog cega te zanimalo zakretanje bez zubne letve?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Podizni cilindar u mrtvom hodu kod 200 bara razvija silu od 20.76 tona, pregibni 15.70 tona, a onaj na korpi 12.72 tone. Presjek poluge je namjerno povecan zato da mogu staviti sto tanji lim da bi cijela stvar bila cim jaca a cim laganija. Mozda sam ga i mogao uklopiti u krak, ali i ovako nicemu ne smeta pa je svejedno, a i bilo mi je ljepse na ovaj nacin.

Drago mi je sto s paznjom pratis sto radim :)
zbog cega te zanimalo zakretanje bez zubne letve?​

:icon_super:​

zbog cega te zanimalo zakretanje bez zubne letve?​
Ma onako, nema veze s tvojom skalamerijom .. više iz nekih drugih razloga .​
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
...ali nisam ga uklopio. Ne izvlačiti dijelove rečenica iz konteksta.
To je loša novinarska karakteristika :p
 
B

BAGERISTA

Guest
zjockoo

Kolega kako idu radovi,,,,vidim da če bit opet more slika...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Bit će novih slika krajem tjedna. Radim, samo što imam jako malo slobodnog vremena ovih dana zbog drugih obaveza
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Detalji rotacije, pogled odozgo. Na isti način funkcionira u desnom smjeru. Posao se rastegnuo pošto sam posljednjih 10 dana imao brdo drugih obaveza i jako malo vremena za ovo pa eto... Izrada kućišta povratnih filtera i nosača pumpi. Izgleda kao brzo i jednostavno no ovi dijelovi imaju puno detalja i navoje pa su mi oduzeli dosta vremena...Pošto sam s ovim skoro gotov, nadam se da će sutra bit većeg napretka.

2a0dbue.jpg


n64bya.jpg


27xfo2e.jpg


2q1t4c8.jpg


s5xzyu.jpg


w7nei0.jpg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Prvo spajanje ruke sa glavnim nosačem. Stavio sam i cilindar da poravnam pikse i sve skupa zavarim u paralelnom položaju. Nakon toga digao sam ruku skoro do maksimalne visine da provjerim paralelnost

29x9dmd.jpg


ip9hcj.jpg


bet0z.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Majko mila, koja je to grdosija :icon_e_surprised:

Neznam, jel si negde napisal kolko bu to otprilike teško sa svim komponentama koje ga pripadaju?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I brod je grdosija, a šupalj iznutra :)

Zjocko, svaka ti čast!!!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Majko mila, koja je to grdosija :icon_e_surprised:

Neznam, jel si negde napisal kolko bu to otprilike teško sa svim komponentama koje ga pripadaju?

Haha, da, izgleda masivno, ali nije teško. Već sam ranije napisao da tu ruku može jedan čovjek sam preokretati kako hoće jer uopće nema veliku težinu. Ukupna težina stroja će biti nešto preko 1 tone, ne mogu točno znati dok ne "nakitim" sve što ide gore :)
 
B

BAGERISTA

Guest
E moj zjockoo,,sve ča više ideš s delom naprid sve je veči gušt gledat kako dobiva sve to skupa formu,...skidam ti kapu :icon_pray::icon_pray:

Vidim da je za okret napravljeno ko šta je bilo kod mene na fermecu(mf,terex),nema ni malo lufta,i precizno okretanje,...(čak je bila mogučnost da isključiš jednu punpu i onda je bila puno sporija ali skroz precizna)..,,a sad su i oni izbacili ovakvu granu,sličnu tvojoj,nači u poluluk,ko šta imaju nove CAT...za sad pohvale,i čekamo dalje..

Onaj dio na slici se vidi di je filter u rezervaru ako se ne varam,...

Sve skupa ocijena 10+
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka ti cast,izuzetn rad sa puno odradenih detalja u stotu i nista bezveze nije radeno.:icon_pray::icon_pray:
Jedna stvar koja mi se ne svida,a i mislim da ce ti smetat ponekad,a to su stabilizatori bocni,mislim da bi ti bilo funkcionalnije da su okomiti ko na JCB-u.
Nemoj krivo svatiti,to kak si napravil je super jako i jako stabilan bude.:(mm):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Oficir, zaboravljaš da JCB ima 8...10t i da je širji od traktora.
Traktor je ipak dvaput lakši skupa sa priključkom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je tocno.
Velim da to nije uopce lose i jako je stabilno,al meni nekak ne zgleda i u nekim tjesnijim prostorima mu mozda bude smetalo to sirenje capa na stranu,to je moje misljenje.
Ali i njegov belarus je dosta velik i sirok sam po sebi.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Kod transporta stabilizatori se dižu u skoro okomit položaj i neće puno smetati. Puno šire od toga mi idu tanjurače, pa se sa njima vozim bez problema. Ovo baš i ne bude stroj za rad u tijesnim prostorima. Trebat će cca 3.2 m za radni položaj,. ali to me ne brine, da sam htio stroj za rad u skučenim prostorima napravio bi mini bager :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam mislil da budu smetale kad budu podignute nego kad ih budes spustal,al posto velis da nepes u skuceno onda nema brige.
Jesi mozda izracunal koliko budu mogle max dignut zadnje gume od poda?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
jesam. Na tvrdom terenu bi trebale biti malo više od 30 cm u zraku
 

Najnoviji postovi

Na vrh